Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

To λοιπόν, μου μπήκε η ιδέα να τεστάρουμε με το Λεύκιο να δούμε κατά πόσον υπάρχει διαφορά στο χαρτί μεταξύ της Λιλά και της Concorde, έτσι επήγα και έπιασα ένα πακέτο Concorde 31gr #6 καθώς έχω ήδη τις Λιλά σε νούμερο #6. Τώρα που είναι και νεκρή κυνηγετική περίοδος και έχει υπόψην του ήδη κάποιες δοκιμές ο Λεύκιος του επρότεινα να τις δοκιμάσουμε να δούμε αν υπάρχει στο χαρτί κάποια διαφορά που να δικαιολογεί τη διαφορά στη τιμή. Μέχρι στιγμής έχουμε ισοπαλία στο 1ο γύρο.

Άνοιξα μια από τη κάθε μια και τις μελέτησα. Το πιστονάκι και το καψούλι τους είναι το ίδιο (Cx2000) και ο αριθμός σκαγιών επίσης σχεδόν ο ίδιος - 264 η Concorde και 263 η Λιλά.

Ξεχώρισα τα μπαρούτια και τα σκάγια του κάθε φυσιγγίου και θα πάνε σε ιδιογομωτή γνωστό του Λεύκιου και θα ζυγιστούν ξανά με ζυγαριά ακριβείας για να δούμε αν υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους, κυρίως στο μπαρούτι που είναι και στα 2 φυσίγγια Α1.

Ο 1ος γύρος μέχρι στιγμής είναι ισόπαλος:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... ycunxv.jpg

Αναμένετε για παραπάνω πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Σπυρο για να καμνεις σωστη δουλεια...

μετρα και τελικο υψος φυσιγγιου,

Και βαθος ρελιου του καθε φυσιγγιου
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

μιλουμε για μικροδιαφορες αναμεσα στα 2 φυσιγγια και αν υπαρχουν
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από pamposs »

spyrosspyrou851 έγραψε:To λοιπόν, μου μπήκε η ιδέα να τεστάρουμε με το Λεύκιο να δούμε κατά πόσον υπάρχει διαφορά στο χαρτί μεταξύ της Λιλά και της Concorde, έτσι επήγα και έπιασα ένα πακέτο Concorde 31gr #6 καθώς έχω ήδη τις Λιλά σε νούμερο #6. Τώρα που είναι και νεκρή κυνηγετική περίοδος και έχει υπόψην του ήδη κάποιες δοκιμές ο Λεύκιος του επρότεινα να τις δοκιμάσουμε να δούμε αν υπάρχει στο χαρτί κάποια διαφορά που να δικαιολογεί τη διαφορά στη τιμή. Μέχρι στιγμής έχουμε ισοπαλία στο 1ο γύρο.

Άνοιξα μια από τη κάθε μια και τις μελέτησα. Το πιστονάκι και το καψούλι τους είναι το ίδιο (Cx2000) και ο αριθμός σκαγιών επίσης σχεδόν ο ίδιος - 264 η Concorde και 263 η Λιλά.

Ξεχώρισα τα μπαρούτια και τα σκάγια του κάθε φυσιγγίου και θα πάνε σε ιδιογομωτή γνωστό του Λεύκιου και θα ζυγιστούν ξανά με ζυγαριά ακριβείας για να δούμε αν υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους, κυρίως στο μπαρούτι που είναι και στα 2 φυσίγγια Α1.

Ο 1ος γύρος μέχρι στιγμής είναι ισόπαλος:

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... ycunxv.jpg

Αναμένετε για παραπάνω πληροφορίες.
Ωραιος φιλε Σπυρο..!!!!!!!!! :D
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Breda Pegaso έγραψε:μιλουμε για μικροδιαφορες αναμεσα στα 2 φυσιγγια και αν υπαρχουν

Αυτό θα προσπαθήσουμε να δούμε Στέφανε, εάν στον πίνακα (τούτο εννοούσα με τη δοκιμή στο χαρτί) συμπεριφέρονται το ίδιο δεν υπάρχει λόγος να πληρώνουμε 2,5 ευρώ παραπάνω το πακέτο για να πιάνουμε το ίδιο φυσίγγι με άλλο κουτί τζαι άλλο όνομα.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ!!!

<<ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΓΗΤΟ....ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ>>

ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΕΤΣΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΡΕΛΙΑΣΜΑΤΟΣ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ :roll:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ...ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ...ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΟΜΕΝΟ ΖΕΣΤΑΜΕΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!

ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ(2 ΔΟΚΙΜΕΣ).

1)Η ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΕΙΔΗ....

ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!ΣΕ N5...ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ VS ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ/ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΑ ΜΙΞ ΣΕ ΣΕΙΡΑ!!!

ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ....ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ,ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ,ΔΙΑΤΡΗΣΗ(ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΡΟΥΣΗΣ).

2)ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΜΕ ΝΕΟ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ(GUALANTI ΧΩΡΙΣ ΠΤΕΡΥΓΙΑ,ΜΕ ΕΛΙΚΟΕΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟ)
Η ΔΟΚΙΜΗ...ΣΤΑ 10Μ,15Μ

ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ...ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Σολων σε αυτα τα φυσιγγια πιθανον να μην εχουν διαφορα...αλλα σε αλλα φυσιγγια της Victory υπαρχουν καποιες διαφορες...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
andreas constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2014, 01:38

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από andreas constantinou »

Για να μην κανουμε ικασίες να ρωτήσουμε τον Ψημολοφιτη να μας πεί.Ειναι ενας σωστός ανθρωπος και θα μας λύση το προβλημα με ειληκρίνεια.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreas constantinou έγραψε:Για να μην κανουμε ικασίες να ρωτήσουμε τον Ψημολοφιτη να μας πεί.Ειναι ενας σωστός ανθρωπος και θα μας λύση το προβλημα με ειληκρίνεια.
Ο παραγωγός του φυσιγγίου δεν νομίζω να έρτει και να πει ανοικτά είναι ακριβώς τα ίδια, αυτόματα όποιος κατέχει δεν θα ξαναπιάσει τις λιλά αφού είναι οι ίδιες αλλά πιο ακριβές. Κάμετε λίγη υπομονή και θα δούμε τις αποδόσεις των δύο στο στόχο.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...
ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΙΛΟΎΣΑ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ VICTORY!!!!

ΣΠΥΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΆΤΡΗΣΗ...ΣΕ ΚΑΤΑΛΌΓΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 150 ΦΥΛΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΤΑ 150 ΦΥΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ........ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΡΟΥΣΗΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”