φυσιγγια τζικλας για browning

Απάντηση
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από browning2 »

Αποψεις για κατοχους browning και συγκεκριμενα εγω θελω για 525 hunter light με διευρυμμενους αυλους αλλα και για αλλα ειδη browning γιατι οχι...ποια φυσιγγια παιζεται στες τζικλες με τις εξης πυρητιδες: MBX32,MBX36,G3000,A1,M92S,SIPE....
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

browning2 έγραψε:Αποψεις για κατοχους browning και συγκεκριμενα εγω θελω για 525 hunter light με διευρυμμενους αυλους αλλα και για αλλα ειδη browning γιατι οχι...ποια φυσιγγια παιζεται στες τζικλες με τις εξης πυρητιδες: MBX32,MBX36,G3000,A1,M92S,SIPE....
Φίλε προς στιγμής αγχώθηκα γιατί με την έναρξη του ενδημικού μας εγκατέλειψες. Πως είσαι; Όλα καλά;

Καταρχάς να μας πεις τις εντυπώσεις σου με τα φυσίγγια που χρησιμοποίησες στο ενδημικό κυνήγι.

Ποιος τελικά από όλους μας σου πρότεινε το ''ειδανικό φυσίγγιο''. Μας ενδιαφέρει πολύ αυτό!!!

Κατά δεύτερο και συγκεκριμένα για το ερώτημα που έθεσες, εμείς εδώ που έχουμε τις μεγάλες επιτυχίες στα κυνήγια μας, (όλα νεκρά, χωρίς αίματα κλπ) χρησιμοποιούμε μόνο Beretta!! Οπό ταν δεν νομίζω να βρεις κάποια καλή απάντηση σε αυτό. Αν θες να το ρισκάρεις όμως ''the choice is yours''!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SilverPigeonS έγραψε:
browning2 έγραψε:Αποψεις για κατοχους browning και συγκεκριμενα εγω θελω για 525 hunter light με διευρυμμενους αυλους αλλα και για αλλα ειδη browning γιατι οχι...ποια φυσιγγια παιζεται στες τζικλες με τις εξης πυρητιδες: MBX32,MBX36,G3000,A1,M92S,SIPE....
Φίλε προς στιγμής αγχώθηκα γιατί με την έναρξη του ενδημικού μας εγκατέλειψες. Πως είσαι; Όλα καλά;

Καταρχάς να μας πεις τις εντυπώσεις σου με τα φυσίγγια που χρησιμοποίησες στο ενδημικό κυνήγι.

Ποιος τελικά από όλους μας σου πρότεινε το ''ειδανικό φυσίγγιο''. Μας ενδιαφέρει πολύ αυτό!!!

Κατά δεύτερο και συγκεκριμένα για το ερώτημα που έθεσες, εμείς εδώ που έχουμε τις μεγάλες επιτυχίες στα κυνήγια μας, (όλα νεκρά, χωρίς αίματα κλπ) χρησιμοποιούμε μόνο Beretta!! Οπό ταν δεν νομίζω να βρεις κάποια καλή απάντηση σε αυτό. Αν θες να το ρισκάρεις όμως ''the choice is yours''!!!
Aν θυμούμαι καλά ο φίλος browning2 μετά από συζήτηση που είχαμε δεν τα πήγε και τόσο καλά στο ενδημικό. Εγώ αν και δεν έχω browning θα του προτείνω φυσίγγια που είναι δοκιμασμένα σε τουλαχιστον 4 όπλα, 2 FAIR, 1 baikal και 1 Luigi Franchi.

Για το πρωινό εγώ χρησιμοποιώ:

Victory Super Tordo 32gr #9 (τσιοκ 4)
Victory Concorde 31gr #9 (τσιοκ 2)

Μετά που θα ξεκινήσω το περπατητό μου:

Victory Super Tordo 32gr #9/Victory Skeet 32gr #9 (τσιοκ 4)
Victory Rocket 29gr #8 ή #9 / Lambro Tordo 30gr #9 (ακόμα να τις δοκιμάσω - τσιοκ 2)

Πρόσφατα κάναμε με το Λεύκιο δοκιμές για φυσίγγια Lambro, το όπλο του είναι Βrowning B325 αλλά δεν είναι διευρυμένοι αυλοί και δεν χρησιμοποιά τα εργοστασιακά τσιοκς ο Λεύκιος αλλά κάποια της Briley. Βάζω τα αποτελέσματα της δοκιμής:

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =20&t=5010
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από Dimitris »

Καλώς τον φίλο browning2!
Λοιπόν φιλούι μου το όπλο μου εμένα είναι τούτο:
<---------

Οι αυλοί μου είναι 18.7
Παίξε άφοα τις welcome 29gr. No 11
Δοκιμασμένες είναι και οι Olympia super και η Olympia Super Game, Victory Lucky Shot
Επίσης δοκιμασμένες είναι και oi Lambro (export, euromix fast, direct 32gr, Sporting 28gr)

Βασικά το όπλο σου ότι του βάλεις δεν σου λαλεί όχι. Η τσίκλα να είναι μέσα στη βολή σου και εσύ να είσαι πάνω της καλά και είσαι πόμπα. Ως τα 20 μέτρα αν τηρήσεις εκείνα που σου είπα, το πουλί θα πέσει.

Καλά και ασφαλισμένα κυνήγια 8-)
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από cynergy »

ΞΕΦΩΤΟ/ΤΣΙΤΑΣΤΡΟ
despersante 12 νουμερο 32 γρ για πολυ κοντινες
ΚΙΛΛΕΡ 12 ΝΟΥΜΕΡΟ 32ΓΡ
ΟΛΗ ΜΕΡΑ /ΑΕΡΑΣ
VICTORY STRYKER
VICTORY CHALLENGER
KILLER 24GR
EXTRA DIAMOND
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
stavros p
Full Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 13:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από stavros p »

ξεφωτο olympia torto 32gr 9no
ολη μερα olympia super game 32gr 9no, hi velocity 31gr 9 no, concord 31gr 9 no
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από browning2 »

Αγορασα σημερα:
killer 32gr
Extra tortorella 28gr
Olymlia ultra tordo 32gr
Τι λετε για αυτα? Ποτε παιζετε το καθενα εσεις?
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από Pathfinder »

browning2 έγραψε:Αγορασα σημερα:
killer 32gr
Extra tortorella 28gr
Olymlia ultra tordo 32gr
Τι λετε για αυτα? Ποτε παιζετε το καθενα εσεις?
Οταν εχει τζιηκλες φιλε...μεν ακουεις οτι οταν δεν πεσει η τζιηκλα φταιει το φυσιγγι κατα αναγκη...στις 10 τζιηκλες που θα χασεις θα φταιει ο καιρος για τις 1-2, θα φταιει το τσιοκ σου για τις αλλες 3-4 και θα φταιεις εσυ για τις υπολοιπες.Η τζιηκλα μεχρι και τα 25-30μ που συνηθως παιζεταιαν εισαι πανω της θα πεσει.τα φυσιγγια που πηρες ειναι μια χαρα.αν δεν εισαι ευχαριστημενος με την αποδοση σου και εχεις κλειστα τσοκ ανοιξε τα 5-4 5-3 ειναι οτι πρεπει.βαλε ταππα η διασπορας στην πρωτη.Ολα αυτα νοουμενου οτι το κοντακι ειναι πανω σου.Αν το πηρες και το μετρησες το καλοκαιρι με μια φανελουα πανω σου μονο και τωρα παεις κυνηγι με 2-3 στρωματα ρουχων χειμωνιατικα πανω σου οτι φυσιγγι και να βαλεις αμαν δεν σου ερχεται στην γραμμη βαρτου ριγανη.Συνοψιζοντας η τζιηκλα θελει ανοιχτο τσιοκ που θα σου συγχωρησει και καποια μικρολαθη...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Filippos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 12 Μαρ 2014, 10:03
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από Filippos »

cynergy έγραψε:ΞΕΦΩΤΟ/ΤΣΙΤΑΣΤΡΟ
despersante 12 νουμερο 32 γρ για πολυ κοντινες
ΚΙΛΛΕΡ 12 ΝΟΥΜΕΡΟ 32ΓΡ
ΟΛΗ ΜΕΡΑ /ΑΕΡΑΣ
VICTORY STRYKER
VICTORY CHALLENGER
KILLER 24GR
EXTRA DIAMOND
Εσυ φίλε με τι όπλο κυνηγάς?
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

Re: φυσιγγια τζικλας για browning

Δημοσίευση από browning2 »

Επεξα killer 32gr no.10 αλλα οxι τα διαφανες αλλα κατι πρασινα τζιε αρεσαν μου...σκεφτομαι να παω να γορασω τζιε τα διαφανες no.12...καλος συνδιασμος?
BROWNING THE BEST THERE IS
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”