ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από kypros »

Στο ξεφωτο οι επιλογες πολλες.

Για μενα το βασικο ειναι να ειναι ψιλο το σκαι 10,11,12 .οχι πιο χοντρο γιατι υστερει στην διορθωση στα μικρολαθη.

Επισης προτιματε ταππα.

Εγω ριχνω 12 στην πρωτη και 10 η 9 στη δευετρη. Δεν βαζω ποτε δυο 12αρες γιατι συνηθως η δευτερη τουφεκια στη πρωινη τζηκλα ειναι περαν των 25 μετρων και θελω να την χτυπησω ακαριαια για να πεσει κοντα και να μην την χασω( πιθανον να με εχει περασει οταν ριξω την δευτερη) επισης βαζω 9 στην δευτερη γιατι συχνα βγαινουν και αλλα θηραματα οπως φασσες εαν εισαι σε χωρο με δεντρα. Μου ετυχε πανω απο δεκα φορες σε ξεφωτι να μου βγουν φασσες, μπεκατσες, και δυο φορες παπιες. Παντα τους ριχνω πρωτα την δωδεκαρα και δεν τις κρατιζει και μετα πεφτουν με το 9.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Konstantinos beretta έγραψε:
Stelios K. έγραψε:Titano 31 open 11νουμερο. Ειδικα οταν ειναι πολυ κρυο ειναι φονιας.
Φιλε σε υγρασια ή ξηρασια? με αερα ή χωρις αερα?


Sent from my iPad using Tapatalk[/quot

Φίλε όταν μιλούμε για φυσίγγιο στο ξέφωτο μιλούμε για βολές μάξιμουμ 10-15 μέτρα , κατά την ταπεινή μου άποψη δεν νομίζω να προλαβαίνει η βολή να επηρεαστεί από της καιρικές συνθήκες.
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Athos 1978 έγραψε:
Konstantinos beretta έγραψε:
Stelios K. έγραψε:Titano 31 open 11νουμερο. Ειδικα οταν ειναι πολυ κρυο ειναι φονιας.
Φιλε σε υγρασια ή ξηρασια? με αερα ή χωρις αερα?


Sent from my iPad using Tapatalk[/quot

Φίλε όταν μιλούμε για φυσίγγιο στο ξέφωτο μιλούμε για βολές μάξιμουμ 10-15 μέτρα , κατά την ταπεινή μου άποψη δεν νομίζω να προλαβαίνει η βολή να επηρεαστεί από της καιρικές συνθήκες.
;) ;) ;)....ΕΤΣΙ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από πανικος »

Ρε παιδια ωραια η συζητηση για φυσιγγια και οπλα αλλα επαραχ....με το :lol:
φυσιγγια για πρωινο ξεφωτο μεσημερι δειλινο ακομα λιγο να ρωτησουμε για τζικλες του καθοντας η του στεκοντας :lol:
χωρις παρεξηγηση ουτε με κακια το λεω απλα καθε μερα κατι γεννα ο νους μας να ρωτησουμε.και εγω εχω τις αποριες μου αλλα μεχρι υγρασια και ξηρασια το εψαξα παραπανω απλα νομιζω αγχωνεσαι και ριχνεις αποδοση τιποτε παραπανω :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Μια είναι η λύση νεκατομενα τα φυσίγγια και ριχνε ότι να νάνε! ;)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

[quote="πανικος"]Ρε παιδια ωραια η συζητηση για φυσιγγια και οπλα αλλα επαραχ....με το :lol:
φυσιγγια για πρωινο ξεφωτο μεσημερι δειλινο ακομα λιγο να ρωτησουμε για τζικλες του καθοντας η του στεκοντας :lol:
χωρις παρεξηγηση ουτε με κακια το λεω απλα καθε μερα κατι γεννα ο νους μας να ρωτησουμε.και εγω εχω τις αποριες μου αλλα μεχρι υγρασια και ξηρασια το εψαξα παραπανω απλα νομιζω αγχωνεσαι και ριχνεις αποδοση τιποτε παραπανω :

Ε ΠΑΝΙΚΟ ΑΣΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΤΣΟΙ ΤΙΠΟΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ..Ε ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ :D

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΕΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥ....ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ!!

ΕΛΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΒΑΖΕ ΑΥΤΙ :?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ πάντως θα δοκιμάσω τις Direcct 32gr για τις πρωινές Stukas
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από miky55 »

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ RC32 OPEN.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από πανικος »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
πανικος έγραψε:Ρε παιδια ωραια η συζητηση για φυσιγγια και οπλα αλλα επαραχ....με το :lol:
φυσιγγια για πρωινο ξεφωτο μεσημερι δειλινο ακομα λιγο να ρωτησουμε για τζικλες του καθοντας η του στεκοντας :lol:
χωρις παρεξηγηση ουτε με κακια το λεω απλα καθε μερα κατι γεννα ο νους μας να ρωτησουμε.και εγω εχω τις αποριες μου αλλα μεχρι υγρασια και ξηρασια το εψαξα παραπανω απλα νομιζω αγχωνεσαι και ριχνεις αποδοση τιποτε παραπανω :

Ε ΠΑΝΙΚΟ ΑΣΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΤΣΟΙ ΤΙΠΟΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ..Ε ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ :D

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΕΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥ....ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ!!

ΕΛΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΒΑΖΕ ΑΥΤΙ :?
σολωνα μου μα δεν ειπα να μεν ρωταμε :D απλα να μεν νεκατωνουμε πολλα τα χωματα και να συγχιζουμαστε να αγχωνουμαστε οτι εβαλαμε χαρτουτσια του μεσημεριανου για πρωινο η του πρωινου για δειλινο και δεν πεφτουν τα πουλια.
θα πω και εγω τοτε τι φυσιγγια χρησιμοποιω και οσοι θελουν ας δοκιμασουν :D
πρωινο απατσι 32 10 σκαι
δευτερη ολυμπια σουπερ σκητ 32 πορτοκαλια 9σκαι
μετα με ηλιο 32 ολυμπια σκητ κιτρινι 9 σκαι και με συννεφια υγρασια ολυμπια τορτο 32 γρ 9αρι σκαι
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΞΕΦΩΤΟ ΤΖΙΚΛΑΣ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

για ξεφωτο μια 32γρ ταππα 11-12 νο
victory-olympia-extra-atlas-iliona-killer-spania κα ολες εχουν καλες πουλια να εχει
για μετα μια κασια σκοπευτικα 28γρ νο 8 καλιτερα 9 αλλα οκ οτι εβρουμεν. καλη σκοπευση και μια χαρα!!
ενας πιο προληπτικος ας πιαει κε ενα πακεττο πιο καλες κατι σε 32γρ πιστονι για να εχει για εφεδρια :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”