Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο κυν

Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από canastas »

Παλιά όπου το φυσιγγίο το κουβάλουσα οχί το ένα κάμνει στην ζέστη, το αλλό στο κρύο, του το βάλτο το πρωί, το αλλό όταν ο ήλιος βγαίνει απο το βορρα, τζιε άμαν φύσα απο πάνω την κοτζινούα. Κανεί ολάν.... πλέον για φάσσα και λαγό μόνο techna και καμια μονοβασική. Για τσικλα και τραχίλα εν καλές τσιε τζίνες τον 5 ευρω.
THE BEST THERE IS
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από spidis »

ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΔΕΝ ΚΑΜΝΟΥΝ ΠΟΥ 3-4 ΕΙΔΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΦΚΕΝΟΥΜΕ ΤΖΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΑΝΤΙ ΤΟΥΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ 25-30 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ? ΑΛΛΕΣ ΠΥΡΙΤΗΔΕΣ, ΑΛΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΤΛ.
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από Artemis G. »

Εγω παντα στο γιλεκο μου εχω 3-4 μπορει και 5 ειδων φυσιγγιων... ο λογος ειναι επειδη παντα αρεσκει μου να τραμπαρω τους παρεες μου και στο τελος βρεθουμε με ενα ξορισμενο... το ασχημο ομως ειναι οτι ποτε μου δεν καταληξα σε καποιο συγκεκριμενο φυσιγγιο....
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
andreas78

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από andreas78 »

spidis έγραψε:ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΔΕΝ ΚΑΜΝΟΥΝ ΠΟΥ 3-4 ΕΙΔΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΦΚΕΝΟΥΜΕ ΤΖΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΑΝΤΙ ΤΟΥΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ 25-30 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ? ΑΛΛΕΣ ΠΥΡΙΤΗΔΕΣ, ΑΛΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΤΛ.

Οι πλείστες ξένες εταιρείες βρίσκονται σε λογικά πλαίσια.
Στην Κύπρο αυτο που βλέπουμε, ονομάζεται ζήτηση και προσφορά!!!!!
Απο την στιγμή που πηγαίνουμε σε ενα κατάστημα και ζητούμε, φυσιγγιο για το πρωί, για την υγρασία, για την ζέστη, για το βόρειο άνεμο, για το μεσημέρι,για το βράδυ, για τον βόρειο Πόλο και φυσίγγια για καταρυψεις δορυφόρων.. :shock: :roll: .... θα μας τα δώσουν!!!!!!
Ακομα και σε κατάστημα με οικιακά σκεύη να πάμε και να ζητήσουμε πιρούνια για το πρωί, το μεσημέρι και το βράδυ.....πάλι θα μας δώσουν!!!!!!!!!
Και απο τα δυο καταστήματα θα φύγουμε πλήρως ικανοποιημένοι!!!
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από mouzouris »

spidis έγραψε:ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΔΕΝ ΚΑΜΝΟΥΝ ΠΟΥ 3-4 ΕΙΔΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΦΚΕΝΟΥΜΕ ΤΖΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΑΝΤΙ ΤΟΥΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ 25-30 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ? ΑΛΛΕΣ ΠΥΡΙΤΗΔΕΣ, ΑΛΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΤΛ.
Για τον ίδιο λόγο που υπάρχουν αυτοκήνιτα από 800cc μέχρι 8000cc, 4χ2, 4χ4, μονοκάμπινα,διπλοκάμπινα, σαλούν σπορ, επιβατικά........(υπάρχουν δεκάδες κατηγορίες και υποκατηγορίες) . Για να βρίσκει ο καθένας με βάση τις ανάγκες του τι του ταιριάζει καλύτερα, ποιο τον εξηπηρετεί καλήτερα. Όλα σε πάνε στον προορισμό σου αλλά κάποια σε παίρνουν με άνεση, κάποια γρήγορα, καποια ανεβαίνουν τα βουνά εύκολα................και πάει λέγοντας.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από kypros »

Αδιαμφισβητητα το φυσιγγιο παιζει ρολο....τωρα σιγουρα δεν ειναι το παν αλλα νομιζω ειναι περιπου το 40% τις επιτυχιας στη καταβολη ενος θηραματος. Το αλλο 60 ειναι η σκοπευση και ο ανθρωπινος παραγοντας.

Αν δηλαδη ερθουν πανω σου 10 πουλια τα οποια πετυχεις ευστοχα αλλα το φυσιγγιο δεν ειναι καταληλο νομιζω κατα μεσον ορο θα πιασεις τα 6 και τα αλλα 4 θα τα χασεις πληγωμενα η ξυφτερισμενα( μιλουμε για βολες μεσου ορου)

Οποτε και για να μπορεις να κρινεις ενα φυσιγγιο πρπει πρωτα να ξερεις να στοχευσεις σωστα. Αν ο αλλος εχει κακο κοντακι η δεν ξερει να στοχευει σταθερα με επιτυχια, οποιπδηποτε συμπερασμα θα ειναι τυχεο και δεν μπορει να ειναι κανονας
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από mouzouris »

Ο κύριος Μακρής πρόσφατα σε ένα ποστ του, είπε ότι το 80% (αν δεν κάνω λάθος) δεν επωμίζει σωστά. Εγώ λέω ήταν και πολύ "ευγενικός". Όλοι μας ρίχνουμε το φταίξιμο στα φυσίγγια μα ποτέ μα ποτέ δεν μάθαμε πως επωμίζουμε και πως να σκοπεύουμε σωστά. Και τα δύο εξηπακούουν προπόνηση και οι πλείστοι δεν το κάνουν.
Πως να κρίνει κάποιος που νομίζει ότι επωμίζει και στοχεύει σωστά ένω δεν τα έχει στην πραγματικότητα να κρίνει ότι φταίει ο αέρας και ξυφτέρισε το πουλί;

Για να μην τα κάνω όμως όλα μαύρα να πω ότι η νέα γενιά είναι πολυ πιο βελτιωμένη από την προηγούμενη γιατί δεν φοβάται να ρωτήσει αλλά ταυτόχρονα αμφισβητεί τα λεγόμενα των παλιών.
Μην δώσεται παρακαλώ τα βαρίδια που λέγοντε ( κουβέντες του καφενέ) στην επόμενη γενιά. Άστε τους να διαβάσουν από το διαδύκτιο και να σχηματίσουν την δική τους άποψη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
andreas78

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από andreas78 »

Συμφωνώ απόλυτα στα γραφόμενα του κ. Μουζούρη, επίσης δεν υπάρχουν μη κατάλληλα φυσίγγια, όλα τα φυσίγγια ανεξαρτήτως προωθητικού, σκωτονουν, αλλά υπάρχει η λανθασμένη εκτίμηση απο μέρους μας στο κατα ποσο, σε πια απόσταση και με τι τσοκακι αποδίδει το φυσιγγιο που βάλαμε μέσα στην θαλαμη μας!!!!
π.χ. Δεν γίνεται να ρίχνω σε φάσσα στα 15 μετρα με τσοκ 2* και να μου φταίει το φυσιγγιο γιατί δεν έπεσε!!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο κυν

Δημοσίευση από Γιατρός »

mouzouris έγραψε:Ο κύριος Μακρής πρόσφατα σε ένα ποστ του, είπε ότι το 80% (αν δεν κάνω λάθος) δεν επωμίζει σωστά. Εγώ λέω ήταν και πολύ "ευγενικός". Όλοι μας ρίχνουμε το φταίξιμο στα φυσίγγια μα ποτέ μα ποτέ δεν μάθαμε πως επωμίζουμε και πως να σκοπεύουμε σωστά. Και τα δύο εξηπακούουν προπόνηση και οι πλείστοι δεν το κάνουν.
Πως να κρίνει κάποιος που νομίζει ότι επωμίζει και στοχεύει σωστά ένω δεν τα έχει στην πραγματικότητα να κρίνει ότι φταίει ο αέρας και ξυφτέρισε το πουλί;

Για να μην τα κάνω όμως όλα μαύρα να πω ότι η νέα γενιά είναι πολυ πιο βελτιωμένη από την προηγούμενη γιατί δεν φοβάται να ρωτήσει αλλά ταυτόχρονα αμφισβητεί τα λεγόμενα των παλιών.
Μην δώσεται παρακαλώ τα βαρίδια που λέγοντε ( κουβέντες του καφενέ) στην επόμενη γενιά. Άστε τους να διαβάσουν από το διαδύκτιο και να σχηματίσουν την δική τους άποψη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να σας πω ότι Σκωτία που αλλάζει ο καιρός κάθε 15 λεπτά όπως λένε και δεν το λένε χωρίς λόγο δεν κυνηγάς με πάνω από 1 φυσίγγιο ότι ώρα και να είναι
Εδώ στον ομφαλό της γης όλα είναι διαφορετικά
Δικαίωμα του καθενός η γνώμη του αλλά ορισμένους έγινε ψύχωση το θέμα φυσίγγιο και η απόλαυση της εμπειρίας παίρνει άλλη θέση
Ας σας φύγουν και 6 στα 10 πουλιά να αναπαραχθούν να κυνηγάτε και άλλα χρόνια
Ας σας φύγει ο λαγός και να συναντηθείτε άλλη ημέρα
Κάποτε λέω να μην τα ξαναπώ αλλά ας σας φεύγει το περισσότερο θήραμα
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ποσών διαφορετικών ειδών φυσίγγια κουβαλάτε μαζί σας στο

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΦΙΛΕ Prestige 8....ΒΑΖΩ ΑΠΛΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ.......ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ 129,ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΜΟΥ!!!

Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΣΩΤΗΡΗΣ ΕΓΡΑΨΕ....K.Σολων μονο εσυ καταλαβενεις , απο την ωρα που επεστρεψες απο το βουνο εκανες ουκ ολιγα σοφα ποστ !

Κ'ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Prestige 8


<<ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ....ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΩΣΩ ΕΜΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΚΑΠΟΙΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

ΠΗΡΑ ΟΠΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ(ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ) ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΦΥΣΙΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ REMINGTON EXPRESS..ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.....ΚΥΠΡΟ,ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ>>


ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ,ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΟΠΛΟ!!!
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΑΙΔΕΣ....ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ!!!ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΟΛΛΩΝ ΙΔΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ!

ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ....ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ....ΑΝ Η ΚΑΝΝΗ ΔΕΝ ΠΡΟΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.....ΒΑΛΤΟΥ ΡΙΓΑΝΗ,ΠΟΥ ΛΕΜΕ......

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΟΠΩΣ ΕΓΩ)ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΤΡΩΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ......ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ ;)

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ....ΦΙΛΕ Σ.ΜΑΚΡΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΑΛΛΑΖΩ ΜΟΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”