Olympia GEM 36gr.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Olympia GEM 36gr.

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Το ξέρω ότι εγώ ήμουν αυτός που σε ένα προηγούμενο post μου έλεγα τα καλύτερα λόγια για την Olympia GEM 36gr. Αλλά προς έκπληξη μου όταν το Σάββατο το βράδυ άνοιξα 2 φυσίγγια που είχα στο σπίτι αντίκρισα κάτι τραγικό (και στα δύο).

Καταρχήν έχουν αλλάξει τα πιστονάκια τους και χρησιμοποιούν ακριβός το ίδιο με την GEM 35gr. και δεύτερον και πιο τραγικό για εμένα είχαν και οι 2 μέσα πολλά άχρηστα σκάγια. Όταν λέω άχρηστα εννοώ…σχεδόν τα μισά δεν ήταν πλήρως σφαιρικά (είχαν επίπεδες επιφάνειες ή και οβάλ) και είχαν και τα 2 φυσίγγια 2-3 ακανόνιστου σχήματος μικρά κομματάκια (κάτι σαν σκάγια κομμένα στα 3 με ψαλίδι).

Please αν μπορεί κάποιος που να έχει τα συγκεκριμένα φυσίγγια στο σπίτι του να κάμει τον κόπο να ανοίξει (πάντα με ασφάλεια) 1-2 φυσίγγια μα να δω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή όχι.

Πάντως το GEM 35gr. που άνοιξα, παρόλο που είχε το ίδιο πιστονάκι και μπαρούτι, όλα τα σκάγια ήταν απολύτως σφαιρικά.
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: Olympia GEM 36gr.

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

UP
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Olympia GEM 36gr.

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Είναι δυστυχώς γεγονός ότι οι παραπάνω που καμνουν μαζική παραγωγή συνήθως κόφκουν τζιαι ράφκουν, εξού και ο λόγος που πολλοί εδώ στα φόρουμς το γυρίσαν στην ιδιογόμωση, για να ξέρουν και τι σύρνουν, τζιαι τι βάζουν στα φυσίγγια τους τζιαι ότι αν έχουν 10 φυσίγγια θα είναι όλα τα ίδια τζιαι όι κουτουρού. Εγώ που άνοιξα αρκετά φυσίγγια δεν εκπλήσσομαι καθόλου.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: Olympia GEM 36gr.

Δημοσίευση από Panmoy »

Το φυσιγγιο αυτο μου εδωσε αρκετα πουλια φετος απο πολυ κοντινες μεχρι οριακες βολες. Καποια overkillings σε βολες μεχρι τα 25 μετρα αλλα απο κει και περα ολα συκα....καλη και σε αερα........σημερα μαζι με την Gamebore εκανα δοκιμη και την GEM 36gr. 5 νο. Mε τσιοκ 1* στα 40m εβαλε 138 σκαγια στον κυκλο και με τσιοκ 3* στα 27 μετρα εβαλε 187 σκαγια....η κατανομη αρκετα καλη στα κοντινα, μετρια στα μακρυνα ( θα βγαλω φωτο τους πινακες και θα τους επισυναψω). Ανοιγοντας ενα φυσιγγιο διαπιστωσα οτι ολα τα σκαγια μεσα ειχαν ομοιομορφο σφαιρικο σχημα και το πιστονακι ηταν χαραγμενο στα 4 ομοιομορφα......ανοιγοντας και μια GEM 28γρ. 5 νουμερο απογοητευτηκα.....πολλα σκαγια κομμενα και ανομοιομορφα...ωσπου ψαχνεις βρισκεις ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”