Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

browning2 έγραψε:Φιλοι μου εγω θα ηθελα να σας ρωτησω ποια η πυριτιδα της λιλα 31γρ,της cocnorde 31γρ,της κοκκινης ευροπα 30γρ,της mirage 30γρ,της starlight 32γρ,της lucky shot 33,5γρ και σε πιο καιρο κανουν,υγρασια,αερα κλπ.... :D
Λιλά/Concorde/Starlight/Lucky Shot είναι όλες Α1, η κόκκινη Europa είναι AS και η Mirage είναι D20.


Όσον αφορά τον καιρό θα ακούσεις διάφορα φίλε browning, εγώ προσωπικά το A1 το έχω συνδέσει παραπάνω με υγρασία και πιο χαμηλές θερμοκρασίες ενώ έχει άτομα που τις παίζουν όλη μέρα και είναι happy. Όσον αφορά τις άλλες τουλάχιστον την Mirage και την ξάδερφή της την Rocket τις χρησιμοποιώ όταν έχει ζέστη/ήλιο/ξηρασία/αέρα. Η Europa παίζεται κατά την άποψη μου στις ίδιες συνθήκες με την Mirage.

Αυτή είναι η άποψη μου η οποία φυσικά μπορεί να είναι και εντελώς λάθος.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Το λοιπόν παιδιά, τα αποτελέσματα των δοκιμών είναι ως εξής.

Η Victory Concorde 31gr #6 στα 45μ με τσιοκ *1, έβαλε 101 σκάγια στον κύκλο των 76εκ, αυτό αναλογεί σε 38% στον κύκλο (101/265 σκάγια στη γόμωση).

Η Victory 31gr #6 στα 40μ με τσιοκ *1, έβαλε 128 σκάγια στο κύκλο των 76εκ, αυτό αναλογεί σε 48% στον κύκλο (128/265 σκάγια στη γόμωση).

Ο λόγος που παραθέτουμε την δοκιμή στα 40μ για την λιλά είναι επειδή η δοκιμή στα 45μ μας ξέφυγε λίγο, αλλά με βάση τη βολή στα 40μ για την Concorde τα δύο φυσίγγια είναι πανομοιότυπα και πολύ μικρές οι διαφορές τους.

Στο θέμα της διατριτικότητας, τα δύο φυσίγγια ξεπέρασαν τις 150 σελίδες μέχρι και τα 50μ που έγιναν οι δοκιμές διατριτικότητας.
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από pamposs »

spyrosspyrou851 έγραψε:Το λοιπόν παιδιά, τα αποτελέσματα των δοκιμών είναι ως εξής.

Η Victory Concorde 31gr #6 στα 45μ με τσιοκ *1, έβαλε 101 σκάγια στον κύκλο των 76εκ, αυτό αναλογεί σε 38% στον κύκλο (101/265 σκάγια στη γόμωση).

Η Victory 31gr #6 στα 40μ με τσιοκ *1, έβαλε 128 σκάγια στο κύκλο των 76εκ, αυτό αναλογεί σε 48% στον κύκλο (128/265 σκάγια στη γόμωση).

Ο λόγος που παραθέτουμε την δοκιμή στα 40μ για την λιλά είναι επειδή η δοκιμή στα 45μ μας ξέφυγε λίγο, αλλά με βάση τη βολή στα 40μ για την Concorde τα δύο φυσίγγια είναι πανομοιότυπα και πολύ μικρές οι διαφορές τους.

Στο θέμα της διατριτικότητας, τα δύο φυσίγγια ξεπέρασαν τις 150 σελίδες μέχρι και τα 50μ που έγιναν οι δοκιμές διατριτικότητας.
Πρωτα απο ολα σε ευχαριστω και σενα και τον Λευκιο για τον χρονο που ξοδεψατε τουτη την δοκιμη... ;) ;) ;) ;)

δηλαδη ειναι απλα θεμα μαρκετινγκ απλα απο την εταιρεια...μπορεις να μας ενημερωσεις και για την βολη της κονκορτ στα 40 μετρα αν ειναι ευκολο... :D
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

pamposs έγραψε:
Πρωτα απο ολα σε ευχαριστω και σενα και τον Λευκιο για τον χρονο που ξοδεψατε τουτη την δοκιμη... ;) ;) ;) ;)

δηλαδη ειναι απλα θεμα μαρκετινγκ απλα απο την εταιρεια...μπορεις να μας ενημερωσεις και για την βολη της κονκορτ στα 40 μετρα αν ειναι ευκολο... :D
Nα σαι καλά, ο Λεύκιος δεν με ενημέρωσε για τα το πόσα σκάγια έβαλε στο κύκλο των 76 η Concorde, αλλά από την καταμέτρηση των σκαγιών που έκανα, στα 40μ, η Concorde είχε στο 1μ x 1μ 161 σκάγια, ενώ η λιλά στα 40μ στο 1x1 είχε 166.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από Dimitris »

Πάντως στο βιβλιαρούι της Victory γράφει ότι η Λιλά έχει ταχύτητα 360m/s και πίεση 550 BARS. H concorde 350m/s και πίεση 500 BARS.

Άρα οι διαφορές τους είναι 10m/s, 50 ΒΑRS και 2 Euros ;)


ΥΓ: Εγώ χρησιμοποιώ την Λιλά και είμαι ευχαριστημένος, ειδικά σε συνθήκες υγρασίας. Προτιμώ την από την concorde για τον λόγο ότι την concorde δεν την δοκίμασα ποτέ :lol: :lol: 8-)
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Dimitris έγραψε:Πάντως στο βιβλιαρούι της Victory γράφει ότι η Λιλά έχει ταχύτητα 360m/s και πίεση 550 BARS. H concorde 350m/s και πίεση 500 BARS.

Άρα οι διαφορές τους είναι 10m/s, 50 ΒΑRS και 2 Euros ;)


ΥΓ: Εγώ χρησιμοποιώ την Λιλά και είμαι ευχαριστημένος, ειδικά σε συνθήκες υγρασίας. Προτιμώ την από την concorde για τον λόγο ότι την concorde δεν την δοκίμασα ποτέ :lol: :lol: 8-)
Όταν κάμαμε κάποιες δοκιμές με τον Σάββα η διατριτικότητα της λιλά ήταν καλύτερη, σε νο 7 αν θυμάμαι καλά.
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από savvis25 »

Όταν κάμαμε κάποιες δοκιμές με τον Σάββα η διατριτικότητα της λιλά ήταν καλύτερη, σε νο 7 αν θυμάμαι καλά.
Ορθός ο κύρ Σπύρος ντε Χαρτουτσιοδοκιμαζόν ντε Καρτόν αλα σκάγιον!! Σύντομα θα δείτε και φωτογραφίες και στατιστικά(όταν πνάσουμε λλίο από τις πίντες στη δουλειά!! )
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

savvis25 έγραψε:
Όταν κάμαμε κάποιες δοκιμές με τον Σάββα η διατριτικότητα της λιλά ήταν καλύτερη, σε νο 7 αν θυμάμαι καλά.
Ορθός ο κύρ Σπύρος ντε Χαρτουτσιοδοκιμαζόν ντε Καρτόν αλα σκάγιον!! Σύντομα θα δείτε και φωτογραφίες και στατιστικά(όταν πνάσουμε λλίο από τις πίντες στη δουλειά!! )

Γιου χαβ μπαμπταηζντ ας αγκαιν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”