Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Sergios έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Sergios έγραψε:οκ εκανα λάθος πάντος όπως και νά χει η τάππα δεν είναι πιστονάκι πιάννει το μέγεθος του τσόκ ανοίγει πιο γρήγορα αν χρησιμοποιήσεις τάππα σε 3-1 θα πάει στενή η ντουφεκιά πάλι ενω ο διασπορέας κάμνει dispence τα σκάγια δικό μου λάθος απολογούμε.....απλώς στον λαγό χρησιμποιούσα αυτά για πρώτες βολές.....nsi super lepre πλήρης εμπιστοσύνη για το πιο στενό μου τσόκ.....φυσίγγια διασποράς όπως dispencer scatter εν μου αρέσαν ποτέ μιάς και είμαι φίλος της στενής ντουφεκιάς και άς μου φύγει το θήραμα.....σ αυτό δεν αλλάζω ούτε με κεραυνούς εξού και στο FAIR (Σπύρο) θα μπεί 3-1 η 3-2 :) :) τώρα έχει και κάποια χρόνια κυνηγώ φάσσες για μένα το βλέπω πως μπήκα σε μιά άλλη νοοτροπία πιό ποιοτική το βλέπω και στον κύκλο των φασσάρηδων οτι σκεύτοντε πιο ποιοτικά τα κυνήγια απο τους υπόλοιπους.....δεν βλέπουν ποσοτικά τον συναγωνισμό αλλά σκοπευτικά οι πλείστοι αναλύοντας την ντουφεκιά παρά τον αριθμό.....και είμαι περήφανος που ανήκω και θέλω να πιστεύω πως ανήκω σ αυτή την οικογένεια....να πώ το ήμαρτον μου απο την μέρα που συναναστρέφομαι με άτομα σαν εσάς βελτιώθηκα παραπάνω σαν άνθρωπος παρά σαν κυνηγός....υπάρχει στην ζωή μου οργάνωση μόνο και μόνο που ακούω που παρακολουθώ που με συμβουλεύουν κάποια άτομα ανάμεσα σας....ένας από τους πολλούς λόγους που θέλω να είμαι μέλος αυτού του περιοδικού....
ΣΕΡΓΙΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ....ΟΛΑ ΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ......ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΕΝΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ,ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ....ΕΑΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ Η ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΑ(ΑΚΑΜΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ)..... ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΘΕΩΡΟΥΣΕΣ ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ.......ΘΑ ΕΨΑΧΝΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!

ΤΟ 3-1 ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ....ΤΟ 3-2 ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΧΙ....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ 2* Η ΜΟΝΟ 3*.....ΚΡΑΤΑΜΕ ΟΠΛΟ ΜΕ 2 ΚΑΝΝΕΣ ΚΑΙ 2 ΤΣΙΟΚΣ...ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑΥΤΑ....ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΕΙ.......Η ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΤΟ ΤΙ ΤΣΙΟΚ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΝΝΗ...ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΑΝΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ 1*-2* Η -2*-3* Η 3*-4* Η 4*-5*....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!

ΤΕΛΟΣ ΦΙΛΕ.... ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ....ΕΝΑΣ ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΕ....ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ :P :P :P
ο καθένας με την δουλειά του φίλε Σόλωνα ώντας κάποτε λαγοκυνηγός αυτά τα φυσίγγια έπαιζα όπου και αν πήγαινα.....ο κάθε φίλος παίρνει γνώμες διαφορετικές και για να του ταιριάξει πρέπει να δοκιμάσει....το ότι λέμε δεν είναι κατ ανάγκη το σωστό....σε όλα υπάρχει κόπος εξού και η γλύκα του κυνηγιού μας
ΠΟΣΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ...ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ :?: :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
ΠΟΣΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ...ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ :?: :P
http://www.timeanddate.com/countdown/ge ... E%B9&csz=1
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Δημοσίευση από Sergios »

Λυσιάριες
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Δημοσίευση από Pathfinder »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Sergios έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε: ΣΕΡΓΙΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ....ΟΛΑ ΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ......ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΕΝΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ,ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ....ΕΑΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ Η ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΑ(ΑΚΑΜΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ)..... ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΘΕΩΡΟΥΣΕΣ ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ.......ΘΑ ΕΨΑΧΝΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!

ΤΟ 3-1 ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ....ΤΟ 3-2 ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΧΙ....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ 2* Η ΜΟΝΟ 3*.....ΚΡΑΤΑΜΕ ΟΠΛΟ ΜΕ 2 ΚΑΝΝΕΣ ΚΑΙ 2 ΤΣΙΟΚΣ...ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑΥΤΑ....ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΕΙ.......Η ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΤΟ ΤΙ ΤΣΙΟΚ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΝΝΗ...ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΑΝΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ 1*-2* Η -2*-3* Η 3*-4* Η 4*-5*....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!

ΤΕΛΟΣ ΦΙΛΕ.... ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ....ΕΝΑΣ ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΕ....ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ [emoji14] [emoji14] [emoji14]
ο καθένας με την δουλειά του φίλε Σόλωνα ώντας κάποτε λαγοκυνηγός αυτά τα φυσίγγια έπαιζα όπου και αν πήγαινα.....ο κάθε φίλος παίρνει γνώμες διαφορετικές και για να του ταιριάξει πρέπει να δοκιμάσει....το ότι λέμε δεν είναι κατ ανάγκη το σωστό....σε όλα υπάρχει κόπος εξού και η γλύκα του κυνηγιού μας
ΠΟΣΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ...ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ :?: [emoji14]
Μεν τον σουξουλας και εσυ περκει ξηασει λιο και εφαλαρε μας μετρα μετρα :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυπριακά Φυσίγγια για Λαγό (Διασποράς και μη)

Δημοσίευση από MARIOSE »

Σέργιε στες κουρκούνες ήντα τσιοκάρισμα βάλλεις?? Ο Σπύρος λαλεί ότι είσαι καθηγητής :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”