Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από beaglemania »

Tα φυσσιγια που αγορασα για φετος για τις πρωτες εξορμησεις πως με βρισκετε? Την tiger για πρωτη φορα θα την δοκιμασω πειτε μου γνωμες σε τι θερμοκρασιες τις συγκεντρωσεις εχει κτλ σε 3νο. Επεισης και τα scatter 31gr σε νο5 τι λενε? για τα λεπρε δε χρειαζεται αυτα μιλουν απο μονα τους.

Επεισης η rotweill τι αλλα φυσσιγια εχει σε 32γρ χοντρα σκαγια για λαγο?
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από WAFFEN »

συναδελφε την tiger την παιζω στην ζέστη-σταλοσούρα που λεμε. τωρα για αλλα της ιδιασ μαρκας εχει σε πακεττα των 25 αλλα πρεπει να κοιταξεις σε καποιο καταστημα. η 32HV no.5 ειναι πολυ καλη αλλα ξερω οτι εχει κι αλλες.ελπιζω να βοηθησα καπως.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από beaglemania »

Φιλε ευχαριστω για τις πληροφοριες σκευτουμουν να την βαλω μετα τις 10 που να πυρωσει γιατι η λεπρε εν παλεφκεται το λακτισμα τις αμαν πυρωση λιο..Τα scatter τα επιασα για πρωτη γιατι εν κλειστα τα τσιοκ του οπλου μου με τσιοκ 3 ποσο περιπου θα παενει με καλη συγκεντρωση ομως αν ξερεις κανεις
GERMAN POINTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 15 Ιαν 2011, 11:59

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από GERMAN POINTER »

Rotweill tiger φιλε κατα την αποψη μου θελει γλυκο καιρο με ηλιοφανεια θα σου ελεγα μετα τις 9 00 οσο αφορα το ολυμπια scatter 31gr θελει συνθηκες υγρασιας αρα σχετικα πρωι και η lepre παντα δευτερη γιατι λογω του αποσπομενου πατου ειναι ισως ενα απο τα πιο συγκεντρωτικα φυσιγγια που εχω δοκιμασει. Οσον αφορα το δυβασικο τecna παρουτι που διαθετει δεν θα εχεις καποιο προβλημα κατα την διαρκεια της παρουσας εποχης καθ ολη την διαρκεια της μερας. Καλα και ασφαλισμενα κυνηγια.
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από LEFKIOS »

beaglemania έγραψε:Tα φυσσιγια που αγορασα για φετος για τις πρωτες εξορμησεις πως με βρισκετε? Την tiger για πρωτη φορα θα την δοκιμασω πειτε μου γνωμες σε τι θερμοκρασιες τις συγκεντρωσεις εχει κτλ σε 3νο. Επεισης και τα scatter 31gr σε νο5 τι λενε? για τα λεπρε δε χρειαζεται αυτα μιλουν απο μονα τους.

Επεισης η rotweill τι αλλα φυσσιγια εχει σε 32γρ χοντρα σκαγια για λαγο?
Φίλε για rotweill tiger θελει μαλλον ξηρο καιρό. (δηλαδη οχι υγρασια, της αρεση η πειρά δηλαδη μετα τις 8-9 το πρωί που ανεβένει η θερμοκρσία). η scatter 31gr ειναι φυσίγγιο διασποράς και συστηνεται μεχρι τη αποσταση 20-25μ ασχέτως τσοκαρίσματος. Ειναι πρωινο φυσιγγιο, οπου τα πουλια πετουν χαμηλα μαλλον. Το Lepre 37gr-3 ειναι καθαρόαιμο φυσιγγιο του λαγού, το πιστονακη με αποσπομενο πάτο του δινει συγκεντρωτική κατανομη γιαυτο συστηνεται σε αποστασεις περαν των 30μ για καλυτερα αποτελεσματα.
Καλα και αφαλισμενα κυνηγια.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Η λεπρε θελει υγρασια η ξηρασια? Και τι ωρα ακριβως?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από giorgos80 »

τι κανει ενα φυσιγγι να προτιμα καποιο συγκεκριμενο καιρο?το μπαρουτι,το σεταπ,κατι αλλο???
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από nike powder »

giorgos80 έγραψε:τι κανει ενα φυσιγγι να προτιμα καποιο συγκεκριμενο καιρο?το μπαρουτι,το σεταπ,κατι αλλο???
το σεταπ φιλε . αν ενα φυσιγγιο ειναι "δυνατο" δηλαδη γεμισμενο στο τοπ της πυριτιδας που μπορεισ να βαλεισ για το συγκεκριμενο βαροσ γομοσεισ και παιξεισ την μεσ το κατακαλοτζιερο το πιο πιθανο ειναι να σου κλοτσα , δεν θα κανει καλο παττεντ(κατανομη) και αν την φαει το πουλι επειδη η χαρτουτσια θα ειναι γριγορη θα εχει διατρηση και το πουλι θα παει να πεσσει ΣΕΚΚΟ 100 μετρα πιο κατω. το ΙΔΙΟ φυσιγγιο αν το παιξεισ το χειμωνα που οι ταχυτητεσ και τα μπαρ του φυσιγγιου μειωνοντε ισωσ να μεινησ πολυ ευχαριστημενοσ ΑΥΤΑ ΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟ ΛΑΘΟΣ
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Rotweill tiger lebre olymbia scatter

Δημοσίευση από nike powder »

nike powder έγραψε:
giorgos80 έγραψε:τι κανει ενα φυσιγγι να προτιμα καποιο συγκεκριμενο καιρο?το μπαρουτι,το σεταπ,κατι αλλο???
το σεταπ φιλε . αν ενα φυσιγγιο ειναι "δυνατο" δηλαδη γεμισμενο στο τοπ της πυριτιδας που μπορεισ να βαλεισ για το συγκεκριμενο βαροσ γομοσεισ και παιξεισ την μεσ το κατακαλοτζιερο το πιο πιθανο ειναι να σου κλοτσα , δεν θα κανει καλο παττεντ(κατανομη) και αν την φαει το πουλι επειδη η χαρτουτσια θα ειναι γριγορη θα εχει διατρηση και το πουλι θα παει να πεσσει ΣΕΚΚΟ 100 μετρα πιο κατω. το ΙΔΙΟ φυσιγγιο αν το παιξεισ το χειμωνα που οι ταχυτητεσ και τα μπαρ του φυσιγγιου μειωνοντε ισωσ να μεινησ πολυ ευχαριστημενοσ ΑΥΤΑ ΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟ ΛΑΘΟΣ
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΑΡΟΣ ΣΚΑΓΙΩΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”