RC Serie Oro Fibre 35gr

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από Anthimos »

predator έγραψε:Εδοκίμασε κανένας φετινό stock να μας πει την άποψη του?
Κυριακή λαγός ,περδίκι με περσινό stock έπεσαν σέκκα. Τετάρτη 2 περδίκια με φετινό Stock εδιανήσαν και καμιά 100 μέτρα ώσπου να πέσουν νεκρά. Ελπίζω να έτυχε απλώς και να μην την εχαλάσαν όπως την White paper.
Σταθερη αξία φίλε μου
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Προσωπικα το θεωρω ενα απο τα πιο σταθερα φυσιγγια για το κυνηγι περδικας. Το χρησιμοποιω και σε νουμερο 6 για πρωτη στο λαγο. Το 7ΑΡΑΚΙ για περδικια μου εδωσε εκπληκτικα αποτελεσματα και σε αποστασεις περαν των 30μετρων .Οταν ο καιρος ειναι και λιγο ζεστος ειναι φονικο φυσιγγιο. Σε πιο κρυες μερες βαζω rottweil paper. Μαλιστα προπερσυ πηρα και ενα λαγο με το 7αρακι στα 20 περιπου μετρα...σεκκος μεν...γτ κτυπηθηκε σε θανασιμα σημεια.....αλλα πολλα απο τα σκαγια ηταν κατω απο τη πετσα του.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Εγώ με αυτό του φυσίγγιο και το μελαχρινό του αδερφάκι Rc Serie Oro black έχω ω λήσει το θέμα φυσίγγια. Η ζώνη έχει μόνο από αυτά τα δύο, 7 fibre και 6 πιστονάκι. Και τις δύο εξορμήσεις ήταν εξαιρετικό! Δεν το αλλάζω με κανένα άλλο φυσίγγιο! Και το καλό ήταν πως μόνο δύο φορές χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω την δεύτερη. Μακάρι να μείνει σταθερό.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από predator »

ευχαριστώ φίλοι γιατί και για εμένα είναι το σταθερό μου για πρώτη ντουφεκιά και αγχώθηκα οτι πάλι θα μπούμε στο ψάξιμο. Ίσως έκανα λίγο λάθος στην προσκόπευση μου τη τετάρτη.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

predator έγραψε:Εδοκίμασε κανένας φετινό stock να μας πει την άποψη του?
Κυριακή λαγός ,περδίκι με περσινό stock έπεσαν σέκκα. Τετάρτη 2 περδίκια με φετινό Stock εδιανήσαν και καμιά 100 μέτρα ώσπου να πέσουν νεκρά. Ελπίζω να έτυχε απλώς και να μην την εχαλάσαν όπως την White paper.

ΦΙΛΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ.....

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΛΑΘΟΣ....Π.Χ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ Η ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ...Κ.Λ.Π,Κ.Λ.Π!!

ΕΠΕΙΔΗ ΧΤΥΠΗΣΕΣ 2 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΆΥΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.....ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ!

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.....

ΓΙΑΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ NA MHN ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΗΣΗ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ......

ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ OVERKILL...ΝΟΟΥΜΕΝΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΣΟΥ ΣΩΣΤΕΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ....ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.....ΞΑΝΑ ΒΑΛΤΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΑΦΟΒΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΠΑΝΤΟΤΕ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΟΜΩΣ...ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΣΙΟΚ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
predator
Full Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 28 Αύγ 2012, 09:00

Re: RC Serie Oro Fibre 35gr

Δημοσίευση από predator »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
predator έγραψε:Εδοκίμασε κανένας φετινό stock να μας πει την άποψη του?
Κυριακή λαγός ,περδίκι με περσινό stock έπεσαν σέκκα. Τετάρτη 2 περδίκια με φετινό Stock εδιανήσαν και καμιά 100 μέτρα ώσπου να πέσουν νεκρά. Ελπίζω να έτυχε απλώς και να μην την εχαλάσαν όπως την White paper.

ΦΙΛΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ.....

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΛΑΘΟΣ....Π.Χ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ Η ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ...Κ.Λ.Π,Κ.Λ.Π!!

ΕΠΕΙΔΗ ΧΤΥΠΗΣΕΣ 2 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΆΥΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.....ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ!

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.....

ΓΙΑΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ NA MHN ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΗΣΗ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ......

ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ OVERKILL...ΝΟΟΥΜΕΝΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΣΟΥ ΣΩΣΤΕΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ....ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.....ΞΑΝΑ ΒΑΛΤΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΑΦΟΒΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΠΑΝΤΟΤΕ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΟΜΩΣ...ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΚΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΣΙΟΚ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
;)
φίλε δεν καταδικάζω ούτε έβγαλα συμπεράσματα, ζητώ τη γνώμη άλλων που παίζουν αυτό το φυσίγγι αν παρατήρησαν κάτι παρομιο με πάντα φιλικο τροπο και open minded. Anyway, θα δείξει την Κυριακή αν μας κάνει το χατίρι :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”