Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από admin »

Απλά για να έχουμε μια ξεκάθαρη εικόνα φίλε Αρη , ενοοείς αποκλείσεις απο Επαρχία σε επαρχία στη Κύπρο ή απο ελλάδα σε Κύπρο γιατί απο ελλάδα σε Κύπρο είανι λογικό να υπάρχει απόκλειση , τώρα απο επαρχία σε επαρχία η άποψη μου είναι ότι όλοι παίρνουν πάνω κάτω την ίδια τιμή αγοράς και εξαρτάτε τι τιμή πουλάει ο καθένας , άρα μάλλον ωφείλεται στον καταστηματάρχη
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ έγραψε:Ενημέρωση...
Εδώ και καιρό στάλθηκε μήνυμα στην Lambro.gr .

Ερωτηθείς να σχολιάσει τις τεράστιες αποκλείσεις στις τιμές ειδικά για το φυσίγγιο A1 SPECIALE, αντιπρόσωπος έλαβε το μημ και ενημερώθηκα ότι θα πάρω απάντηση σύντομα.

Έχει περάσει σχεδόν μήνας και η απάντηση είναι "άκρα του τάφου σιωπή..."
Σιγα μεν σου απαντησουν φιλε Αρη!!!!μετα που τα εφκαλαμε στη δημοσιοτητα το πιο λιο που θα καμουν είναι να κρυψουν στο καβουκι τους...φυσικα δεν ξερω αν είναι θεμα της lambro η των καταστημαρχων...μαλλον αυτοι είναι που μας κοροϊδεύουν!!!

Αριστε δεν είναι αποκλεισεις στις τιμες...οι τιμες είναι διπλασιες από Παφο σε Λευκωσια...και μιλουμε για το A1 Special σε 7 νουμερο...εγω το πηρα 8.5...ο Σολωνας το βρηκε στη Παφο 15.00 και αν δεν κανω λαθος στη Λαρνακα ηταν 7.5...

να δεχτω αποκλειση από Λευκωσια σε Λαρνακα...αλλα στην διπλασια τιμη δεν εννοείτε αποκλειση...εννοείτε κλεψια!!!!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

Admin,
αυτο που είπε ο Λεωνίδας.

Συγκεκριμένα, θέλω να μάθω τον λόγο που το ίδιο φυσίγγι σε νούμερα 5,6,7,8,9 στην Ελλάδα έχει τιμή σταθερή €7.20

Όταν έρχεται στην Κύπρο το εν λόγο φυσίγγιο σε νούμερα 5,6,7( το 7 πάλλεται το θέμα) οι τιμές γίνονται €15 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από admin »

Κοιτάξετε ο αντιπρόσωπος της Labro τον οποίο γνωρίζω προσωπικά είναι άνθρωπος ο οποίος είναι επεξηγηματικός και τον πήρα τηλέφωνο για να λυθεί η απορία (και η δική μου)Παραθέτω την απάντηση του

. Γνωρίζει για το θέμα της επιστολής πρός την LABRO.GR το μόνο όπως με πληροφόρησε η επιστολή ήταν ανώνυμη και έχουν ως αρχή να μην απαντούν σε ανώνυμες επιστολές. Ως αναφορά το θέμα της διαφοράς τιμή ανάμεσα στο Α1 SPECIAL τα χοντρά σκάγια είνια πιο ακριβά γιατί το υλικό είναι διαφορετικό Α1 πυρίτιδες υπάρχουν διάφορες ποιότητες όπως μου ανέφερε και στα χοντρά σκάγια χρησιμοποιείται διαφορετικό υλικό απο ότι στα λεπτά για τσίκλα. Αν ένα πακέτο με τα ίδια χαρακτηριστικά έχει διαφορετική τιμή δηλαδή το νο9 για τσίκλα σε μια επαρχία είναι 8 ευρώ και σε μια άλλη 15 τότε κάτι πάει λάθος απο το κατάστημα.


Τώρα αυτό απο εμένα τώρα.. γνωρίζω καταστήματα τα οποία για τον Α-Β λόγω θέλουν να ρευστοποιήσουν φυσίγγια και τα πουλάνε ακόμη και σε τιμές αγοράς. Αυτό το λέω μονο για να μην χρησιμοποιηθεί ως παράδειγμα για σύγκριση τιμών. .. Ελπίζω να βοήθησα
Προσέχουμε...για να έχουμε
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

φίλε ADMIN περιπεζουν τον κοσμο οτι τους πεις αμεσως εχουν την δικαιολογια στο πιατο
ετο εν εχει ενα συνδεσμο να ελεγχει την εσχροκερδια στα κυνηγετικα οπως πχ στα τροφιμα και οτι τους καπνισει λαουν μας ενας ενας παμε στην ιδιογομωση και αστε τους εκυ εντελος φιλικα
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

admin έγραψε:...

. Γνωρίζει για το θέμα της επιστολής πρός την LABRO.GR το μόνο όπως με πληροφόρησε η επιστολή ήταν ανώνυμη και έχουν ως αρχή να μην απαντούν σε ανώνυμες επιστολές. Ως αναφορά το θέμα της διαφοράς τιμή ανάμεσα στο Α1 SPECIAL τα χοντρά σκάγια είνια πιο ακριβά γιατί το υλικό είναι διαφορετικό Α1 πυρίτιδες υπάρχουν διάφορες ποιότητες όπως μου ανέφερε και στα χοντρά σκάγια χρησιμοποιείται διαφορετικό υλικό απο ότι στα λεπτά για τσίκλα. Αν ένα πακέτο με τα ίδια χαρακτηριστικά έχει διαφορετική τιμή δηλαδή το νο9 για τσίκλα σε μια επαρχία είναι 8 ευρώ και σε μια άλλη 15 τότε κάτι πάει λάθος απο το κατάστημα.
Admin,
λίγα λόγια και αμέσως στο θέμα:
Ελλάς Α1 Speciale No6 = €7.20
Κύπρος Α1 Speciale No6 = €15
Γιατί;!

ανώνυμη επιστολή: όχι. Στάλθηκε μεηλ απο προσωπικό μεηλ. Πήρα απάντηση ότι είναι ανώνυμη. Έδωσα τα στοιχεία μου σε 2ο μεηλ. Λες να μην πήγε;; Επίσης ξεκαθάρισα ότι οποιαδήποτε απάντηση θα μου δινόταν θα εμφανιζόταν εδώ στο φόρουμ (έδωσα λινκ) και σε αντίστοιχο ελληνικό κυνηγετικό σαιτ.
αυτά.

Φιλικά.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από giorgos80 »

admin έγραψε:Κοιτάξετε ο αντιπρόσωπος της Labro τον οποίο γνωρίζω προσωπικά είναι άνθρωπος ο οποίος είναι επεξηγηματικός και τον πήρα τηλέφωνο για να λυθεί η απορία (και η δική μου)Παραθέτω την απάντηση του

. Γνωρίζει για το θέμα της επιστολής πρός την LABRO.GR το μόνο όπως με πληροφόρησε η επιστολή ήταν ανώνυμη και έχουν ως αρχή να μην απαντούν σε ανώνυμες επιστολές. Ως αναφορά το θέμα της διαφοράς τιμή ανάμεσα στο Α1 SPECIAL τα χοντρά σκάγια είνια πιο ακριβά γιατί το υλικό είναι διαφορετικό Α1 πυρίτιδες υπάρχουν διάφορες ποιότητες όπως μου ανέφερε και στα χοντρά σκάγια χρησιμοποιείται διαφορετικό υλικό απο ότι στα λεπτά για τσίκλα. Αν ένα πακέτο με τα ίδια χαρακτηριστικά έχει διαφορετική τιμή δηλαδή το νο9 για τσίκλα σε μια επαρχία είναι 8 ευρώ και σε μια άλλη 15 τότε κάτι πάει λάθος απο το κατάστημα.


Τώρα αυτό απο εμένα τώρα.. γνωρίζω καταστήματα τα οποία για τον Α-Β λόγω θέλουν να ρευστοποιήσουν φυσίγγια και τα πουλάνε ακόμη και σε τιμές αγοράς. Αυτό το λέω μονο για να μην χρησιμοποιηθεί ως παράδειγμα για σύγκριση τιμών. .. Ελπίζω να βοήθησα
αφου τον γνωριζεις προσωπικα να του πεις οτι πλεον ο κυπρεος δεν τρωει κουτοχορτο και αυτο ειναι ξεκαθαρη αρπαχτη του αντιπροσωπου.γιατι δεν του λες να μας εξηγησει γιατι στη μητερα πατριδα οι τιμες
δεν εχουν καποια διαφορα μεταξυ χοντρων και ψιλων σκαγιων.

η δικη μου εξηγηση εχει ως εξης. το ψιλο σκαι χρησιμοποιειται περισοτερο εχει μεγαλυτερη καταναλωση καθως στις τζικλες φευγουν χιλιαδες φυσιγγια οποτε η τιμη πρεπει να ειναι προσιτη.τα χοντρα σκαγια προοριζονται για μεγαλα θηραματα λαγο περδικα φασσα οπου φευγουν σιγουρα λιγοτερα φυσιγγια μπορει να τη βγαλεις και με ενα κουτι που λεμε οποτε η τιμη της ταξης των 15 ευρω φανταζει λογικη για τετοια θηραματα και προσδιδει και κυρος στο φυσιγγιο
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

admin έγραψε:Κοιτάξετε ο αντιπρόσωπος της Labro τον οποίο γνωρίζω προσωπικά είναι άνθρωπος ο οποίος είναι επεξηγηματικός και τον πήρα τηλέφωνο για να λυθεί η απορία (και η δική μου)Παραθέτω την απάντηση του

. Γνωρίζει για το θέμα της επιστολής πρός την LABRO.GR το μόνο όπως με πληροφόρησε η επιστολή ήταν ανώνυμη και έχουν ως αρχή να μην απαντούν σε ανώνυμες επιστολές. Ως αναφορά το θέμα της διαφοράς τιμή ανάμεσα στο Α1 SPECIAL τα χοντρά σκάγια είνια πιο ακριβά γιατί το υλικό είναι διαφορετικό Α1 πυρίτιδες υπάρχουν διάφορες ποιότητες όπως μου ανέφερε και στα χοντρά σκάγια χρησιμοποιείται διαφορετικό υλικό απο ότι στα λεπτά για τσίκλα. Αν ένα πακέτο με τα ίδια χαρακτηριστικά έχει διαφορετική τιμή δηλαδή το νο9 για τσίκλα σε μια επαρχία είναι 8 ευρώ και σε μια άλλη 15 τότε κάτι πάει λάθος απο το κατάστημα.






Τώρα αυτό απο εμένα τώρα.. γνωρίζω καταστήματα τα οποία για τον Α-Β λόγω θέλουν να ρευστοποιήσουν φυσίγγια και τα πουλάνε ακόμη και σε τιμές αγοράς. Αυτό το λέω μονο για να μην χρησιμοποιηθεί ως παράδειγμα για σύγκριση τιμών. .. Ελπίζω να βοήθησα
Αριστε πρωτα ευχαριστούμε που εκανες τον κοπο και μιλησες με τον αντιπροσωπο...

Από τα λεγομενα σου εγω βγαζω 2 συμπερασματα...

Αισχροκερδια 1: Αφου συνάδελφοι λενε ότι στην Ελλαδα δεν υπαρχει διαφορα από το νουμερο 7 και κατω με τα μικρα νουμερα...η αισχροκερδια παει στον αντιπροσωπο...

Αισχροκερδια 2: Αφου βρισκω εγω το νουμερο 7 με 8.5 ευρω....τοτε η αισχροκερδια νουμερο 2 παει στον καταστηματαρχη που πηγε ο Σολωνας και τα βρηκε 15 ευρω...γιατι δεν πιστευω ότι ο δικος μου τα αγορασε πχ 13 ευρω και τα πουλαει 8.5 αυτό δεν είναι τιμη αγορας αλλα θα πρεπει να εχει καποια νοητικη στερηση για να το κανει...

Και για να κλεισω...χαρας τη διαφορα του υλικου που βαζουν στα χοντρα και η τιμη διπλασιάζεται...τι στο καλο...αντι αντιμονιο βαζουν χρυσο?????

Λυπάμαι γιατι εχω ψηλα στην εκτιμηση μου τη lambro...αλλα λογω του αντιπροσωπου που μου πουλησε αυτή την μπουρδα...εγω λεω να παν να δουν που βρεχει και να μας παρατησουν...να προτιμήσουμε τις nobel η τις b&p που μας ερχονται και πιο φθηνα από τις Ελληνικες....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!!!!!!!!!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από admin »

Κοπέλια εγώ απλά έκανα τον αγγελειαφόρο ...για αυτό μην πυροβολήτε τον αγγελιαφόρο :D Ευτυχώς είσαστε καλλικάες εν με έπιασε καμιά καλή (εντα χαρτούτσιες παίζετε ??? :lol: ) είμαι σίγουρος ότι οι απαντήσεις σας διαβάζονται και απο την Labro κύπρου και απο την Lambro ελλάδος και λαμβάνονται υπόψη. Τώρα απο εκεί και πέρα εγώ προσωπικά θεωρώ ότι τα φυσίγγια Labro αλλά και το κάθε φυσίγγι εισαγωγής θα έχει κάποια διαφορά στην τιμή απο Κύπρο Ελλάδα. Αυτό λόγω μεταφορικών, δασμών, μεταπώλησης κ.τ.λ . Ως αναφορά τώρα όλα τα άλλα που αναφέρεται δέν μπορώ να απαντήσω εγώ και δέν μπορώ να ξανακάνω το σπασμένο τηλέφωνο .
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Τιμές Φυσιγγίων ΕΔΩ

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Αριστε προς Θεου με σενα δεν εχουμε κατι...αντιθέτως σε ευχαριστήσαμε γιατι μονο μεσο εσενα περασε από ότι φαινεται το μυνημα μας...

Τωρα μενει να δουμε αν θα εχουμε καμμια απαντηση
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”