Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Απάντηση
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από 12345678 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
12345678 έγραψε:Καλησπερα. σαν μανιακος κυνηγος μπεκατσας παντα ηθελα το καλυτερο φυσιγγι.
Ιταλικα κ.α επωνυμα τα πληρωνα χρυσα.
Φετος δοκιμασα ενα κουτι λαμπρο 30 γραμμαριων σε 9 ...
Χωρις μαλλινοταπες ,περιεργους διασπορεις και γομωσεις των 34γραμμ +
Το φυσσιγγακι ηταν θανατος ,γλυκια ντουφεκια ,χωρις προβλημα στο κρυο που ειχαμε εδω
και σε μιση τιμη απο τα αλλα. :P
30 gr υπολογίζω εννοείς τη Lambro Tordo 30gr την κίτρινη η οποία μου άρεσε πολύ από τις δοκιμές αν και δεν είχα την ευκαιρία να τις δοκιμάσω λόγω του ότι είχα άλλες πιο παλιές που ήθελα να ρίξω πρώτα.

http://www.lambro.gr/el/product/30-32/FYSIGGIA-TORDO-30
Ναι 6 ευρω εδω το κουτι.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

To είδα φίλε Αντρέα, πολύ ενδιαφέρον πάντως να δούμε τις αποδόσεις του συγκεκριμένου στη τζίκλα καθώς χρησιμοποιώ ήδη φυσίγγι με μισότταππα. Eν το μεταξύ στην αγγλική έκδοση της ιστοσελίδας υπάρχει και έκδοση 30/32 γραμμαρίων.

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-30

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-32
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από andreasana210326 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
To είδα φίλε Αντρέα, πολύ ενδιαφέρον πάντως να δούμε τις αποδόσεις του συγκεκριμένου στη τζίκλα καθώς χρησιμοποιώ ήδη φυσίγγι με μισότταππα. Eν το μεταξύ στην αγγλική έκδοση της ιστοσελίδας υπάρχει και έκδοση 30/32 γραμμαρίων.

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-30

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-32
Η αληθεια θα το προτιμουσα σε 30 ή 32 γραμμαρια παρα 28 γτ κερδιζεις και σε πυκνοτητα....ας ελπισουμε οτι 8α δουμε το φυσιγγιο αυτο στα ραφια των κυνηγετικων καταστηματων μεχρι την τζικλα......γτ μερικες φορες για οικονομικους κυριως λογους δεν φερνουν ολη τη γκαμα της lambro...οπως πχ τη κιτρινη διασπορας 36γρ( ερχεται μονο στα 34γ που και παλι ειναι ενα πολυ αξιολογο φυσιγγιο)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreasana210326 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
To είδα φίλε Αντρέα, πολύ ενδιαφέρον πάντως να δούμε τις αποδόσεις του συγκεκριμένου στη τζίκλα καθώς χρησιμοποιώ ήδη φυσίγγι με μισότταππα. Eν το μεταξύ στην αγγλική έκδοση της ιστοσελίδας υπάρχει και έκδοση 30/32 γραμμαρίων.

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-30

http://www.lambro.gr/en/product/BIOR/MEZZO-32
Η αληθεια θα το προτιμουσα σε 30 ή 32 γραμμαρια παρα 28 γτ κερδιζεις και σε πυκνοτητα....ας ελπισουμε οτι 8α δουμε το φυσιγγιο αυτο στα ραφια των κυνηγετικων καταστηματων μεχρι την τζικλα......γτ μερικες φορες για οικονομικους κυριως λογους δεν φερνουν ολη τη γκαμα της lambro...οπως πχ τη κιτρινη διασπορας 36γρ( ερχεται μονο στα 34γ που και παλι ειναι ενα πολυ αξιολογο φυσιγγιο)
Eγώ πάντως έβαλα στο μάτι και περιμένω την 32γρ έκδοση καθώς είναι η μόνη σε νούμερο 9 και στην τζίκλα προτιμώ μάξιμουμ νο 9 να χρησιμοποιώ. Και 32γρ όπως είπες θα έχεις παραπάνω πυκνότητα.
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από KINIGOSS »

φιλοι μου εσεις που ξερετε περισσοτερα για φυσιγκια ..πια η γνωμη σας για τις ψηλες πιεσεις που εχουν τα Λαμπρο? εμενα μου φενοντε υπερβολικες πχ ενα φυσιγκι 28γρ να εχει 550 μπαρς
και ενας κυπριακο στα 32γρ να εχει 480 τουλαχιστο ετσι λεει ο κατασκεβαστης...
στην ελλαδα εχουν καραμπινες που θελουν πιεση και τα θελουν για να οπλιζουν ..επισεις εχουν πιο πολλυ κρυο..
εδω ομος εχουμε δικαννα και πολλοι ελαφρια..
θα ηθελα την γνωμη οσων πραγματικα κατεχουν πχ ενως οπλουργου
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

KINIGOSS έγραψε:φιλοι μου εσεις που ξερετε περισσοτερα για φυσιγκια ..πια η γνωμη σας για τις ψηλες πιεσεις που εχουν τα Λαμπρο? εμενα μου φενοντε υπερβολικες πχ ενα φυσιγκι 28γρ να εχει 550 μπαρς
και ενας κυπριακο στα 32γρ να εχει 480 τουλαχιστο ετσι λεει ο κατασκεβαστης...
στην ελλαδα εχουν καραμπινες που θελουν πιεση και τα θελουν για να οπλιζουν ..επισεις εχουν πιο πολλυ κρυο..
εδω ομος εχουμε δικαννα και πολλοι ελαφρια..
θα ηθελα την γνωμη οσων πραγματικα κατεχουν πχ ενως οπλουργου
Aπάντησες μόνος σου νομίζω την ερώτηση σου. :)
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από KINIGOSS »

spyrosspyrou851 έγραψε:
KINIGOSS έγραψε:φιλοι μου εσεις που ξερετε περισσοτερα για φυσιγκια ..πια η γνωμη σας για τις ψηλες πιεσεις που εχουν τα Λαμπρο? εμενα μου φενοντε υπερβολικες πχ ενα φυσιγκι 28γρ να εχει 550 μπαρς
και ενας κυπριακο στα 32γρ να εχει 480 τουλαχιστο ετσι λεει ο κατασκεβαστης...
στην ελλαδα εχουν καραμπινες που θελουν πιεση και τα θελουν για να οπλιζουν ..επισεις εχουν πιο πολλυ κρυο..
εδω ομος εχουμε δικαννα και πολλοι ελαφρια..
θα ηθελα την γνωμη οσων πραγματικα κατεχουν πχ ενως οπλουργου
Aπάντησες μόνος σου νομίζω την ερώτηση σου. :)
:D ναι αλλα τα οπλα μας ποσο θα ατεξουν? η εν καλο για να πουλιουντε και λιγα εξαρτιματα πχ σιρταρια βελονες ελατηρια πιροι και αλλα που θα αρχισουν να κανουν παρελαση απο το κουνημα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

KINIGOSS έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
KINIGOSS έγραψε:φιλοι μου εσεις που ξερετε περισσοτερα για φυσιγκια ..πια η γνωμη σας για τις ψηλες πιεσεις που εχουν τα Λαμπρο? εμενα μου φενοντε υπερβολικες πχ ενα φυσιγκι 28γρ να εχει 550 μπαρς
και ενας κυπριακο στα 32γρ να εχει 480 τουλαχιστο ετσι λεει ο κατασκεβαστης...
στην ελλαδα εχουν καραμπινες που θελουν πιεση και τα θελουν για να οπλιζουν ..επισεις εχουν πιο πολλυ κρυο..
εδω ομος εχουμε δικαννα και πολλοι ελαφρια..
θα ηθελα την γνωμη οσων πραγματικα κατεχουν πχ ενως οπλουργου
Aπάντησες μόνος σου νομίζω την ερώτηση σου. :)
:D ναι αλλα τα οπλα μας ποσο θα ατεξουν? η εν καλο για να πουλιουντε και λιγα εξαρτιματα πχ σιρταρια βελονες ελατηρια πιροι και αλλα που θα αρχισουν να κανουν παρελαση απο το κουνημα?
Γι αυτό ο καθένας πρέπει να χρησιμοποιά τα φυσίγγια που μπορεί να αντέξει το όπλο του, ο ώμος του και η τσέπη του. Σίγουρα τα πιο παλιά όπλα μπορεί να έχουν πρόβλημα με τις ψηλές πιέσεις ιδιαίτερα αν έχουν θαλάμη 70μμ. Tα πιο παλιά πρέπει να πάνε σε ένα καλό οπλουργό για να δει και τι κατάσταση είναι το όπλο αλλά και κατά πόσον έχει τη δυνατότητα να ρίχνει έτσι φυσίγγια ή αν πρέπει να μπει όριο π.χ μέχρι 32γρ/500 bars.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Παρουσίαση φυσιγγίων Lambro

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΑ...ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕ Ο ΣΠΥΡΟΣ!

ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΘΕΜΑ ΠΙΕΣΕΩΝ Κ.Λ.Π......ΜΕΤΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΩΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟ...ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΕΙ!

ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ....ΕΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΦΙΛΕ ΚΥΝΗΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”