Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε Αντρέα δεν είσαι μόνος σου :lol:

Αν και έχω τα φουσιέκια μου , ξέρω τι παίζω με όλα αυτά που διαβάζω μπερδεύτηκα κι εγώ!!
Τώρα θα μου πεις γιατί ασχολούμε αφου εχω τα φυσίγγια μου, ε ως κοινωνικό όν μου αρέσει να μαθαίνω κάτι παραπάνω και να βελτιώνομαι σε αυτό που μου αρέσει.

Εγω τελικά θα κανω μια πάρα πολύ απλή ερώτηση ζητώ απο γνώστες να μας δώκουν τα φωτα τους....
Τελικά!!!???

Παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η επιλογή φυσιγγίου( νουμερο αναλόγως θηράματος) οταν είσαι σε μια τοποθεσία όπου και να βρίσκεσαι όταν είσαι πάνω στον στόχο σου, με τσιοκ 3(είτε αυτο ειναι πιστόνι ή τάππα ή οτι αλλο υπάρχει) σε απόσταση 35 μέτρων??

Όλες οι απόψεις ειναι δεκτές και ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν.
andreas78

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλοι μου να μην μπερδεύεστε, για ολα υπάρχουν λύσεις και ολα ειναι καταγεγραμμένα. Μόνο εμείς οι Κυπριοι βέβαια είμαστε σε θέση να κάνουμε τον τροχό τετράγωνο και να επιμένουμε ότι έτσι ένα αμάξι τρέχει με περισσότερη ταχύτητα.... :lol: :roll:

Ας απομακρυνθούμε απο το θέμα επιλογής φυσιγγίου και ας σκεφτούμε το θέμα επιλογής σύσφιξης...!!!!!
Το καλοκαίρι οι κατανομές ειναι σφικτές και τον χειμώνα ανοικτές, σε χαμηλό υψόμετρο οι κατανομές ειναι ανοικτές και όσο αυξάνεται αυτό οι κατανομές σφίγγουν, η υγρασία μεσα σε μια μέρα απο 0% μεχρι 100% μεταβάλλει την κατανομή αρνητικά περίπου 2% μόνο, η πιο ακραία μεταβολή της θερμοκρασία μεσα σε μια μέρα θα μεταβάλει την κατανομή περίπου μεχρι 8%.

Λαμβάνοντας αυτα υπόψιν όσοι θέλουν, μεταλλάσσουν τα τσοκ τους προς αντιστάθμισμα για το δικό τους όφελος. Θα πρέπει να κατανοήσουμε επίσης ότι κάποιος συνδυασμός καιρικών μεταβολών, αντισταθμίζει απο μόνος του κάποια αρνητικά γεγονότα για την κατανομή με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται η όποια δίκη μας επέμβαση...!!!!!!
Για το θέμα ότι τα σκάγια εξαφανίζονται, λιώνουν, εξατμίζονται, προτείνω σε αυτούς που το αναφέρουν να μου δώσουν τα εν λογο φυσίγγια και να σταθούν στα 30 μετρα απέναντι απο την κάννη μου με τσοκ 4, θα λυθεί η απορία όλων μας και άμεσα...!!!!!!!!!

Φίλε Νίκο, τα θηράματα αναλόγως μεγέθους, για να καταβληθούν ακαριαία χρειάζονται ένα πλήθος σκαγιών, απο 2-3 μεχρι και 4-5 αναλόγως μεγέθους θηραματος παντα, αυτα τα σκάγια ομως θα πρέπει να έχουν ως ελάχιστη διατρητηκη ικανότητα σε βαλλιστικο τζελ τα 2,4 εκατοστά. Για παραδειγμα και οπως πολλάκις έχει αναφερθεί απο πολλούς συμφορουμιστες μας, το 7αράκι έχει αυτήν την ικανότητα μεχρι και τα 40 περίπου "πραγματικά" μετρα. Σε μικρότερες αποστάσεις και με παραδειγμα την Φάσσα, θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και μικρότερο σκαγι, αλλα εδώ επεμβαίνει το θέμα καταστροφής του θηραματος η το ρίσκο η φασσες να περνούν απο μεγαλύτερο ύψος με αποτέλεσμα να τις χαϊδεύουμε..!!!!
Σοβαρά υπόψην θα πρέπει να ληφθεί η κατανομή στην απόσταση βολής, αναλόγως της σύσφιξης έτσι ώστε να υπάρχει η απαιτούμενη πυκνότητα σκαγιών που θα μπορέσει να καταβάλει την Φάσσα με τα 3-4 σκάγια που χρειάζεται..!!!!!
Το τσοκ 3, για την απόσταση των 36 μέτρων, προσωπικά το θεωρώ ιδανικό.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε Αντρέα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, με κάλυψε..
Ευτυχώς δεν ειμαι παράλογος! :D
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από kanaris »

LEFKIOS έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,

ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ, ΕΝΤΟΥΤΙΣ 8Α ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ μου 2-3 ΦΟΡΕΣ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 6ν στη πρωτη και 5ν στη δευτερη απο 32-35 γραμμαρια. ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥΤΣΙΟΚ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΤΕ ΣΥΝΗ8ΩΣ ΣΤΕΝΑ ΤΣΙΟΚ 3-1 Η 3-2.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ FIXED ΤΣΙΟΚ?? ΠΧ- 4-2 Η 5-3? ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΥΣΤΗΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 40 ΜΕΤΡΑ?

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΕ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 6 ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΚΕΝΑ (ΑΥΛΟΙ 18.4 ΚΑΙ 4-2 FIXED TSIOK) ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ 32-33 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 5. ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΣΚΟΠΕΥΣΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 3-4 ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40ΜΕΤΡΑ.
Φίλε andreasana για το ερώτημα σου σε σχέση με σκαγιών για φάσα για αυτούς που έχουν φιξ τσοκ στη πρώτη κάννη 5* θα σου δώσω την δική μου άποψη, χωρίς να λέω ότι οι απόψεις που δόθηκα από αλλους συναδέλφους είναι λανθασμένες. Λοιπόν το θέμα με το 5* η ακόμη και το 4* είναι ότι χαλάει η πυκνότητα της κατανομής πιο γρήγορα από ότι αδυνατίζει η ενέργεια κρούσης των σκαγιών στις μεσαίες και μακρινές αποστάσεις. Στο θέμα της πυκνότητας της κατανομής μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πιο λεπτά σκάγια, τα οποία όμως διατηρούν την ενέργεια τους σε αυτές τις αποστάσεις. Αν θέλεις λοιπόν να εχεις σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας στη απόσταση 30μ περίπου να χρησιμοποίησης φυσίγγιο 32γρ και ανω σε νο 7 (2.5μμ). Για απόσταση 35-40μ να ανέβεις στα 34-36 γρ πάλι σε νο 7. Το νο 7 εχει την απαιτούμενη ενέργεια σε αυτή τη απόσταση για το θήραμα της φάσας αλλά και του περδικιού.{δεν είναι τυχαίο που επωνυμες μάρκες φυσιγγιων για τα εξηδικευμένα φυσίγγια περιστεροβολίας χρησιμοποιούν σκαγια νο 7(2.5μμ) η 7.5 (2.4μμ)} Για το 2ον τσοκ που μπορεί να είναι 3* η 2* και για αποστάσεις όχι μεγαλύτερες των 45μ , τοτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις νο 6 σκαι σε φυσίγγιο 32-36γρ οπου θα εχεις τη απαιτούμενη ενέργεια σε αυτή τη απόσταση και αρκετές πιθανότητες ο κύκλος των 76εκ να εχει το σωστό αριθμό σκαγιών. Φυσικά μπορείς να χρησιμοποίησης και νο σκ 5 , αλλά εδώ θα έχεις σίγουρα αρκετή ενέργεια αλλά φτωχή κατανομή , με πολλά ξιφτερίσματα, τραυματισμούς πουλιων που θα πέφτουν μακριά σου και θα χάνονται. Μπορείς να κοιτάξεις ξανά το πίνακα μέγιστης απόστασης κάρπωσης για να παρεις περισσότερες ιδέες. Για τα πιο πάνω φυσίγγια που σημειώνω αναφέρουμε για φυσίγγια του εμπορίου των οποίων οι συγκεντρώσεις σίγουρα δεν φτάνουν :( αυτές των φιλων ιδιογομοτών οι οποίοι εχουν το πλεονέκτημα να παίξουν με διάφορες παραμέτρους ( πιστονάκια, πυριτιδα κλπ) και να επιτύχουν πιο σφυκτές :o συγκεντρώσεις όπως λέει και Σολων. ;)
ακούγοντας τη συμβουλή του Λεύκιου για χρήση no 7 στο τσιοκ 4, πήρα την Classica 32 gr no7,5 που τελικά μας βγήκε με σποσπωμενο πατο. Πιστευω ότι δεν θα κάνει τη δουλειά για την οποία το πήρα. ...τι λέτε?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kanaris έγραψε: ακούγοντας τη συμβουλή του Λεύκιου για χρήση no 7 στο τσιοκ 4, πήρα την Classica 32 gr no7,5 που τελικά μας βγήκε με σποσπωμενο πατο. Πιστευω ότι δεν θα κάνει τη δουλειά για την οποία το πήρα. ...τι λέτε?
Θεωρητικά αυτές με αποσπώμενο πάτο πρέπει να βγάζουν κάπως πιο σφικτές κατανομές, αλλά προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει στο χαρτί για να δω πόση διαφορά έχουν με ένα κανονικό πιστονάκι. Προσωπικά την Nobel Speed την δοκίμασα πέρσι σε 7 (έχω και σε 6 αλλά δεν θυμάμαι αν έριξα) και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Την είχα στο *4 και στο *2 είχα Gem 32 #6.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kanaris έγραψε:
LEFKIOS έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,

ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ, ΕΝΤΟΥΤΙΣ 8Α ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ μου 2-3 ΦΟΡΕΣ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ 6ν στη πρωτη και 5ν στη δευτερη απο 32-35 γραμμαρια. ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥΤΣΙΟΚ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΤΕ ΣΥΝΗ8ΩΣ ΣΤΕΝΑ ΤΣΙΟΚ 3-1 Η 3-2.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ FIXED ΤΣΙΟΚ?? ΠΧ- 4-2 Η 5-3? ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΥΣΤΗΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 40 ΜΕΤΡΑ?

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΕ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 6 ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΚΕΝΑ (ΑΥΛΟΙ 18.4 ΚΑΙ 4-2 FIXED TSIOK) ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ 32-33 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 5. ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΣΚΟΠΕΥΣΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 3-4 ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40ΜΕΤΡΑ.
Φίλε andreasana για το ερώτημα σου σε σχέση με σκαγιών για φάσα για αυτούς που έχουν φιξ τσοκ στη πρώτη κάννη 5* θα σου δώσω την δική μου άποψη, χωρίς να λέω ότι οι απόψεις που δόθηκα από αλλους συναδέλφους είναι λανθασμένες. Λοιπόν το θέμα με το 5* η ακόμη και το 4* είναι ότι χαλάει η πυκνότητα της κατανομής πιο γρήγορα από ότι αδυνατίζει η ενέργεια κρούσης των σκαγιών στις μεσαίες και μακρινές αποστάσεις. Στο θέμα της πυκνότητας της κατανομής μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πιο λεπτά σκάγια, τα οποία όμως διατηρούν την ενέργεια τους σε αυτές τις αποστάσεις. Αν θέλεις λοιπόν να εχεις σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας στη απόσταση 30μ περίπου να χρησιμοποίησης φυσίγγιο 32γρ και ανω σε νο 7 (2.5μμ). Για απόσταση 35-40μ να ανέβεις στα 34-36 γρ πάλι σε νο 7. Το νο 7 εχει την απαιτούμενη ενέργεια σε αυτή τη απόσταση για το θήραμα της φάσας αλλά και του περδικιού.{δεν είναι τυχαίο που επωνυμες μάρκες φυσιγγιων για τα εξηδικευμένα φυσίγγια περιστεροβολίας χρησιμοποιούν σκαγια νο 7(2.5μμ) η 7.5 (2.4μμ)} Για το 2ον τσοκ που μπορεί να είναι 3* η 2* και για αποστάσεις όχι μεγαλύτερες των 45μ , τοτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις νο 6 σκαι σε φυσίγγιο 32-36γρ οπου θα εχεις τη απαιτούμενη ενέργεια σε αυτή τη απόσταση και αρκετές πιθανότητες ο κύκλος των 76εκ να εχει το σωστό αριθμό σκαγιών. Φυσικά μπορείς να χρησιμοποίησης και νο σκ 5 , αλλά εδώ θα έχεις σίγουρα αρκετή ενέργεια αλλά φτωχή κατανομή , με πολλά ξιφτερίσματα, τραυματισμούς πουλιων που θα πέφτουν μακριά σου και θα χάνονται. Μπορείς να κοιτάξεις ξανά το πίνακα μέγιστης απόστασης κάρπωσης για να παρεις περισσότερες ιδέες. Για τα πιο πάνω φυσίγγια που σημειώνω αναφέρουμε για φυσίγγια του εμπορίου των οποίων οι συγκεντρώσεις σίγουρα δεν φτάνουν :( αυτές των φιλων ιδιογομοτών οι οποίοι εχουν το πλεονέκτημα να παίξουν με διάφορες παραμέτρους ( πιστονάκια, πυριτιδα κλπ) και να επιτύχουν πιο σφυκτές :o συγκεντρώσεις όπως λέει και Σολων. ;)
ακούγοντας τη συμβουλή του Λεύκιου για χρήση no 7 στο τσιοκ 4, πήρα την Classica 32 gr no7,5 που τελικά μας βγήκε με σποσπωμενο πατο. Πιστευω ότι δεν θα κάνει τη δουλειά για την οποία το πήρα. ...τι λέτε?
ΤΑΣΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΟΜΙΛΟΥΝΤΟΣ ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟΣ ΠΑΤΟΣ ΚΡΑΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ....ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΣΙΟΚ 5* ΕΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 35Μ ΚΑΙ ΚΑΤΩ...ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΛΗΘΩΡΑ ΣΚΑΓΙΩΝ...ΤΙ ΑΥΛΟΥΣ?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΠΑΤΟ, ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΖΥΠΛΑΣΤ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Η ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

andreasana210326 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΠΑΤΟ, ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΖΥΠΛΑΣΤ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Η ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ?

ΑΝΔΡΕΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ...ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ!

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΘΕΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΩΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΙΣΤΟΝΙΟΥ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΠΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ!

ΜΕ ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ...ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από andreasana210326 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΠΑΤΟ, ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΖΥΠΛΑΣΤ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Η ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ?

ΑΝΔΡΕΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ...ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ!

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΘΕΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΩΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΙΣΤΟΝΙΟΥ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΠΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ!

ΜΕ ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ...ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!
Φιλε Σολων ευχαριστω πολυ.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Επιλογή Νουμέρου Σκαγιού για ''Σιδερένιες''

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟ ΠΑΤΟ, ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΖΥΠΛΑΣΤ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Η ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ?

ΑΝΔΡΕΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ...ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ!

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΛΕΥΚΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΘΕΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΩΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΙΣΤΟΝΙΟΥ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΠΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ!

ΜΕ ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΑΤΟ...ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΥΚΝΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!
Βλέπω και κάτι διαφημίσεις για βολές 80 μέτρων με zyplast και με πιάνει το γέλιο. :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”