RC Serie Oro Fibre 35gr

Απάντηση
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από browning2 »

Τι λετε για αυτο το φυσιγγι για να το εχω πρωτο φυσιγγι στο ενδημικο σε τσιοκ 5?
BROWNING THE BEST THERE IS
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από browning2 »

*για την κιτρινη μιλαω :)
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από giorgos80 »

φιλε browning2 ποσο χρονων εισαι?
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από savvis25 »

Διάβασε παλιά ποστς για φυσίγγια και θα πάρεις πολλές απαντήσεις για τις γνώμες πολλών που κατά καιρούς έγραψαν για θέματα που αφορούν φυσίγγια για το ενδημικό. Το συγκεκριμένο το συστήνουν αρκετοί.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΤΟΥ!! :) :)
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Παίδες γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το συγκεκριμένο φυσίγγιο σε Λεμεσό; Φέτος είπα πως δεν θα αγόραζα φυσίγγια και έτσι έκανα. Είχα λίγα περσινά (καμιά 20ρια) τα οποία έχουν τελειώσει. Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο φυσίγγιο και δεν θέλω να κάνω δοκιμές ειδικά έτσι όπως είναι το ενδημικό μας θήραμα.

Στον αντιπρόσωπο δεν υπάρχει. Ψάχνω για νούμερο 7 μόνο.

Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το βρω ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ,

Μ
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από marinos.a »

SilverPigeonS έγραψε: Στον αντιπρόσωπο δεν υπάρχει. Ψάχνω για νούμερο 7 μόνο.
Δύσκολα τα πράματα για 7αρι φίλε.

Και στην Λευκωσία εχει χαθεί μέρες πριν το κυνήγι. Εχει ενα κατάστημα στι Λακαταμια που μπορει να εχει. Αμα θελεις πες μου να σου δώσω τηλ.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Έχω 20 που μου έστειλε ο Μάριος για τις δοκιμές που εκάναμε σε νούμερο 7, αν θέλεις σου τις στέλνω αν και όταν άνοιξα 2 από αυτές το σκάι ήταν πιο μικρό από 7.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από admin »

Φίλε spyro Εταιρεία απο εταιρεια το σκάϊ μπορεί να διαφέρει ελαφρώς σε μέγεθος. Η διαφορά είναι μικρή αν και στο νουμερο 7 που μπορεί με άλλο φυσίγγιο να είναι 7.5 να παίρνεις καμιά 30-50 σκάγια περισσότερα. Για πρώτη ντουφεκιά σε βολές μέχρι 25 μέτρα η ελαφρώς διαφορά ανάμεσα τους μπορώ να σου πώ ότι αποτελεί πλεονέκτημα να είναι λίγο πιο μικρό :!: Το σίγουρο για την RC είναι ότι τα τελευταία 10 χρόνια που τα χρησιμοποιώ παράγει σταθερά ποιοτικά φυσίγγια. Δοκίμασε να μετρήσεις δύο φυσίγγια 7άρια της ίδιας εταιρείας για να δείς αν υπάρχει κατασκευαστική 'παραποθκιά!!' ;)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

admin έγραψε:Φίλε spyro Εταιρεία απο εταιρεια το σκάϊ μπορεί να διαφέρει ελαφρώς σε μέγεθος. Η διαφορά είναι μικρή αν και στο νουμερο 7 που μπορεί με άλλο φυσίγγιο να είναι 7.5 να παίρνεις καμιά 30-50 σκάγια περισσότερα. Για πρώτη ντουφεκιά σε βολές μέχρι 25 μέτρα η ελαφρώς διαφορά ανάμεσα τους μπορώ να σου πώ ότι αποτελεί πλεονέκτημα να είναι λίγο πιο μικρό :!: Το σίγουρο για την RC είναι ότι τα τελευταία 10 χρόνια που τα χρησιμοποιώ παράγει σταθερά ποιοτικά φυσίγγια. Δοκίμασε να μετρήσεις δύο φυσίγγια 7άρια της ίδιας εταιρείας για να δείς αν υπάρχει κατασκευαστική 'παραποθκιά!!' ;)
Άριστε αυτό έκανα, και επίσης το πρόβλημα ήταν ότι εκτός από το νούμερο το κουτί αναφέρει και την διάμετρο του σκαγιού (2.5mm) άρα δεν βασίστηκα πάνω στο νούμερο μόνο. Το μαύρο Serie Oro είχε 400 σκάγια (2.5mm) ενώ το κίτρινο είχε 475 (2.2-2.3mm) σκάγια, και τα δύο 35γρ νούμερο 7.

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... 830#p79830
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

marinos.a έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε: Στον αντιπρόσωπο δεν υπάρχει. Ψάχνω για νούμερο 7 μόνο.
Δύσκολα τα πράματα για 7αρι φίλε.

Και στην Λευκωσία εχει χαθεί μέρες πριν το κυνήγι. Εχει ενα κατάστημα στι Λακαταμια που μπορει να εχει. Αμα θελεις πες μου να σου δώσω τηλ.
Φίλε στείλε μου αν μπορείς. Ήμουν σήμερα Λευκωσία αλλά τώρα είδα το μήνυμα σου. Θα είμαι και πάλι Παρασκευή.
spyrosspyrou851 έγραψε:Έχω 20 που μου έστειλε ο Μάριος για τις δοκιμές που εκάναμε σε νούμερο 7, αν θέλεις σου τις στέλνω αν και όταν άνοιξα 2 από αυτές το σκάι ήταν πιο μικρό από 7.
Φίλε Σπύρο σε ευχαριστώ πολύ για την πρωτοβουλία. Εγώ σε συμβουλεύω να τις κρατήσεις γιατί είναι εξαιρετικές. Αν δεν βρω να αγοράσω θα επικοινωνήσω μαζί σου!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”