Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από cynergy »

Laurona έγραψε:Θα ήθελα σας παρακαλω να μου συ στήσετε ενα καλο φυσιγγιο διασπορας για πρωτη ντουφεκια κ αποστάσεις μέχρι 20 μετρα το πολυ.
νούμερο σκαγιου 6 η7.
νούμερο τσοκ 4 σταθερο.
Θα χρησιμοποιηθει σε πολυ πυκνο μέρος με μεγαλη κλιση εδαφους γιαυτο πρεπει να ειναι γρηγορο.
ημιορεινη λεμεσος.
εκτος απο το ντιρεκτ υπαρχει κατι αλλο?
Γραμαρια απο 31 μεχρι 36.
οπωςδηποτε ομως οχι υπετβολικων πιεσεων.
εχω υποψην μου τα κιτρινα λαμπρο διαδπορας σε 34 γραμαρια τα ροτβαιλ με ταπα κ σταυρωτο διαδπορεα κ τα σκατερ.
εαν υπαρχουν δοκιμες απο αυτα κ αποψεις καθως κ προτασεις σας παρακαλω τα φωτα σας.
φιλε Χρυσανθε αν θες δικιμασε τις killer 32 gr No12 ταππα εγω τις χρησιμοποιω ανελειπως για πρωτη βολη στο ενδημικο με σκυλια φερμας και σε λαγο σε περδικια.
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από giorgos80 »

cynergy έγραψε:
Laurona έγραψε:Θα ήθελα σας παρακαλω να μου συ στήσετε ενα καλο φυσιγγιο διασπορας για πρωτη ντουφεκια κ αποστάσεις μέχρι 20 μετρα το πολυ.
νούμερο σκαγιου 6 η7.
νούμερο τσοκ 4 σταθερο.
Θα χρησιμοποιηθει σε πολυ πυκνο μέρος με μεγαλη κλιση εδαφους γιαυτο πρεπει να ειναι γρηγορο.
ημιορεινη λεμεσος.
εκτος απο το ντιρεκτ υπαρχει κατι αλλο?
Γραμαρια απο 31 μεχρι 36.
οπωςδηποτε ομως οχι υπετβολικων πιεσεων.
εχω υποψην μου τα κιτρινα λαμπρο διαδπορας σε 34 γραμαρια τα ροτβαιλ με ταπα κ σταυρωτο διαδπορεα κ τα σκατερ.
εαν υπαρχουν δοκιμες απο αυτα κ αποψεις καθως κ προτασεις σας παρακαλω τα φωτα σας.
φιλε Χρυσανθε αν θες δικιμασε τις killer 32 gr No12 ταππα εγω τις χρησιμοποιω ανελειπως για πρωτη βολη στο ενδημικο με σκυλια φερμας και σε λαγο σε περδικια.
μεχρι ποσα μετρα πεφτει ο λαος με τη κιλλερ?
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

giorgos80 έγραψε:
cynergy έγραψε:
Laurona έγραψε:Θα ήθελα σας παρακαλω να μου συ στήσετε ενα καλο φυσιγγιο διασπορας για πρωτη ντουφεκια κ αποστάσεις μέχρι 20 μετρα το πολυ.
νούμερο σκαγιου 6 η7.
νούμερο τσοκ 4 σταθερο.
Θα χρησιμοποιηθει σε πολυ πυκνο μέρος με μεγαλη κλιση εδαφους γιαυτο πρεπει να ειναι γρηγορο.
ημιορεινη λεμεσος.
εκτος απο το ντιρεκτ υπαρχει κατι αλλο?
Γραμαρια απο 31 μεχρι 36.
οπωςδηποτε ομως οχι υπετβολικων πιεσεων.
εχω υποψην μου τα κιτρινα λαμπρο διαδπορας σε 34 γραμαρια τα ροτβαιλ με ταπα κ σταυρωτο διαδπορεα κ τα σκατερ.
εαν υπαρχουν δοκιμες απο αυτα κ αποψεις καθως κ προτασεις σας παρακαλω τα φωτα σας.
φιλε Χρυσανθε αν θες δικιμασε τις killer 32 gr No12 ταππα εγω τις χρησιμοποιω ανελειπως για πρωτη βολη στο ενδημικο με σκυλια φερμας και σε λαγο σε περδικια.
μεχρι ποσα μετρα πεφτει ο λαος με τη κιλλερ?

3!

Ρε φίλε δηλαδή πως σου ήρθε να χρησιμοποιήσεις το νο12 στο λαγό; Κυνηγούσες τζίκλες στο ενδημικό και πετάχτηκε ο λαγός και του έριξες με το 12 τον πήρες και το κατοχύρωσες; Τρως το περδίκι που κτυπάς με αυτό το φυσίγγιο; Αν χρησιμοποιήσεις νο. 6 ή 7 θα έχεις χειρότερα αποτελέσματα;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από cynergy »

Πρωτα απο ολα δεν κανω διαφημιση το φυσιγγιο αυτο.Καμια σχεση με αυτα που ειπες φιλε sılverpıgeon χρησιμοποιω το φυσιγγιο αυτο εδω και 4 χρονια, κυνηγω με σκυλια φερμας και χτυπω οτι μου βγαλουνε τα σκυλια μου ( δλδ παραδοσιακο κυνηγι) εχω χτυπησει αρκετους λαγους με το φυσιγγιο αυτο με οπλο με 18.8 αυλους και με 4-3 τσοκαρισμα τα περδικια ειναι μια χαρα σιδερομενα και τρωγοντε μια χαρα,ειναι θεμα ψυχολογιας,μπορει να ειμαι λιγο ατζαμης και με βοηθα να εχω επιτυχιες,για 2 ριχνω βικτορι challenger 28gr No8. απλα εκφρασα μια γνωμη!
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από Laurona »

Ευχαριστώ φιλε συνερτζι να σε καλα.
κατεληξα σε φυσιγγιο φιλε μου ομως.
Να σε καλα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από cynergy »

μακαρι να βρηκες αυτο που σου ταιριαζει φιλε λαουρονα καλα και ασφαλες κυνηγια
dont shoot fast...shoot good
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από browning2 »

Ενα καλο φυσιγγι για δευτερη βολη και για μακρινες αποστασεις σε ολες τις καιρικες συνθηκες?
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από Athos 1978 »

browning2 έγραψε:Ενα καλο φυσιγγι για δευτερη βολη και για μακρινες αποστασεις σε ολες τις καιρικες συνθηκες?
Για ποσο μακρια το θελεις , το πας ?
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Athos 1978 έγραψε:
browning2 έγραψε:Ενα καλο φυσιγγι για δευτερη βολη και για μακρινες αποστασεις σε ολες τις καιρικες συνθηκες?
Για ποσο μακρια το θελεις , το πας ?
Ο φίλος browning ψάχνεται ακόμα :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από giorgos80 »

Athos 1978 έγραψε:
browning2 έγραψε:Ενα καλο φυσιγγι για δευτερη βολη και για μακρινες αποστασεις σε ολες τις καιρικες συνθηκες?
Για ποσο μακρια το θελεις , το πας ?
το γραμμα :?: :mrgreen: :mrgreen:
πλακα κανουμε ετσι :?:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”