lambro skeet

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

lambro skeet

Δημοσίευση από giorgos80 »

Ρε παιδια τη δοκιμασε κανενας στη τζιηκλα?επαιξα τη σημερα στο σκοπευτηριο και ενθουσιασε με.18 στους 25 σε αποστασεις 15-25 μετρα συν οτι σε 2 δισκους δεν εριξα γιατι το οπλο ηταν ασφαλισμενο συν 1 που αστοχησα στην πρωτη επιτηδες για να διορθωσω στη δευτερη αλλα τελικα δεν διορθωσα :lol: .τι λεει για πρωινο θα ειναι λιγα τα σκαγια;
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: lambro skeet

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

giorgos80 έγραψε:Ρε παιδια τη δοκιμασε κανενας στη τζιηκλα?επαιξα τη σημερα στο σκοπευτηριο και ενθουσιασε με.18 στους 25 σε αποστασεις 15-25 μετρα συν οτι σε 2 δισκους δεν εριξα γιατι το οπλο ηταν ασφαλισμενο συν 1 που αστοχησα στην πρωτη επιτηδες για να διορθωσω στη δευτερη αλλα τελικα δεν διορθωσα :lol: .τι λεει για πρωινο θα ειναι λιγα τα σκαγια;

Προσωπικά θα σου έλεγα όχι για το πρωινό διότι όπως είπες είναι λίγα τα σκάγια και τα πρωινά φάντομς συνήθως δεν μας επιτρέπουν σωστή σκόπευση και δεν συγχωρούν λάθη. Ένα φυσίγγι με μισότταπα, ττάππα ή υπερδιασποράς όπως το Direct νομίζω είναι καλύτερο για τα πρωινά. Μετά που θα έχουμε παραπάνω άνεση στις βολές θα σου πω ναι, αλλά και πάλι θέλεις κλειστό τσιοκ και καλές σκοπευτικές ικανότητες. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τουλάχιστον 28γρ, ενώ τις πλείστες φορές ρίχνω 30 και πάνω.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: lambro skeet

Δημοσίευση από giorgos80 »

Θενξ Σπυρο.παντως επαιζα με 5-3.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: lambro skeet

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Φιλε Γιωργο καλημερα,

Απο τη σειρα της Λαμπρο για την τζικλα, σου συστηνω τη lambro tordo την κιτρινη 30g 9 kai 10 n. πραγματικα πολυ καλο φυσιγγιο που κανει και για λιγο μακρυνες αποστασεις, σε ηλιολουστο καιρο. Επισης σε καταστασεις ψιλοβροχου και αερα το Lambro sporting 28g ειναι επισης ενα αξιολογο φυσιγγιο. To lambro skeet δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ενω θα συμφωνησω με το φιλο Σπυρο για φυσιγγι ταππα η μεσοτταπα για τα πρωινα σε πιο ψηλα γραμμαρια. Περιμενω να δοκιμασω τη νεα σειρα της Lambro, τα MEZZO στα 30 και 32 γραμμαρια για τα πρωινα και για μεσαιες αποστασεις.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: lambro skeet

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreasana210326 έγραψε:Φιλε Γιωργο καλημερα,

Απο τη σειρα της Λαμπρο για την τζικλα, σου συστηνω τη lambro tordo την κιτρινη 30g 9 kai 10 n. πραγματικα πολυ καλο φυσιγγιο που κανει και για λιγο μακρυνες αποστασεις, σε ηλιολουστο καιρο. Επισης σε καταστασεις ψιλοβροχου και αερα το Lambro sporting 28g ειναι επισης ενα αξιολογο φυσιγγιο. To lambro skeet δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, ενω θα συμφωνησω με το φιλο Σπυρο για φυσιγγι ταππα η μεσοτταπα για τα πρωινα σε πιο ψηλα γραμμαρια. Περιμενω να δοκιμασω τη νεα σειρα της Lambro, τα MEZZO στα 30 και 32 γραμμαρια για τα πρωινα και για μεσαιες αποστασεις.
Αναμένω και εγώ τα ΜEZZO, εκείνο το 32άρι μου εφάτσαρε, φυσικά ο κατάλογος το δίνει 8/9 Mix ενώ η ιστοσελίδα το δίνει σε νούμερα 8-9. Ελπίζω να έχει ο κατάλογος λάθος. Βρήκα και ιστοσελίδα που δίνει νούμερα 3, 5, 7, 9 και έτσι δεν ξέρω τι ισχύει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”