Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Απάντηση
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από mikros »

I like.jpg
*Κλεμμένο από τον Κ.Σόλωνα...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από pamposs »

savvis25 έγραψε:Victory compak 24gr, σε τσοκ 4*, στα 27,5μέτρα. Αποτέλεσμα 337 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Δοκιμή Οκτωβρίου 2014. Εικόνα
ευχαριστω φιλε φαινεται καλο που τες μετρησεις σου...εν να δειξει αυριο και στην πραξη... :D
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από pamposs »

victory baby 25 γρ. 10 νο. πολλα ωραια εν το περιμενα...για κοντινες και μεσαιες αποστασεις ηταν φωθκια και με πολλα γλυτζια τουφετσια.!!
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

mikros έγραψε:Φίλε Σάββα, μάλλον πρέπει ή να βάλεις πιο στενά τσοκ, ή να το χρησιμοποιήσεις σε πιο κοντινές αποστάσεις γιατί φαίνεται ότι μειονεκτεί σε κάποια σημεία και ενώ είσαι πάνω στο πουλί να φύγει χωρίς σκάγια απο τη βολή σου ή απλά να το ξιφτερίσεις...
*Πάντα φιλικά ;)
**Απ΄ότι φαίνεται θα πρέπει να αρχίσω και εγώ δοκιμές, γιατί ή οι βολές μου δεν είναι κέντρο ή κάτι πάει λάθος με το 4* μου...
Πιθανόν και τα δύο. Θυμούμαι ότι ο Γιώργος80 είπε ότι το 4 και 5 του Baiκαλ είχαν πρόβλημα και αγόρασε aftermarket.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ελαφρια φυσιγγια για τσιχλα

Δημοσίευση από MARIOSE »

savvis25 έγραψε:Tο όπλο μου δεν έχει εναλλασσόμενα τσοκ :) Από τις δοκιμές συγκέντρωσης και τις μετρήσεις του οπλουργού τα τσοκ μου είναι ΠΕΡΙΠΟΥ 4,5* η κάτω κάνη και 3* προς 3,5* η πάνω (ΟΙ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ 4*, 2*). Οι δοκιμές μου έδωσαν πολλές χρήσιμες πληροφορίες. Έχω ήδη βελτιωθεί σκοπευτικά κατά 10-15% επιλέγοντας φυσίγγια κατάλληλα (που να δουλεύουν αναλόγως των αποστάσεων που συνήθως κάνω τις βολές μου) για τον τρόπο ΚΑΙ το θήραμα που κυνηγώ. Επίσης... Πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι ελάττωσα πλέον σε μεγάλο βαθμό τις βολές σε αποστάσεις οριακές (άνω των 35-40 μέτρων) αφού δεν θα έχω την κατάλληλη πυκνότητα για να καταβάλω κάποιο θήραμα. ;)
ΛΑΙΚ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”