Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
RELOADER S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 09:58

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από RELOADER S »

Eχω την άποψη ότι ένας ιδιογομωτής πού πραγματικά αγαπά το αντικείμενο καί συνεχώς βρίσκεται σε μιά διαδικασία
έρευνας -πειραματισμού με 1-2 το πολύ πυρίτιδες μετά από αρκετές αποτυχίες καί απογοητεύσεις θα βρεί το σωστό δρόμο των επιτυχιών.Επίσης οι πραγματικά σοβαρά ασχολούμενοι με την ιδιογόμωση ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ στο όπλο τους ξένο φυσίγγι όποιο κι'αν είναι αυτό.Είτε στοιχίζει 7-17-27 ευρώ.
Αυτά μπορεί ν'ακούονται υπερβολές μέχρι καί ανοησίες γιά πολλούς .
Οπως πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιοι που συμφωνούν.
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

.... οι πραγματικά σοβαρά ασχολούμενοι με την ιδιογόμωση ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ στο όπλο τους ξένο φυσίγγι όποιο κι'αν είναι αυτό.Είτε στοιχίζει 7-17-27 ευρώ.
Αυτά μπορεί ν'ακούονται υπερβολές μέχρι καί ανοησίες γιά πολλούς .
Οπως πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιοι που συμφωνούν.[/quote]

Aν έχεις τα μέσα και τα όργανα να μετράς, να έχεις γραφήματα, τεστ διάτρησης , ταχυφωτογραφήσεις κ..λ.π τότε ναι θα συνφωνήσω μαζί σας.
Δυστηχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα αυτά, αρα αυτό που κυκλοφορει ως ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ επιτυχημένο είναι πρόκληση και μετρο σύγκρισης για μας τους ερασιτέχνες.Πρέπει λοιπόν να το δοκιμάζουμε για να βλέπουμε ενίοτε τι ψάρια πιάνουμε.Ο ιδιογομωτής κατα την ταπεινή μου 'άποψη πρέπει να έιναι ανοιχτός σε όλα και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΣ
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
RELOADER S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 09:58

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από RELOADER S »

Θα διαφωνήσω με το :ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ.
Ενας απο τούς λόγους πού ξεκίνησα την ιδιογόμωση-εκτός απο αγάπη γιά δημιουργία-ήταν οι πολλές μπανανόφλουδες από εμπορικά.Οπως όμως να το πώ ΕΜΑΘΑ καί πολλά ξηλώνοντας κάποια απ'αυτά.
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

RELOADER S έγραψε:Θα διαφωνήσω με το :ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ.
.Οπως όμως να το πώ ΕΜΑΘΑ καί πολλά ξηλώνοντας κάποια απ'αυτάας απο τούς λόγους πού ξεκίνησα την ιδιογόμωση-εκτός απο αγάπη γιά δημιουργία-ήταν οι πολλές μπανανόφλουδες από εμπορικά.
Το ίδιο λέμε... ΤΟ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ κατα το marketing εννοώ και το οποίο σε προκαλεί να το ξεπεράσεις ... αρα που διαφωνείτε?
Μην διαφωνείτε για να διαφωνείτε γιατι είναι κουραστικό !!!!
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
RELOADER S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 09:58

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από RELOADER S »

Επαναλαμβάνω όμως ότι σε αυτό το ερασιτεχνικό επίπεδο ιδιογόμωσης ποτέ δεν θα κατασκευασει κάποιος φυσίγγια με προδιαγραφές απόλυτης σταθερότητας και με υψηλές αξιώσεις.
Αυτό το βίωσα προσωπικά στα φυσίγγια για το λαγό και τα υδρόβια όπου ποτέ δεν μου κερδισαν την εμπιστοσύνη μου εκείνα τα φυσίγγια μου.Ηταν ή του ύψους ή του βάθους.

Στα παρα πάνω κι'αν διαφωνώ ,που είναι καί η ουσία της όλης κουβέντας.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από giorgos80 »

ρε reloader χωρις να εχω κατι μαζι σου και χωρις να ασχολουμαι με την ιδιογομωση μπορω να σου πω με βεβαιοτητα πως κατηντησες κουραστικος και γραφικος προσπαθωντας να περασεις το μηνυμα οτι κατασκευαζεις καλυτερα φυσιγγια απο τα εργοστασιακα.

παντα φιλικα
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
RELOADER S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 09:58

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από RELOADER S »

Προσπαθώ ,το κατά δύναμη.
Οσοι φίλοι ασχολουμαστε με τήν ιδιογόμωση το μόνο πού μπορούμε να ισχυριστούμε είναι ότι ξέρουμε τι βάζουμε στό όπλο.ΑΞΙΌΠΙΣΤΟ ?ΝΑΙ....
ΣΤΑΘΕΡΟ? ΝΑΙ...
Επιμένω στο ότι οι σοβαροί ιδιογομωτες χρησιμοποιούν μόνο δικά τους φυσίγγια.
ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ .Δεν πειράζει .
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

RELOADER S έγραψε:Προσπαθώ ,το κατά δύναμη.
Οσοι φίλοι ασχολουμαστε με τήν ιδιογόμωση το μόνο πού μπορούμε να ισχυριστούμε είναι ότι ξέρουμε τι βάζουμε στό όπλο.ΑΞΙΌΠΙΣΤΟ ?ΝΑΙ....
ΣΤΑΘΕΡΟ? ΝΑΙ...
Επιμένω στο ότι οι σοβαροί ιδιογομωτες χρησιμοποιούν μόνο δικά τους φυσίγγια.
ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ .Δεν πειράζει .
Reload s μην είσαι απόλυτος
Άβαταρ μέλους
RELOADER S
Full Member
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 14 Οκτ 2013, 09:58

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από RELOADER S »

Aνδρέα με το μεράκι πού έχεις, είμαι βέβαιος χωρίς ΚΑΜΙΑ αμφιβολία ότι δέν πρόκειται να χρειαστεί να αγοράσεις
ποτέ έτοιμα φυσίγγια΄.
Ασε πού δέν θα θέλεις να ξαναρίξεις ετοιμα!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φυσιγγιο ταππα με αποσπομενο πατο 35gr +

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

RELOADER S έγραψε:Aνδρέα με το μεράκι πού έχεις, είμαι βέβαιος χωρίς ΚΑΜΙΑ αμφιβολία ότι δέν πρόκειται να χρειαστεί να αγοράσεις
ποτέ έτοιμα φυσίγγια΄.
Ασε πού δέν θα θέλεις να ξαναρίξεις ετοιμα!!!
Δεν αγοράζω πότε φίλε... αλλα εχω καλο δάσκαλο και είμαι παντα ανοιχτός σε όλες της απόψεις εκτός απο μία. Το πάτημα του βύσματος ποτε πλέων δεν πρόκειται να το ξανα πατήσω...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”