Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Victory 31 γρ μωβ vs Victory Concorde 31 γρ

Δημοσίευση από pamposs »

Θελω να μαθω για την διαφορα των δυο φυσιγγιων. Εχουν και τα δυο την ιδια πυριτιδα και τα ιδια γραμμαρια σκαγιων. Ποιο εν η διαφορα τους τζαι το ενα πουλιετε γυρω στα 7 ευρω και το αλλο στα 9. Εν το πιστονακι διαφορετικο? τζαι εν τοσο ποιο ακριβο τουτο το πιστονακι που δικαιολογει 2 ευρω ποιο πανω? περεταιρω πληροφοριες δεκτεσ...! :D
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

pamposs έγραψε:Θελω να μαθω για την διαφορα των δυο φυσιγγιων. Εχουν και τα δυο την ιδια πυριτιδα και τα ιδια γραμμαρια σκαγιων. Ποιο εν η διαφορα τους τζαι το ενα πουλιετε γυρω στα 7 ευρω και το αλλο στα 9. Εν το πιστονακι διαφορετικο? τζαι εν τοσο ποιο ακριβο τουτο το πιστονακι που δικαιολογει 2 ευρω ποιο πανω? περεταιρω πληροφοριες δεκτεσ...! :D
Πάντως όταν άνοιξα 1 από το κάθε είδος πράγματι το πιστονάκι τους ήταν διαφορετικό. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά στη δοσολογία της πυρίτιδας ή αν έχουν διαφορετικό καψούλι. Αν γνωρίζει κάποιος ιδιογομωτής να μας πει.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
pamposs έγραψε:Θελω να μαθω για την διαφορα των δυο φυσιγγιων. Εχουν και τα δυο την ιδια πυριτιδα και τα ιδια γραμμαρια σκαγιων. Ποιο εν η διαφορα τους τζαι το ενα πουλιετε γυρω στα 7 ευρω και το αλλο στα 9. Εν το πιστονακι διαφορετικο? τζαι εν τοσο ποιο ακριβο τουτο το πιστονακι που δικαιολογει 2 ευρω ποιο πανω? περεταιρω πληροφοριες δεκτεσ...! :D
Πάντως όταν άνοιξα 1 από το κάθε είδος πράγματι το πιστονάκι τους ήταν διαφορετικό. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά στη δοσολογία της πυρίτιδας ή αν έχουν διαφορετικό καψούλι. Αν γνωρίζει κάποιος ιδιογομωτής να μας πει.
Μόλις εμίλησα και με το Λεύκιο και σε συζήτηση του που είχε με κάποιο ιδιογομωτή, η λιλά έχει 0.10γρ παραπάνω πυρίτιδα με αποτέλεσμα μια πιθανή, μικρή διαφορά στις ταχύτητες λόγω της διαφοράς στη πυρίτιδα. Απ' ότι μου είπε ο Λεύκιος όλα είναι τα ίδια εκτός από αυτή τη διαφορά στη πυρίτιδα. Αν θυμάμαι καλά μου είπε είναι Α1 1.65 με 1.75. Πάντως όπως είπα όταν άνοιξα παλιές Concorde είχαν ένα διαφορετικό πιστονάκι από τις λιλά, πρέπει όμως τωρά να είναι το ίδιο και στις δύο. Και σίγουρα το 0.10γρ διαφορά δεν δικαιολογεί τα 2 ευρώ διαφορά. Έιναι κατά την άποψη μου καθαρά τρικ, καθώς ένας που δεν πολλοκατέχει θα δει το λαγό τζιαι το περδίκι στο κουτί και θα πει "Α τούτη εν για το λαό τζιαι για τον πέρτικο" ενώ οι άλλες δεν θα του τραβήσουν τόσο την προσοχή.
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από pamposs »

spyrosspyrou851 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
pamposs έγραψε:Θελω να μαθω για την διαφορα των δυο φυσιγγιων. Εχουν και τα δυο την ιδια πυριτιδα και τα ιδια γραμμαρια σκαγιων. Ποιο εν η διαφορα τους τζαι το ενα πουλιετε γυρω στα 7 ευρω και το αλλο στα 9. Εν το πιστονακι διαφορετικο? τζαι εν τοσο ποιο ακριβο τουτο το πιστονακι που δικαιολογει 2 ευρω ποιο πανω? περεταιρω πληροφοριες δεκτεσ...! :D
Πάντως όταν άνοιξα 1 από το κάθε είδος πράγματι το πιστονάκι τους ήταν διαφορετικό. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά στη δοσολογία της πυρίτιδας ή αν έχουν διαφορετικό καψούλι. Αν γνωρίζει κάποιος ιδιογομωτής να μας πει.
Μόλις εμίλησα και με το Λεύκιο και σε συζήτηση του που είχε με κάποιο ιδιογομωτή, η λιλά έχει 0.10γρ παραπάνω πυρίτιδα με αποτέλεσμα μια πιθανή, μικρή διαφορά στις ταχύτητες λόγω της διαφοράς στη πυρίτιδα. Απ' ότι μου είπε ο Λεύκιος όλα είναι τα ίδια εκτός από αυτή τη διαφορά στη πυρίτιδα. Αν θυμάμαι καλά μου είπε είναι Α1 1.65 με 1.75. Πάντως όπως είπα όταν άνοιξα παλιές Concorde είχαν ένα διαφορετικό πιστονάκι από τις λιλά, πρέπει όμως τωρά να είναι το ίδιο και στις δύο. Και σίγουρα το 0.10γρ διαφορά δεν δικαιολογεί τα 2 ευρώ διαφορά. Έιναι κατά την άποψη μου καθαρά τρικ, καθώς ένας που δεν πολλοκατέχει θα δει το λαγό τζιαι το περδίκι στο κουτί και θα πει "Α τούτη εν για το λαό τζιαι για τον πέρτικο" ενώ οι άλλες δεν θα του τραβήσουν τόσο την προσοχή.
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε Σπυρο...Ετσι υποψιαστηκα τζαι γω αλλα επειδη εν το πολλοκατεχω το θεμα ειπα να ρωτησω για σιουρα...! :lol:
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Σπυρο μαλλον καποιο λαθος εγινε. δεν εχουν αυτη τη διαφορα...

απ οτι ξερω ειναι γυρω στο 1.65 και οι 2
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Breda Pegaso έγραψε:Σπυρο μαλλον καποιο λαθος εγινε. δεν εχουν αυτη τη διαφορα...

απ οτι ξερω ειναι γυρω στο 1.65 και οι 2
Nα μας πει ο Λεύκιος τι του είπε ο άνθρωπος τωρά που εκατάφερε να ενωθεί, μπορεί να εκατάλαβα λάθος που το τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Τα μετρησα και γω παλια... Και εν πολλυ το 1.75 για 31γρ
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από nike powder »

κοπελλια η αποψη μου για το συγκεκριμενο θεμα επειδη ανοιξα τζιε εγιω τα 2 φυσιγγια και τα ηβρα ακριβωσ τα ιδια.Μια λογικη απαντηση ειναι οτι η λιλα μιασ και ειναι και πιο ακριβη μπορει να φτιαχνεται με πιο πολλη "προσοχη" δηλαδη η μηχανη να παραγει πιο λιγα φυσσιγια σε αντιθεση με το κονκορτ που μπορει να εχει μαζικη παραγωγη. Τελοσ να πω οτι και στα δυο φυσιγγια βρηκα πυριτιδα α1 στο 1.65 καψουλη cx2000 pistoni kai klisimo fisiggiou to idio :roll:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

nike powder έγραψε:κοπελλια η αποψη μου για το συγκεκριμενο θεμα επειδη ανοιξα τζιε εγιω τα 2 φυσιγγια και τα ηβρα ακριβωσ τα ιδια.Μια λογικη απαντηση ειναι οτι η λιλα μιασ και ειναι και πιο ακριβη μπορει να φτιαχνεται με πιο πολλη "προσοχη" δηλαδη η μηχανη να παραγει πιο λιγα φυσσιγια σε αντιθεση με το κονκορτ που μπορει να εχει μαζικη παραγωγη. Τελοσ να πω οτι και στα δυο φυσιγγια βρηκα πυριτιδα α1 στο 1.65 καψουλη cx2000 pistoni kai klisimo fisiggiou to idio :roll:
ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΓΗΤΟ....ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Victory 31 gr μωβ vs Victory concorde

Δημοσίευση από nike powder »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
nike powder έγραψε:κοπελλια η αποψη μου για το συγκεκριμενο θεμα επειδη ανοιξα τζιε εγιω τα 2 φυσιγγια και τα ηβρα ακριβωσ τα ιδια.Μια λογικη απαντηση ειναι οτι η λιλα μιασ και ειναι και πιο ακριβη μπορει να φτιαχνεται με πιο πολλη "προσοχη" δηλαδη η μηχανη να παραγει πιο λιγα φυσσιγια σε αντιθεση με το κονκορτ που μπορει να εχει μαζικη παραγωγη. Τελοσ να πω οτι και στα δυο φυσιγγια βρηκα πυριτιδα α1 στο 1.65 καψουλη cx2000 pistoni kai klisimo fisiggiou to idio :roll:
ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΓΗΤΟ....ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ;)
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”