ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
master έγραψε:Πάντως και η Long Range είναι με PSB2 1.80 με 1.85 - είχα ανοίξει παλαιότερα - άρα πιθανό να έχει μόνο άλλο πιστονάκι.
Πολλοί κατασκευαστές φυσιγγίων χρησιμοποιούν το PSB2 για φυσίγγια από 34 - 36 γρ. και από ότι φαίνετε έχει αρκετά καλά αποτελέσματα. Προσωπικά είχα ενδιασμούς γιατί δεν είχα πιστεί για την σταθερότητα της πυρίτιδας αυτής αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω αλλάξει γνώμη.
ΦΙΛΕ ΜΑΣΤΕΡ....ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ....ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ(ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ) ΕΙΝΑΙ ΜΕ tecna KAI Hi-Skor 800X

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΡΗΣΚΑ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΕΝΕΠΝΕΕ ΕΜΠΙΣΤΙΣΥΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ :P
Δοκίμασε την 36γρ της Victory με πιστονάκι και να συγκρίνουμε σημειώσεις. Σύμφωνα με το βιβλιαράκι της Victory εν PSB2. Λογαριάζω να πάω σε 1-2 εβδομάδες να τις δοκιμάσω με τον άντρα της ξαδέρφης μου που θέλει να τεστάρει τα φυσίγγια που γεμώνει. Καρτερώ τον να αθκιασερέψει. :)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyrosspyrou851 έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
master έγραψε:Πάντως και η Long Range είναι με PSB2 1.80 με 1.85 - είχα ανοίξει παλαιότερα - άρα πιθανό να έχει μόνο άλλο πιστονάκι.
Πολλοί κατασκευαστές φυσιγγίων χρησιμοποιούν το PSB2 για φυσίγγια από 34 - 36 γρ. και από ότι φαίνετε έχει αρκετά καλά αποτελέσματα. Προσωπικά είχα ενδιασμούς γιατί δεν είχα πιστεί για την σταθερότητα της πυρίτιδας αυτής αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω αλλάξει γνώμη.
ΦΙΛΕ ΜΑΣΤΕΡ....ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ....ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ(ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ) ΕΙΝΑΙ ΜΕ tecna KAI Hi-Skor 800X

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΡΗΣΚΑ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΕΝΕΠΝΕΕ ΕΜΠΙΣΤΙΣΥΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ :P
Δοκίμασε την 36γρ της Victory με πιστονάκι και να συγκρίνουμε σημειώσεις. Σύμφωνα με το βιβλιαράκι της Victory εν PSB2. Λογαριάζω να πάω σε 1-2 εβδομάδες να τις δοκιμάσω με τον άντρα της ξαδέρφης μου που θέλει να τεστάρει τα φυσίγγια που γεμώνει. Καρτερώ τον να αθκιασερέψει. :)
ΒΛΕΠΕ ΧΡΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
ΒΛΕΠΕ ΧΡΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ
ΑΑΑ, ωραία. Άρα εγλιτώσαμε το Test Drive για τζίνες. Εμείναν οι άσπρες αλλά απ'ότι εκατάλαβα τζιαι τζίνες κάμνουν κούτζια τον τελευταίο τζιαιρό.
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από canastas »

Ρε παιδια σίγουρα το παρούτι είναι PSB2? Πάνω στο πάκετο των φυσιγγίων γράφει για πυρίτιδα CSB2

http://www.rioammo.com/Tlive.html
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

682 GOLD E έγραψε:ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΝΩΜΙΖΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ CSB3 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....πεεεεεε :o :o :o

ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΖΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΑΘΥ....ΜΑΛΛΟΝ CSB3

ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΦΙΛΕ ΣΟΛΩΝΑ....

Τα ΦΥΣΙΓΓΙΑ BERETTA EXTREME LONG RANGE 36 gr με κλειστό συγκεντρωτήρα, πατέντα της BERETTA, προορίζονται για ακραίες καιρικές συνθήκες (δριμύ ψύχος, χιόνι, εξαιρετικά υγρός και ψυχρός καιρός). Έχουν υψηλή πυκνότητα πυρίτιδας, που αμβλύνει στο ελάχιστο την αστάθεια από τις διακυμάνσεις της υγρασίας.

Τύπος κάλυκα: BERETTA, διαμέτρημα: cal 12, μήκος: 70 mm, ύψος μετάλλου: 20 mm, χρώμα: σκούρο πράσινο με μπορντώ εκτύπωση (λουλούδι), καψύλιο: 616 FIOCCHI, τύπος πυρίτιδας: PSB2 SPECIAL ESP, βύσμα: GUALANDI, είδος σκαγιών: ημίσκληρα, βάρος γόμωσης σκαγιών: 36 gr, νούμερα που διατίθενται: 3, 4, 5, 6, 7, κλείσιμο φυσιγγίου: αστεροειδές, πιέσεις: 680 bars, ταχύτητα: 400 m/sec, συσκευασία ατομικού κουτιού: 25 φυσίγγια, συσκευασία χαρτοκιβωτίου: 500 φυσίγγια (20 ατομικά κουτιά), χώρα κατασκευής: Ιταλία. Προτεινόμενα θηράματα: λαγός, παπιά, φάσσα (γενικά «χοντρά» θηράματα), πέρδικα.

http://www.berettahellas.com/index.php? ... 00&lang=el[/quote]

ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ BERETTA EXTREME 36GR.
ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΕΧΟΥΝ .....ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΡΚΡΙΜΕΝΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ....

ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ (2005)ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ, ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ,ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΧΤΥΟ Κ.Λ.Π ΟΤΙ Η ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ PSB2...

ΚΑΙ ΛΕΩ.........ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΔΕ....ΚΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ(ΒΕΡΕΤΤΑ ΕΛΛΑΣ) ΚΑΙ Ο ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΝΑ ΜΗΝ.....ΑΠΟΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ :?


http://www.scribd.com/doc/177837972/%CE ... CF%85-2013
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ...ΗΤΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΜΕΝΗ... ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΩΣΤΑ :)
ΔΕΣΤΕ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΗ ΑΠΟ Κυνηγεσία & Κυνοφιλία ...http://www.scribd.com/doc/177837972/%CE ... CF%85-2013
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Αν είναι το βύσμα στην φωτογραφία κατα την έξοδο απο την κάννη 90% τον βυσματων θα ανοίξει τουλάχιστον το ενα πτερύγιο και θα χαλάσει την τουφεκια. Βύσμα κλειστό θεωρείται το lb6 το zplas και το tubo τις gualandi ;)
spyros hatzipapas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 01 Σεπ 2016, 10:33

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από spyros hatzipapas »

Psb2 36gr top 100 7no .

Μπορι η πυριτιδα να χρισιμοποιοιθει και σε 30 gr
Kapio setup
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”