olymbia big game 32gr

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από beaglemania »

Παιδες δοκιμασε κανεις το συγκεκριμενο φυσιγγιο ποσα bar φκαλει ταχυτητα τι καιρο ειναι καλο θα το παρω για πρωτη μαλλον αφου ειναι και ταππα http://www.olympia.com.cy/code/Products ... oductid=51
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

:shock:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SilverPigeonS την 13 Οκτ 2014, 19:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

beaglemania έγραψε:Παιδες δοκιμασε κανεις το συγκεκριμενο φυσιγγιο ποσα bar φκαλει ταχυτητα τι καιρο ειναι καλο θα το παρω για πρωτη μαλλον αφου ειναι και ταππα http://www.olympia.com.cy/code/Products ... oductid=51

ενας παρεας την παιζει το καλοκαιρι στην φασσα με πολυ καλα αποτελεσματα
το οπλο του ειναι λαουρονα
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BIG GAME ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ......ΕΝΝΟΕΙ ΤΟ ΛΑΓΟ Η ΤΟ ΑΓΡΙΝΟ :shock: :shock: :shock: :?

ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ...ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ?????? :? :? :?

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΚΑΓΙΩΝ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΟΥ Ν2!

ΦΙΛΕ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!!!

ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ!!!

ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑΣ ΛΑΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΙΣ ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ..ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟ...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΞΑΝΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!!

ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από Γιατρός »

Η να το κάνεις ή μην το κάνεις καθόλου ΕικόναΕικόνα

Οι πιο πάνω δεν ήταν της υγρασίας
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από LAGOS »

Συμφωνώ απόλυτα με το πιο πάνω πόστ(SOLON). Επίσης και απο πλευράς κατανομής με τα λίγα που γνωρίζω πιστεύω οτι θα υπάρχουν τεράστια κενά ακόμα και σε μικρές αποστάσεις λογο πολύ μικρού αριθμού σκαγιών..
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Big Game Hunt in Cyprus!!!!

Αυτά τα φυσίγγια είναι δικαίωμα του κατασκευαστή να τα φτιάχνει, αφού γίνονται εξαγωγές και τα χρησιμοποιούν στο εξωτερικό για συγκεκριμένα θηράματα, όμως στα καταστήματα δεν πρέπει να βρίσκονται!!!

Έλεος δηλαδή, εμείς πάμε από τα 5αρια στα 7ράκια και τον λαγό θα τον κυνηγάμε με μονόβολα;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LAGOS έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με το πιο πάνω πόστ(SOLON). Επίσης και απο πλευράς κατανομής με τα λίγα που γνωρίζω πιστεύω οτι θα υπάρχουν τεράστια κενά ακόμα και σε μικρές αποστάσεις λογο πολύ μικρού αριθμού σκαγιών..

ΦΙΛΕ....ΚΑΤΑΝΟΜΗ?ΜΑ ΠΟΙΑ ΚΑΤΑΝΟΜΗ?

ΕΝΑ ΣΚΑΓΙ ΣΤΗ ΔΥΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΗ ΑΝΑΤΟΛΗ.....ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ...ΟΧΙ Ο ΛΑΓΟΣ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Κάτι παρόμοιο με τον Σόλωνα θα έγραφα, τι ακριβώς σκέφτεσαι να κυνηγήσεις με φυσίγγια με σκάγια διαμέτρου 4+ μμ; Και που σκοπεύεις να κυνηγήσεις; Απλώς για να ξέρω να αποφύγω την περιοχή αυτή :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: olymbia big game 32gr

Δημοσίευση από virtualgreek »

Θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες.

Οποιοδήποτε φυσίγγιο με σκάγια με διάμετρο πιο μεγάλη από το Νο. 5 στην Κύπρο είναι αχρείαστα, αντιαθλητικά και επικίνδυνα. Να σας υπενθυμίσω μόνο ότι πριν 3 χρόνια θρηνήσαμε συνάδελφο ο οποίος κτυπήθηκε από εξοστρακισμένο σφαιρίδιο από πυροβολισμό του αδελφού του. Το σφαιρίδιο ήταν μεγάλης διαμέτρου και διατήρισε αρκετή κινητική ενέργεια παρόλο που είχε εξοστρακιστεί και κτύπησε θανατηφόρα το θύμα στην καρδία.

Εάν ήταν στο χέρι μου θα έβγαζα διάταγμα για την απαγόρευση της διάθεσης τους στα κυνηγετικά καταστήματα. Όποιος πουλά 4άρια και κάτω, να βλέπει τον κόσμο ριγέ για λίγους μήνες.

Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”