Ταχύτητα φυσιγγίου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ταχύτητα φυσιγγίου

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑTA ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑ REMINGTON ΠΟΥ ΔΩΘΗKAN ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΛΛΙΣΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ!!!

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ....ΑΣ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΠΩΣ Η LYMAΝ Η ΟΠΟΙΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΟΜΩΣΗΣ ,ΖΥΓΑΡΙΕΣ Κ.Λ.Π.......ΕΚΤΟΣ ΟΜΩΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.....ΑΠΟ ΒΑΛΛΙΣΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ!!!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΤΥΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΙΔΙΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΙΟ ΚΑΤΩ!!!

EXPRESS LONG RANGE 35.5GR=1330fps
PHEASANT LOADS 32GR=1295fps
SHURSHOT HEAVY DOVE 32GR=1255fps
PREMIER STS 32GR=1235fps
>>>>>>>>>>>>=1200fps
>>>>>>>>>>>>=1185fps
>>>>>>>>>>>>=1145fps
>>>>>>>>>>>>=1100fps

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΕΝΑ ΦΕΓΓΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ REMINGTON ΚΑΙ TO ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟ ΕΤΣΙ ΝΑ ΝΑ ΕΥΚΟΛΙΝΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΠΥΡΟ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΜΕΓΕΘΗ ΣΚΑΓΙΩΝ(ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ) ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Π.Χ 6 Η ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Π.Χ 3....ΑΦΟΥ ΠΗΡΕΣ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΣΚΑΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
andreas78

Re: Ταχύτητα φυσιγγίου

Δημοσίευση από andreas78 »

Ο Πλάτωνας είχε πει:
«Αυτός που δεν έχει γνώση, δεν πρέπει να έχει γνώμη»
Καταρχάς το λάθος είναι δικό μου, που επέστρεψα σε αυτές τις συζητήσεις έχοντας πει στον εαυτό μου να μην ξανά επέμβω παρά τα όσα διαβάζω, εγγράφηκα σε αυτό το φόρουμ για να περνώ ευχάριστα τον χρόνο μου και να μαθαίνω ή να μεταφέρω τις δικές μου γνώσεις σε όσους το ζητούσαν και ποτέ δεν παράθεσα προσωπική αντίληψη, αλλά πάντα αναγνωρισμένες επιστημονικές μελέτες από καταξιωμένους του είδους από δεκάδες βιβλία που κατέχω και πάντα μετά από την όποια φτωχή επαλήθευση με τα όποια φτωχά μέσα που κατέχω.
Καλό θα ήταν φίλε Σόλωνα να μάθεις λίγα περισσότερα για το ποιος ήταν ο William Lyman αλλά ακόμη περισσότερο και ο πατέρας του David Lyman, διότι είναι πολύ άδικο να μειώνουμε εφευρέσεις τους αλλά και τα εκατοντάδες βιβλία που έχουν προσφέρει αφάνταστα στην σύγχρονη βλητική ιστορία. Μια προσφορά που αρχίζει από το 1800 και δεν είναι μόνο μηχανές γόμωσης και ζυγαριές.
Μπορώ να σου παραθέσω δεκάδες παρόμοιους πίνακες και ο κάθε ένας είναι και από διαφορετικό βλητικό ή συνεργασία βλητικών. Αυτός όμως που έχω παραθέσει, ανήκει στους Griffin και Cowles.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Ορίστε και σε τί πρόσφερε η Remington για το συγκεκριμένο βιβλίο...!!!!!

Εικόνα

Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους και απολογούμαι..!!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ταχύτητα φυσιγγίου

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.....ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΛΟΥΤΙΖΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ Μ'ΑΥΤΟ........ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ........Η ΔΕΝ.....ΞΕΡΕΙ!!!

ΟΣΟ ΖΩ ΜΑΘΑΙΝΩ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Ταχύτητα φυσιγγίου

Δημοσίευση από giorgos80 »

https://www.youtube.com/watch?v=WYgDoynkZ1M
http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/balpen.html
για οσους θελουν να πειραματιστουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”