Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Παιδιά δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχει λίγες μέρες που σκέφτομαι/αποφάσησα τα φυσίγγια που θα χρησιμοποιήσω την πρώτη Κυριακή.

Βασικά θα κυνηγήσω στην Πάφο με όπλο Miroku mk70 Sporter Invector plus chokes 4 – 3. Τα φυσίγγια που αποφάσισα να πάρω μαζί μου είναι:

Olympia GEM 36gr. No.6
Olympia SCATTER 31gr. No.7
Victory LILA 31gr. No.6

Πώς με βρίσκετε?
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από Anthimos »

Με Quota 3 πέρδικες, 1 λαγο και 1 φραγκιλινα , οσοι θα εξορμησουν για ενδημικο και οχι γιαν φασσα/τσιχλα εν δικαιολογηται να παρουν παραπάνω που 10 φυσιγγια φετος μαζι τους :)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Απ: Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από marios10 »

Anthimos έγραψε:Με Quota 3 πέρδικες, 1 λαγο και 1 φραγκιλινα , οσοι θα εξορμησουν για ενδημικο και οχι γιαν φασσα/τσιχλα εν δικαιολογηται να παρουν παραπάνω που 10 φυσιγγια φετος μαζι τους :)
Τζαι μακαρη να τα σιρει :grin: :grin::grin:
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Anthimos έγραψε:Με Quota 3 πέρδικες, 1 λαγο και 1 φραγκιλινα , οσοι θα εξορμησουν για ενδημικο και οχι γιαν φασσα/τσιχλα εν δικαιολογηται να παρουν παραπάνω που 10 φυσιγγια φετος μαζι τους :)
Εγώ θα πάω με 20, 10 πρωινές στη μια πούγκα του γιλέκου τζιαι 10 μετά που θα ξημερώσει στην άλλη, αναλόγως καιρού φυσικά το που ποια πούγκα θα πιάννω. 2 είδη το πρωί, και 2 είδη μετά. Αν φανούμε τυχεροί τζιαι πιάσουμε κάτι εν καλά. Για το ποιες θα πάρω μαζί μου θα βγουν οι τελιωτικές αποφάσεις τις προσεχείς μέρες. Προς το παρόν όλα δείχνουν για το 4/2:

Victory 31gr 7/ Rottweil Waidmannsheil Pappe 36gr 7 για το 4 το πρωί

Victory 31gr 6 στο 2

Gem 32 7 στο 4 όταν βγει ο ήλιος και έχει ξηρασία - αέρα

Gem 32 6/Rottweil Tiger 32 6 στο 2.

Έχω αρκετά είδη από τις δοκιμές και από τον ξάδερφό μου που το γύρισε αποκλειστικά στο ψάρεμα, άρα πιθανόν την 1η Τετάρτη θα έχω άλλες.


Στην τσεντούδα θα έχουμε και τις τζικλοχαρτούτσιες αν δω ότι το ενδημικό εν άφαντο και κινούνται τζίκλες.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από marinos.a »

spyrosspyrou851 έγραψε: αν δω ότι το ενδημικό εν άφαντο και κινούνται τζίκλες.
εν ο εφιάλτης μου τούτος
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Για εσάς που κουτσιάτε μια χαρά είναι και τα 10 φυσίγγια. Για εμένα που δεν κουτσιώ αν υπολογίσουμε ότι εν να παίξω το κότα (που έτσι chance) άρα 5 θηράματα που 2 φυσίγγια το καθένα άρα 10. Αλλά υπολόγισε ακόμα 10 θηράματα που εν να χάσω άρα ακόμα 20 φυσίγγια φτάσαμε τα 30. Ε και τέλος όταν πιάσω το κότα εν να κάτσω στις φάσσες άρα ακόμα 20 φυσίγγια…εφίαν 2 πακέτα. Ε και ένα πακέτο extra για παν ενδεχόμενο, εφτάσαμε τα 3.

Απλά μαθηματικά... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Για εσάς που κουτσιάτε μια χαρά είναι και τα 10 φυσίγγια. Για εμένα που δεν κουτσιώ αν υπολογίσουμε ότι εν να παίξω το κότα (που έτσι chance) άρα 5 θηράματα που 2 φυσίγγια το καθένα άρα 10. Αλλά υπολόγισε ακόμα 10 θηράματα που εν να χάσω άρα ακόμα 20 φυσίγγια φτάσαμε τα 30. Ε και τέλος όταν πιάσω το κότα εν να κάτσω στις φάσσες άρα ακόμα 20 φυσίγγια…εφίαν 2 πακέτα. Ε και ένα πακέτο extra για παν ενδεχόμενο, εφτάσαμε τα 3.

Απλά μαθηματικά... :lol: :lol: :lol:

:o :o :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Απ: Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από marios10 »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Για εσάς που κουτσιάτε μια χαρά είναι και τα 10 φυσίγγια. Για εμένα που δεν κουτσιώ αν υπολογίσουμε ότι εν να παίξω το κότα (που έτσι chance) άρα 5 θηράματα που 2 φυσίγγια το καθένα άρα 10. Αλλά υπολόγισε ακόμα 10 θηράματα που εν να χάσω άρα ακόμα 20 φυσίγγια φτάσαμε τα 30. Ε και τέλος όταν πιάσω το κότα εν να κάτσω στις φάσσες άρα ακόμα 20 φυσίγγια…εφίαν 2 πακέτα. Ε και ένα πακέτο extra για παν ενδεχόμενο, εφτάσαμε τα 3.

Απλά μαθηματικά... :lol: :lol: :lol:
:shock::shock::shock::grin::grin::grin::grin:
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εγώ νομίζω εν να κλάψουν τα σκοπευτήρια μετά τις πρώτες 2-3 εξορμήσεις διότι εν να μας μείνουν ούλλους ούλλα... :lol: :lol:
(τζιαί ελπίζω να μεν είναι οι "σπίνοι" που εν να κλάψουν γιατί ειλικρινά θα αρκέψω να παίζω πλάσματα...) :twisted:
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: Φυσίγγια πρώτης Κυριακής

Δημοσίευση από lefteris »

winchester super green εσχει τες κανενας λεμεσο-λευκωσια αν ξερετε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”