Victory stringer

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Victory stringer

Δημοσίευση από kypros »

Αν και εχω την δικη μου γνωμη, εντουτις δεν εχω χρησομοποιησει αυτο το φυσιγγιο παρα πολυ και γιαυτο θα εκτιμουσα εαν καποιοι το χρησιμοποιουν να μας που λιγα σχολια. Το ριχνει καποιος και καλοκαιρι στη φασσα?
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από gekaspower »

KILLER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 21:11

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από KILLER »

Φοβερό φυσίγγιο για την φάσσα το καλοκαίρι, το χρησιμοποιώ αποκλειστικά εδώ και 3 χρόνια(μόνο καλοκαίρι) με πολύ καλά αποτελέσματα! Δοκίμασε επίσης την Baby Extra No6.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από Anthimos »

KILLER έγραψε:Φοβερό φυσίγγιο για την φάσσα το καλοκαίρι, το χρησιμοποιώ αποκλειστικά εδώ και 3 χρόνια(μόνο καλοκαίρι) με πολύ καλά αποτελέσματα! Δοκίμασε επίσης την Baby Extra No6.
Με τι όπλο φίλε??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
KILLER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 21:11

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από KILLER »

Baikal, με τσοκ 3-4
XATZIKRIS007
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2013, 13:34

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από XATZIKRIS007 »

TO IDIO KAI EGW FILE ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΔΥΝΑΤΟ ΦΥΣΣΙΓΓΙΟ ΕΟΣ ΤΙΣ 10,30 ΤΟ ΡΙΧΝΟ ΜΕΤΑ ΟΧΙ ΣΕ ΜΠΑΙΚΑΛ 4-2 ΤΣΙΟΚ!!!!
EΙΜΑΣΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ KΑΙ OXI KΡΕΑΤΟΣΥΛΕΚΤΕΣ!!!!
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από LEFKIOS »

kypros έγραψε:Αν και εχω την δικη μου γνωμη, εντουτις δεν εχω χρησομοποιησει αυτο το φυσιγγιο παρα πολυ και γιαυτο θα εκτιμουσα εαν καποιοι το χρησιμοποιουν να μας που λιγα σχολια. Το ριχνει καποιος και καλοκαιρι στη φασσα?
Φίλε Κυπρο το φυσίγγιο αυτό το χρησιμοποιώ στο κυνηγι του ενδημικόυ. Μετα απο δοκιμές που έκανα με τσοκ 4* η γνώμη μου ειναι οτι δινει καλύτερα αποτελεσματα για κοντινές και μεσες αποστασεις. Δεν ειναι συγκεντροτικό φυσίγγιο, αλλα για αποστασεισ μεχρι 35μ ειναι ικανοποιητικό. Για βολές τραβέρσα, δηλ 90 μοιρες βολή ειναι αρκετά αποτελεσματικό διοτι μέγαλώνει την ατρακτο τη βολής τα 3 διαφορετικά μεγέθη σκαγιων που εχει η γόμωση. Οταν εισαι μπροστα απο το στόχο , λιγο περισσοτερο απο τη κανονική αποσταση τοτε με αυτό το φυσίγγιο εχεις πιθανότητες να διορθωθει η μεγαλυτερη προσκοπευση. Θυμαμαι 3-4 περιπτωσεις με τραβερσα περδικου να περνω το στοχο ακομη και με μεγαλύτερη προσκοπευση απο οτι θα επρεπε και το θηραμα επεφτε σέκκο. Για το καλοκαίρι στις Φασες δεν το δοκίμασα. Το φυσίγιο αυτό εχει Α0 πυριτιδα και του παει καλύτερα ο χειμωνας παρα το καλοκαίρι. Εχει δυνατη ανάκρουση και το καλοκαίρι λογο της ζέστης θα ειναι περισσότερο αισθητή. Φυσικά αν κυνηγας με σπορτιν οπλο με βαρος γυρο στα 3500Kg kai τα πουλια τα κτυπάς μέχρι τα 30-35μ τότε σίγουρα δεν θα σε απογουτέυση. Αυτή ειναι η γνώμη μου.
Filippos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 12 Μαρ 2014, 10:03
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από Filippos »

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ.
ΔΗΛΑΔΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ.
ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ BROWNING B525 SPORTER ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΓΙΑ ΠΙΟ ¨ΨΗΛΕΣ¨ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΦΙΛΕ ΤΗΝ STRINGER ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η STRINGER ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΠΙΟ ΨΗΛΕΣ 8ΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ.

ΔΟΚΙΜΑΣΕ RC4 FIBRE ΤΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΕ 6 ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ 7 ΝΟΥΜΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΔΗΜΙΚΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ROTWEILL TIGER πΟΡΤΟΚΑΛΙΑ EIDIKA SE ΨΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ.
Filippos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 12 Μαρ 2014, 10:03
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Victory stringer

Δημοσίευση από Filippos »

ME TI OPLO?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”