Baschieri & Pellagri

WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από WAFFEN »

συναδελφε στην ελλαδα πανε με νταλικα, ενω εμας ερχονται με εμπορευματοκιβωτιο με πλοιο ως πυρομαχικα.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

WAFFEN έγραψε:συναδελφε στην ελλαδα πανε με νταλικα, ενω εμας ερχονται με εμπορευματοκιβωτιο με πλοιο ως πυρομαχικα.
Τόση μεγάλη διαφορά στην τιμή για αυτό;
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από Γιατρός »

Σαν εταιρεία από τις πιο σταθερές αξίες παγκόσμια
Όμως το παλιό και ταλαιπωρημένο στοκ στην Κύπρο σίγουρα έχει διαφορές από το φρέσκο
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από Phinix »

Λογικά αφού έχει έστω και λίγο στοκ στα καταστήματα τότε αντιπρόσωπος πρέπει να υπάρχει. Τώρα εάν υπολειτουργεί η σταμάτησε άγνωστο.
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Γιατρός έγραψε:Σαν εταιρεία από τις πιο σταθερές αξίες παγκόσμια
Όμως το παλιό και ταλαιπωρημένο στοκ στην Κύπρο σίγουρα έχει διαφορές από το φρέσκο
Θα έπρεπε λογικά οι εταιρείες να βάζουν ημερομηνία κατασκευής του κάθε κουτιού για να γνωρίζει ο καθένας πόσα χρόνια έχει που κάθονται στα ράφια. Με τους κωδικούς και lot numbers που χρησιμοποιούν οι κατασκευαστές ο μόνος τρόπος να μάθεις πότε κατασκευάστηκε είναι να επικοινωνήσεις μαζί τους.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από Phinix »

τα σχόλια σας....
η απάντηση τους στο email μου

Dear Mr.
Sorry for late reply

We thank you for the interest in our products . By the way we regret to inform you that it is already 2 years that we do not send any goods to Cyprus .
The reason of our absence is the economic situation of your country which seems to be still quite bad and continuing to shrink .

Hope in future positive developments, best regards
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Phinix έγραψε:τα σχόλια σας....
η απάντηση τους στο email μου

Dear Mr.
Sorry for late reply

We thank you for the interest in our products . By the way we regret to inform you that it is already 2 years that we do not send any goods to Cyprus .
The reason of our absence is the economic situation of your country which seems to be still quite bad and continuing to shrink .

Hope in future positive developments, best regards
Φίλε νομίζω πως εδώ ταιριάζει η φράση no comments!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Phinix έγραψε:τα σχόλια σας....
η απάντηση τους στο email μου

Dear Mr.
Sorry for late reply

We thank you for the interest in our products . By the way we regret to inform you that it is already 2 years that we do not send any goods to Cyprus .
The reason of our absence is the economic situation of your country which seems to be still quite bad and continuing to shrink .

Hope in future positive developments, best regards
ΝΟ COMMENTS :oops: :oops: :oops:

ΦΙΛΕ ΘΑ ΨΑΞΩ ΠΑΦΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από andreasana210326 »

SilverPigeonS έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:για ποια φυσιγγια της b&p μιλατε συγκεκριμμενα? . ακουσα καλα λογια για μια tricolor μαλλινη. εχετε να προτεινετε κατι για το ενδημικο?
Αντρέα δοκίμασε την F2 Short Range Dispersante. 36gr. 6.5n. Πολύ καλό φυσίγγιο διασποράς!!!
ΦΙΛΕ ΠΡΟ ΕΚΠΛΗΞΕΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΗΣΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ . ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ TRICOLOR 36G ΜΑΛΛΙΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ TA 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΡΑΦΗ. Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Baschieri & Pellagri

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

andreasana210326 έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:για ποια φυσιγγια της b&p μιλατε συγκεκριμμενα? . ακουσα καλα λογια για μια tricolor μαλλινη. εχετε να προτεινετε κατι για το ενδημικο?
Αντρέα δοκίμασε την F2 Short Range Dispersante. 36gr. 6.5n. Πολύ καλό φυσίγγιο διασποράς!!!
ΦΙΛΕ ΠΡΟ ΕΚΠΛΗΞΕΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΗΣΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ . ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ TRICOLOR 36G ΜΑΛΛΙΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ TA 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΡΑΦΗ. Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.
Φίλε Αντρέα,

Την Short Range να την χρησιμοποιήσεις στο πυκνό και θα ενθουσιαστείς! Δεν βρήκα ευκαιρία ακόμη να ψάξω για το βρω αλλά ίσως και να μην το κάνω γιατί πλέον είναι και αυτό ένα καταδικασμένο φυσίγγιο, όχι από πλευράς απόδοσης αλλά ύπαρξης!! ;)

Το έχω πάθει αρκετές φορές με τα εξωτερικά φυσίγγια και πλέον έχει γίνει βαρετή η κατάσταση. Πικρό το ποτήρι με την Golden Wing...

Πέρσι σχεδόν σε όλες τις εξορμήσεις (9 κατάφερα να πάω) χρησιμοποίησα δύο φυσίγγια εκτός του Short Range. Ευτυχώς φέτος υπάρχουν αυτά άρα είμαι οκ!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”