ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Φιλέ Σόλων αν κόψεις λίγη πίεση νομιζω θα βελτιωθούν κατά πολύ, κρίνοντας από τα σημάδια σύντηξης που είδα. Τόσο γενικά όσο και μεταξύ διαφορετικής σκληρότητας σκάγια που χρησιμοποιησες . Φυσικά πρέπει να ελεγχθεί και η επίπτωση στη διατριση, αυτής της αλλαγής.
Φιλικό σχόλιο
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Prestige 8 έγραψε:Φιλέ Σόλων αν κόψεις λίγη πίεση νομιζω θα βελτιωθούν κατά πολύ, κρίνοντας από τα σημάδια σύντηξης που είδα. Τόσο γενικά όσο και μεταξύ διαφορετικής σκληρότητας σκάγια που χρησιμοποιησες . Φυσικά πρέπει να ελεγχθεί και η επίπτωση στη διατριση, αυτής της αλλαγής.
Φιλικό σχόλιο
ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΑΡΙΕ...ΚΟΦΚΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ;)

ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΥΤΑ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΙΕΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΟΥ ΣΕΤ ΑΠ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑΣ!!!

ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΠΡΑΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΡΘΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΡΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΑΛΛΟΣΤΕ!!!

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΝΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΑΞΙ ΤΩΝ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΗΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΜΙΞ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΕΞΤΡΑ ΠΙΕΣΗ 78% ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 289 ΣΕΛΙΔΑ....ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΟΝΙ(ΠΙΝΑΚΑ) ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ.......ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ...ΕΑΝ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ Η ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΜΟΥ ΣΥΝΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 84% ΜΕ ΔΙΑΤΡΗΤΗΚΟΤΗΤΑ 280-285 ΣΕΛΙΔΑ.....ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ GAMEBORE ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΑΜΕΣΟΣ ΠΙΟ ΚΑΤΩ !!!

ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΑ 2 ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE Ni 34GR Ν5 ΚΑΙ 2 ΦΥΣΙΓΓΙΑ FOB SUPER 36GR Ν6 ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΝΤΕΛΗ :D

ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΟ 1.2Μ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ...

GAMEBORE 401.1m/s

FOB SUPER 403.7m/s

ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ 407.4m/s

GAMEBORE Ni-ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76.ΕΚ...211 ΣΚΑΓΙΑ(79.5%)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>50.ΕΚ...135,5 ΣΚΑΓΙΑ(51%)

FOB SUPER-ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76.ΕΚ.......238.5 ΣΚΑΓΙΑ(69%)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>50.ΕΚ......135.5 ΣΚΑΓΙΑ(39%)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Φυσικά δεν λέω ότι είναι κακό το αποτέλεσμα σου φίλε Σόλων, για το μέγεθος της κοκόνας τα κενά δεν είναι τραγικά εννοείται! ;) Απλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς να πάρεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα κοντά στο θεωρητικά τελιο που εμείς οι ιδιογομωτες ψάχνουμε.

Εγώ από τα δικά μου φυσίγγια πήρα 79-83% από αυτή την απόσταση με τσοκ 3, σε διάφορες συνθήκες που τα έχω δοκιμάσει και διάτρηση 230-250, γιαυτο πιστεύω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης ακόμα.

Όχι Ganebore να είναι, αμπα να είναι εξοσετ , κοντά στην ιδιογομωση σ..... Να φάνε! :lol:

Τι κυάθιο χρησιμοποιείς στο συγκεκριμένο σεταπ?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΔΩ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ(ΟΡΜΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ GAMEBORE ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ!!!

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ FOΒ SUPER ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ν6 ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ!!

FOB SUPER-ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ....201 ΣΕΛΙΔΑ!

GAMEBORE-MEΣΟΣ ΟΡΟΣ....241 ΣΕΛΙΔΑ!
NICKEL-----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....261 ΣΕΛΙΔΑ!
GOLD-------ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....273 ΣΕΛΙΔΑ!
Ν/G MIX----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....289 ΣΕΛΙΔΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΕΛΙΔΑΣ ΑΞΙΟΛΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΜΗ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ 5 ΣΚΑΓΙΑ....ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΙΣ 5 ΤΡΥΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΟΡΜΗ) ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΑΚΡΑ ....ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ GAMEBORE KAI ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ MIX ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 250.......ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ Η ΖΗΜΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από Panmoy »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΕΔΩ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ(ΟΡΜΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ GAMEBORE ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ!!!

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ FOΒ SUPER ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ν6 ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ!!

FOB SUPER-ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ....201 ΣΕΛΙΔΑ!

GAMEBORE-MEΣΟΣ ΟΡΟΣ....241 ΣΕΛΙΔΑ!
NICKEL-----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....261 ΣΕΛΙΔΑ!
GOLD-------ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....273 ΣΕΛΙΔΑ!
Ν/G MIX----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....289 ΣΕΛΙΔΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΕΛΙΔΑΣ ΑΞΙΟΛΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΜΗ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ 5 ΣΚΑΓΙΑ....ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΙΣ 5 ΤΡΥΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΟΡΜΗ) ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΑΚΡΑ ....ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ GAMEBORE KAI ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ MIX ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 250.......ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ Η ΖΗΜΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
Φιλε μου εκανες εξαιρετικη δουλεια -οπως παντα εξαλλου- και σε ευχαριστουμε παρα πολυ. Επαγγελματικη και εμπεριστατωμενη προσεγγιση με αγαπη και μερακι. Το gamebore, νοουμενου οτι ειναι ενα φυσιγγι το οποιο θα υπηρχε στην αγορα, θα αποτελουσε σιγουρα μερος του οπλοστασιου μου. Ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του απο τις δοκιμες αλλα ενα ειναι το σιγουρο....ή θα πρεπει να μας πουλας φυσιγγια ή θα πρεπει να ξεκινησουμε να γεμωνουμε :lol: :lol: Και παλι να σαι καλα !!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Καλημερα σας.

Να καμω μια παρατηρηση...για το GAMEBORE

Ο Σολων εβγαλε ταχυτητα για το Gamebore 401.1 m/s. στο 1,2μ απο το στομιο

O κατασκευαστης το δινει 440 m/s αλλα δεν ξερω ακριβως σε ποση αποσταση απο το στομιο.
Λογικα καπου εκει πρεπει να ειναι και αυτο.

Οπως και να εχει ειναι πολυ μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα...

Επισης υποτιθεται τα φυσιγγια απο τα εγροστατια δοκιμαζονται στους 22-25 βαθμους για ταχυτητες.... Σολων εσυ σε τι θερμοκρασια εκανες τις δοκιμες?

Η εταιρεια λεει οτι ειναι High Velocity!

"The Pigeon Extreme load has been developed in conjunction with George Digweed MBE, to provide optimum performance in terms of high velocity, superior shot patterns, and hard hitting, knock down power with Diamond Shot. Plastic wad only.

- Developed in conjunction with George Digweed MBE

- High velocity
- Superior shot patterns
- Diamond Shot
- Knock down power"
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Prestige 8 έγραψε:Φυσικά δεν λέω ότι είναι κακό το αποτέλεσμα σου φίλε Σόλων, για το μέγεθος της κοκόνας τα κενά δεν είναι τραγικά εννοείται! ;) Απλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς να πάρεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα κοντά στο θεωρητικά τελιο που εμείς οι ιδιογομωτες ψάχνουμε.

Εγώ από τα δικά μου φυσίγγια πήρα 79-83% από αυτή την απόσταση με τσοκ 3, σε διάφορες συνθήκες που τα έχω δοκιμάσει και διάτρηση 230-250, γιαυτο πιστεύω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης ακόμα.

Όχι Ganebore να είναι, αμπα να είναι εξοσετ , κοντά στην ιδιογομωση σ..... Να φάνε! :lol:

Τι κυάθιο χρησιμοποιείς στο συγκεκριμένο σεταπ?
ΜΑΡΙΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΙΝΑΙ LB6!ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ...ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ....ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΑΤΕΤΑΡΙΣΜΑ!

ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ 1-2 ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Το υποψιαστικα ότι θα ήταν Lb6, γιατί σε δοκιμές μου πέρσι επερνα πανομοιότυπες κατανομές. Νε μεν στενεσ ντουφεκιες, αλλά υστερούσε σε ομοιομορφίας στο πατερν. Λόγος για μένα είναι ότι υστερεί σε απόσβεση της δύναμης που ασκείται στα σκάγια κατά την πυροδότηση.
Έχεις δοκιμάσει καθόλου το B&P M2Z?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Panmoy έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΕΔΩ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ(ΟΡΜΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ GAMEBORE ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ!!!

ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ FOΒ SUPER ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ν6 ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ!!

FOB SUPER-ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ....201 ΣΕΛΙΔΑ!

GAMEBORE-MEΣΟΣ ΟΡΟΣ....241 ΣΕΛΙΔΑ!
NICKEL-----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....261 ΣΕΛΙΔΑ!
GOLD-------ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....273 ΣΕΛΙΔΑ!
Ν/G MIX----ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ.....289 ΣΕΛΙΔΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΕΛΙΔΑΣ ΑΞΙΟΛΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΜΗ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ 5 ΣΚΑΓΙΑ....ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΙΣ 5 ΤΡΥΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΟΡΜΗ) ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΑΚΡΑ ....ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ GAMEBORE KAI ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ MIX ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 250.......ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ Η ΖΗΜΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
Φιλε μου εκανες εξαιρετικη δουλεια -οπως παντα εξαλλου- και σε ευχαριστουμε παρα πολυ. Επαγγελματικη και εμπεριστατωμενη προσεγγιση με αγαπη και μερακι. Το gamebore, νοουμενου οτι ειναι ενα φυσιγγι το οποιο θα υπηρχε στην αγορα, θα αποτελουσε σιγουρα μερος του οπλοστασιου μου. Ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του απο τις δοκιμες αλλα ενα ειναι το σιγουρο....ή θα πρεπει να μας πουλας φυσιγγια ή θα πρεπει να ξεκινησουμε να γεμωνουμε :lol: :lol: Και παλι να σαι καλα !!!
ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΜΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΑΓΝΟΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ,ΟΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΜΙΑ ΟΟΟΛΟΟΟΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”