olymbia big game 32gr

ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

ρε παιδια εν τζαι φκαινουν μονο ΒΒ φκαινουν κ σε 6 νουμερο!!!!!
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

ARRWSTOSFASSAS έγραψε:ρε παιδια εν τζαι φκαινουν μονο ΒΒ φκαινουν κ σε 6 νουμερο!!!!!
Τότε απολογούμαι, και το πρόβλημα ουσιαστικά ξεκίνησε από το γεγονός ότι η ιστοσελίδα έχει κάτι αιώνες να αλλάξει και τα δεδομένα είναι πανάρχαια. Με βάση το τι γράφει η ιστοσελίδα τους μόνο σε 2/0 και 4/0 βγαίννει. Γι'αυτό και η αντίδρασή μας.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από beaglemania »

:shock: :shock: ρε κοπελια για ονομα εν για ββ που ελεγα εγω οχι για 2/0 και 4/0 οπως γραφει ο καταστευαστης εχει που το 2003 να ανανεωθει εκεινη η σελιδα :)
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

beaglemania έγραψε::shock: :shock: ρε κοπελια για ονομα εν για ββ που ελεγα εγω οχι για 2/0 και 4/0 οπως γραφει ο καταστευαστης εχει που το 2003 να ανανεωθει εκεινη η σελιδα :)
Φίλε beaglemania τα ΒΒ νομίζεις είναι πιο μικρά; Έχω ΒΒ 4.3μμ ενώ υπάρχουν ΒΒ 4.50+μμ. Η Lambro έχει το 2/0 της 4.25μμ και το 4/0 της 4.75μμ. Τα ΒΒ δεν είναι πιο μικρά.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από beaglemania »

ρε φιλε μου για λαγο το ββ 4.3μμ για μενα εν καλο μεγεθος τα λεπρε που ειναι 3αρες εν πιο μικρα και τα πεζει η πλειοψηφια των λαγοκυνηγων δεν λεω οτι με ενα 6αρι δεν πεφτει ο λαγος αλλα υπαρχουν φορες που πυροβολεις τα λαγο σε αποστασεις 30-35 μετρων με ενα 6αρι ναι μπορει να φαει σκαγια αλλα δεν θα εχει καλη διατρηση ως επι των πληστων οι λαγο προσηκωνουνται θελεις εκεινη τη μακρινη ντουφεκια δεν ειναι με φερμας που κυνηγουμε κα θα το φερμαρουν θα παεις κοντα και θα το παιξεις ειναι με ιχνηλατες που πολλες φορες το μουνταρισμα γινετε σε αποσταση που τον κυνηγο και θελεις την μακρινη ντουφεκια
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

beaglemania έγραψε:ρε φιλε μου για λαγο το ββ 4.3μμ για μενα εν καλο μεγεθος τα λεπρε που ειναι 3αρες εν πιο μικρα και τα πεζει η πλειοψηφια των λαγοκυνηγων δεν λεω οτι με ενα 6αρι δεν πεφτει ο λαγος αλλα υπαρχουν φορες που πυροβολεις τα λαγο σε αποστασεις 30-35 μετρων με ενα 6αρι ναι μπορει να φαει σκαγια αλλα δεν θα εχει καλη διατρηση ως επι των πληστων οι λαγο προσηκωνουνται θελεις εκεινη τη μακρινη ντουφεκια δεν ειναι με φερμας που κυνηγουμε κα θα το φερμαρουν θα παεις κοντα και θα το παιξεις ειναι με ιχνηλατες που πολλες φορες το μουνταρισμα γινετε σε αποσταση που τον κυνηγο και θελεις την μακρινη ντουφεκια
Ένα 3άρι ή ένα 4άρι είναι υπέραρκετό για τον λαγό κατά την γνώμη μου, δεν χρείαζεσαι ΒΒ εκτός αν υπολογίζεις ότι θα τον παίζεις που τα 50-60 μέτρα. Και στα 50-60 μέτρα θα είναι τόσο αραιή η κατανομή σου που μόνο αν είσαι πολύ τυχερός θα τον πετύχεις. Επίσης θα θέσεις και κίνδυνο τα σκυλιά σου με αυτά τα φυσίγγια, ιδιαίτερα αν είναι και ιχνηλάτες που πιθανόν θα τον βάλουν του βούρου.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από Anthimos »

beaglemania έγραψε:ρε φιλε μου για λαγο το ββ 4.3μμ για μενα εν καλο μεγεθος τα λεπρε που ειναι 3αρες εν πιο μικρα και τα πεζει η πλειοψηφια των λαγοκυνηγων δεν λεω οτι με ενα 6αρι δεν πεφτει ο λαγος αλλα υπαρχουν φορες που πυροβολεις τα λαγο σε αποστασεις 30-35 μετρων με ενα 6αρι ναι μπορει να φαει σκαγια αλλα δεν θα εχει καλη διατρηση ως επι των πληστων οι λαγο προσηκωνουνται θελεις εκεινη τη μακρινη ντουφεκια δεν ειναι με φερμας που κυνηγουμε κα θα το φερμαρουν θα παεις κοντα και θα το παιξεις ειναι με ιχνηλατες που πολλες φορες το μουνταρισμα γινετε σε αποσταση που τον κυνηγο και θελεις την μακρινη ντουφεκια

Φίλε εχεις σχηματισει λανθασμενη εντυπωση πιστευω με το να λές οτι τα ΒΒ ειναι πιο μικρα απο τις 3 αρες

Τα ΒΒ αναλογα με τις προδιαγραφες της καθε χωρας ξεκινουν απο 4.06 μεχρι 4.57. Τα σφαιριδια που ριχνουν τ αεροβόλα πιστόλια για να καταλαβεις ειναι 4.5

Τα 3 αρια ειναι 3.50 μεχρι 3.56

Οι αμυντικες χειροβομβιδες του στρατου εχουν μεσα σφαιριδια ΒΒ για να καταλάβεις!!!

Πριν 6 χρονια εφαγα ενα σκαι που εξοστρακιστηκε 2 αρι χαμηλα πανω στο ποδι στον ταρσο κι ενομισα οτι κοπηκε το πόδι μου . 3 μερες δεν μπορουσα να περπατησω

Αν εσυ με την δικη σου συνειδηση εισαι ενταξει να ριχνεις ΒΒ με τον συνοστισμο που επικρατει στους κυνηγοτοπους πιασε ΒΒ εν θα σου το απαγορευσει κανενας αλλα να ξερεις οτι ειναι δυναμη φονικο διαμετρημα για τον ανθρωπο τζαι πραγματικα στα 30 μετρα βαλε φουλ τσιοκ και εξαρι και ο λαγος 2 κιλα θα γινει πατσιαουρι
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

τα ΒΒ εν ζερο.....
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από Laurona »

Μιας και ειπες χειροβομβιδες....

Η αμυντικη χειροβομβιδα για οσους δεν ξαναειδαν η δεν ξαναεπιασαν - εριξαν, εχει πολυ διαφορετικη ''κατασκευη'' και λειτουργια απο την επιθετικη.

Εκτος του οτι διαφερουν οπτικα, εκτος του γενικου σχηματος, η αμυντικη εχει πολυ μεγαλυτερο βεληνεκες απο την επιθετικη, γιατι ριχνετε κατα την αμυνα και τα φιλια τμηματα ειναι καλυμενα.

Σε αντιθεση με την επιθετικη που συνηθως κρατουν οι ειδικες δυναμεις και τα προωθημενα τμηματα, οι οποιες ριχνονται κατα την φαση της επιθεσης και δεν πρεπει να εχουν βεληνεκες που να μπορει να βλαψει και τους ιδιους στην ακτινα της βολης.

Με βαση αυτο σκεφτειτε ποση δυναμη εχουν αυτα τα σφαιριδια και τι μπορουν να κανουν.

Δεν κατηγορω τα φυσιγγια.

Εχω ριξει μεχρι σημερα γυρω στα 4-5 απο αυτο το ειδος

Απλα σας επησιμαινω οτι ειναι ΠΑΡΑΑΑ πολυ επικυνδυνα και η χρηση τους χρειαζεται ΠΡΟΣΟΧΗ και ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ

Απο την πειρα μου ομως θεωρω οτι δεν σου προσφερουν τιποτε καλυτερο απο ενα καλο φυσιγγιο λαγου με σκαι νουμερο 4, που θα εχει την καταλληλη διατρηση αλλα και απαραιτητη πυκνοτητα στην μεγαλυτερη αποσταση που μπορω να φανταστω οτι καποιος μπορει να κρατησει εναν λαγο και ειναι αυτη των 50 μετρων.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από beaglemania »

E kopelia peite mas kalo ti noumera xrisimopoiate gia lago oxi toutoi pou kinigoun fteroto alla toutoi pou kinigoun mono lago me ixnilates giati eimai polla periergos ws tis 3ares xrisimopoio apla eida ta kai aresan mou ta sigkekrimena apla enomiza itan noumero 4 kai oxi 4.3mm opos lete nomiza den eixan diafora apologoume
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”