ΤΣΙΟΚ

Απάντηση
browning2
Full Member
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 15:00

ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από browning2 »

ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΤΟ 5-3 ΠΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΖΙΕ ΠΟΥ ΤΑ ΛΙΑ? :roll: 8-)
BROWNING THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από Anthimos »

browning2 έγραψε:ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΤΟ 5-3 ΠΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΖΙΕ ΠΟΥ ΤΑ ΛΙΑ? :roll: 8-)

Φιλαρακι τα "γραμμαρια" έχουν να κανουν με τους αυλούς του όπλου και όχι με τα τσιοκ.
Επίσης εξαρτατε τι θηραμα κυνηγάς
Τι τυπος φυσιγγιο ειναι ( τταπα, πιστονακι , τι πιστονακι )?
Τι νουμερο σκαγια ειναι το φυσιγγιο?
κτλ
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από nike powder »

Anthimos έγραψε:
browning2 έγραψε:ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΤΟ 5-3 ΠΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΖΙΕ ΠΟΥ ΤΑ ΛΙΑ? :roll: 8-)

Φιλαρακι τα "γραμμαρια" έχουν να κανουν με τους αυλούς του όπλου και όχι με τα τσιοκ.
Επίσης εξαρτατε τι θηραμα κυνηγάς
Τι τυπος φυσιγγιο ειναι ( τταπα, πιστονακι , τι πιστονακι )?
Τι νουμερο σκαγια ειναι το φυσιγγιο?
κτλ
φιλε ανθιμε να μου επιτρεπσης να συμφωνησω μαζι σου αλλα σιχρονοσ και να διαφωνησω. εγω εχω οπλο με τσιοκ 3-1 και παιζω φυσιγγια 28-29 γρ(επειδη μου φκαλλουν καλη κατανομη ωσ τα 35-40μ) αρα ο καθενασ μασ αναλογα με το τσιοκ να χρησιμοποια το συγκεκριμενο φυσιγγιο, οπου θα του βγαλει ικανοποιητικεσ κατανομεσ στισ αποστασεισ που θελει.
Υ.Π ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Φίλε browning, με βάση τα φυσίγγια που μου ανάφερες στα π.μ σου είπα που να βάζεις το κάθε φυσίγγιο. :|
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

browning2 έγραψε:ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΤΟ 5-3 ΠΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΖΙΕ ΠΟΥ ΤΑ ΛΙΑ? :roll: 8-)

ΕΦΟΣΩΝ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ 2 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ 5*-3* ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟΤΕΡΟ ΤΣΟΚ!

ΤΙ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΥΜΕ Μ'ΑΥΤΟ?

1)ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΣΟΚ ....ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ!
2)ΤΗ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ(ΒΑΡ).
3)ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΕΝΤΡΟΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ....ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΗΣ ΠΙΕΣΗΣ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ..ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΣΟΚ Η ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΠΑΝΤΟΤΕ(ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ)ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΤΡΟΠΟΥΣ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΜΕ!!

1)ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!
2)ΠΙΟ ΨΙΛΑ ΣΚΑΓΙΑ!

ΒΛΕΠΕ ΤΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΔΗ!


http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... &start=110
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
browning2 έγραψε:ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΤΟ 5-3 ΠΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΖΙΕ ΠΟΥ ΤΑ ΛΙΑ? :roll: 8-)

ΕΦΟΣΩΝ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ 2 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ 5*-3* ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟΤΕΡΟ ΤΣΟΚ!

ΤΙ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΥΜΕ Μ'ΑΥΤΟ?

1)ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΣΟΚ ....ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ!
2)ΤΗ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ(ΒΑΡ).
3)ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΕΝΤΡΟΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ....ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΗΣ ΠΙΕΣΗΣ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ..ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΣΟΚ Η ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΠΑΝΤΟΤΕ(ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ)ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΤΡΟΠΟΥΣ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΠΑΝΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΜΕ!!

1)ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!
2)ΠΙΟ ΨΙΛΑ ΣΚΑΓΙΑ!

ΒΛΕΠΕ ΤΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΛΕΥΚΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΔΗ!


http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... &start=110
Aυτά του έγραψα αλλά έχασε τα μηνύματα :)
Nikos77

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από Nikos77 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:...
2)ΤΗ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ(ΒΑΡ).
...
Δεν έχει σχέση φίλε μου το τσοκ, διότι η PMax μετράται στα 29 με 30 χιλιοστά εντός της θαλάμης! ;)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Nikos77 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:...
2)ΤΗ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ(ΒΑΡ).
...
Δεν έχει σχέση φίλε μου το τσοκ, διότι η PMax μετράται στα 29 με 30 χιλιοστά εντός της θαλάμης! ;)
ΝΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΙΕΣΗ?

ΕΑΝ ΕΣΥ ΡΙΞΕΙΣ ΜΕ 1* ΚΑΙ ΜΕ 5* ΤΣΟΚ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ,ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΣΟΥ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΕΓΩ ΟΧΙ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Nikos77 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:...
2)ΤΗ ΜΕΙΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ(ΒΑΡ).
...
Δεν έχει σχέση φίλε μου το τσοκ, διότι η PMax μετράται στα 29 με 30 χιλιοστά εντός της θαλάμης! ;)
ΝΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΙΕΣΗ?

ΕΑΝ ΕΣΥ ΡΙΞΕΙΣ ΜΕ 1* ΚΑΙ ΜΕ 5* ΤΣΟΚ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ,ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΣΟΥ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΕΓΩ ΟΧΙ!
Δεν γνωριζω αν εχει δικιο η οχι ο Σολων :?: στο θέμα με την περισσοτερη πιεση στα πιο στενα τσοκς, εγω πάντως στις προσφατες δοκιμές που έκανα για τα διαφορα τσοκ, αποσταση, νο σκαγιων, διαπίστωσα μια μεγαλύτερη διατριση απο τα ιδια φυσίγγια που δοκιμαστηκα σε πιο στενα τσοκ 2 και1 απο αυτά που δοκιμαστηκαν με 4 και 3. Και μιλαμε για τα ιδια φυσίγγια , τη ιδια αποσταση, την ιδια ωρα και μέρα.Φυσικά δεν μιλαμε για μεγαλες διαφορες , αλλα ειναι καποια διαφορά που σε κανει να την μελετησης. :idea:
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΤΣΙΟΚ

Δημοσίευση από kypros »

/quote]
Δεν γνωριζω αν εχει δικιο η οχι ο Σολων :?: στο θέμα με την περισσοτερη πιεση στα πιο στενα τσοκς, εγω πάντως στις προσφατες δοκιμές που έκανα για τα διαφορα τσοκ, αποσταση, νο σκαγιων, διαπίστωσα μια μεγαλύτερη διατριση απο τα ιδια φυσίγγια που δοκιμαστηκα σε πιο στενα τσοκ 2 και1 απο αυτά που δοκιμαστηκαν με 4 και 3. Και μιλαμε για τα ιδια φυσίγγια , τη ιδια αποσταση, την ιδια ωρα και μέρα.Φυσικά δεν μιλαμε για μεγαλες διαφορες , αλλα ειναι καποια διαφορά που σε κανει να την μελετησης. :idea:[/quote]

Απο οπου και να το παρουμε βλεπουμε οτι με.εξαιρεση καποια ακραια σεναριο τα στενα τσιοκ υπερτερουν των ανοικτων
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”