Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από pamposs »

κοπελλια εδοκιμασε κανενας τες Βικτορυ baby 25 gr τζαι τες βικτορυ compaq 24 γρ στην τζικλα? Αν ναι εντυπωσεις..!!!
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: Απ: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από marios10 »

Φιλε μου γεια σου
Παιζω τες 24 γρμ της ολυμπια την σκεετ κοκκινη και την τραπ την μπλε. Η σκεετ κανει παραπανω για το πρωι και η μπλε για ουλη μερα.
Δοκιμαστες ειναι και φτηνες θεμας:grin: ;)
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Απ: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από pamposs »

marios10 έγραψε:Φιλε μου γεια σου
Παιζω τες 24 γρμ της ολυμπια την σκεετ κοκκινη και την τραπ την μπλε. Η σκεετ κανει παραπανω για το πρωι και η μπλε για ουλη μερα.
Δοκιμαστες ειναι και φτηνες θεμας:grin: ;)
Την επομενη φορα φιλε μου...ειδα τες τζαι σημερα αλλα επια τες τουτες τελικα... ;)
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
n3ktar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιουν 2011, 20:51

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από n3ktar »

Victory sporter 28gr 9ari ελαφρυ για ολη μερα και φτηνο για ολες τις τσεπες!!!!!
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: Απ: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από Kostas M. »

24 gr Olympia skeet!
1000 like!!!
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από savvis25 »

Victory compak 24gr, σε τσοκ 4*, στα 27,5μέτρα. Αποτέλεσμα 337 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Δοκιμή Οκτωβρίου 2014. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Λαικ
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από savvis25 »

ΣΤΟ χαρτί της δοκιμής και στο όπλο μου γράφει τσοκ 2*!! Αλλά, μετά από μετρήσεις σε οπλουργό ΚΑΙ ΣΎΜΦΩΝΑ με δοκιμές συγκέντωσης μάλλον για 3* προς 3,5* είναι!!! http://i1276.photobucket.com/albums/y47 ... 1418149696
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από mikros »

Φίλε Σάββα, μάλλον πρέπει ή να βάλεις πιο στενά τσοκ, ή να το χρησιμοποιήσεις σε πιο κοντινές αποστάσεις γιατί φαίνεται ότι μειονεκτεί σε κάποια σημεία και ενώ είσαι πάνω στο πουλί να φύγει χωρίς σκάγια απο τη βολή σου ή απλά να το ξιφτερίσεις...
*Πάντα φιλικά ;)
**Απ΄ότι φαίνεται θα πρέπει να αρχίσω και εγώ δοκιμές, γιατί ή οι βολές μου δεν είναι κέντρο ή κάτι πάει λάθος με το 4* μου...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από savvis25 »

Tο όπλο μου δεν έχει εναλλασσόμενα τσοκ :) Από τις δοκιμές συγκέντρωσης και τις μετρήσεις του οπλουργού τα τσοκ μου είναι ΠΕΡΙΠΟΥ 4,5* η κάτω κάνη και 3* προς 3,5* η πάνω (ΟΙ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ 4*, 2*). Οι δοκιμές μου έδωσαν πολλές χρήσιμες πληροφορίες. Έχω ήδη βελτιωθεί σκοπευτικά κατά 10-15% επιλέγοντας φυσίγγια κατάλληλα (που να δουλεύουν αναλόγως των αποστάσεων που συνήθως κάνω τις βολές μου) για τον τρόπο ΚΑΙ το θήραμα που κυνηγώ. Επίσης... Πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι ελάττωσα πλέον σε μεγάλο βαθμό τις βολές σε αποστάσεις οριακές (άνω των 35-40 μέτρων) αφού δεν θα έχω την κατάλληλη πυκνότητα για να καταβάλω κάποιο θήραμα. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”