ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΡΙΝ ΑΚΡΙΒΩΣ 1 ΜΗΝΑ Ο ΦΙΛΟΣ.... SILVER PIGEON S...ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ RIO SHORT RANGE (PIGEON) 36GR ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ......

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ , ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΤΟΥ (ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΒΟΛΙΑ)

ΤΟ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ Η ΔΟΚΙΜΗ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΣ 10.00.

ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Η ΔΟΚΙΜΗ ΟΜΩΣ ΑΝΟΙΞΑ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ!!!!!
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ, ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ.ΤΟ ΚΑΨΟΥΛΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΥΣΗ,Η ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ PSB 2 (ΦΑΝ)ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΜΑΛΑΚΟ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΩΣΕΙΣ???????ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΕ Ν6 ΕΙΝΑΙ 290.
ΤΑ ΔΕ ΣΚΑΓΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΦΥΣΙΓΓΙ(ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΑ)ΚΑΙ ΣΕ ΑΡΜΟΝΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ

ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ....ΕΝΩ Ο ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ 420m/s ΕΓΩ ΣΤHN ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ RIO ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ 281m/s...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ LONG RANGE ΤΑ ΔΙΝΕΙ 420m/s ΑΛΛΑ Η RIO TA ΔΙΝΕΙ 405m/s....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!

Η ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΟΠΛΟ BERETTA ULTRA LIGHT 28'',18.4 ΑΥΛΟΥΣ....ΣΤΑ 36.5 ΜΕΤΡΑ,Η ΔΟΚΙΜΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ 45 ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ..ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 27-28c,ΥΓΡΑΣΙΑ 49-51ο/ο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....
ΜΕ ΤΣΟΚ 4* ΚΑΙ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76ΕΚ ΕΒΑΛΕ....152 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ 150 ΣΚΑΓΙΑ
ΜΕ ΤΣΟΚ 5* ΚΑΙ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76ΕΚ ΕΒΑΛΕ.....98 ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ 134 ΣΚΑΓΙΑ...ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ 5 ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ 98 ΣΚΑΓΙΩΝ!!!
ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΤΑ ΠΗΓΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ 200 ΚΑΙ 206=ΜΕΣΟ ΟΡΟ 203 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΑ 45 ΜΕΤΡΑ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SOLON-FAIR ΤΕΑΜ την 27 Φεβ 2013, 22:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από cyprohunter »

Φαίνοντε καλά φυσίγγια, τίποτα το εξωπραγματικό αλλά γίρευα ένα φυσίγγι απο κοντά για το περδίκι, γιατί όχι?! :roll:
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Καλησπέρα Σόλωνα, φίλε μου!

Να σε καλά φίλε που μπήκες στον κόπο για να δοκιμάσεις το φυσίγγιο, είσαι λεβεντιά!
Και εγώ μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ποιότητα των υλικών που είναι φτιαγμένο το φυσίγγιο και ειδικά με τα σκάγια.
Οι photos που έβαλες επιβεβαιώνουν την παρατήρηση.
Όπως είπα και παλιά το χρησιμοποιώ ως πρώτο φυσίγγιο και όπως φάνηκε μια χαρά μπορεί να καταβάλει ένα θήραμα στην απόσταση των 36m. Όσα περδίκια χτύπησα με αυτό το φυσίγγιο είχαν όλα διαμπερή τραύματα και το σκότωμα τους ήταν ακαριαίο.

Το θέμα που και εμένα με προβλημάτισε είναι το πιστόνι, πως λειτουργά σε σχέση με άλλα πιστόνια και κατά πόσον μπορεί να συγκριθεί με ένα κλασικό φυσίγγιο τάπας.

Δηλαδή όσον αφορά την κατανομή στην απόσταση που το δοκίμασες Σόλων, αν το σύγκρινες με ένα παρόμοιο φυσίγγιο τάπας ποιες θα ήταν οι διαφορές; Πιο από τα δύο θα άνοιγε περισσότερο; Λογικά το πιστόνι του δεν λειτουργά όπως τα άλλα πιστόνια σε συγκεντρωτικά φυσίγγια. Αν έχεις κάποιο χαρτόνι από δοκιμή φυσιγγίου τάπας στην απόσταση των 36.5m δώσε μας τα φώτα σου.

Η εταιρεία το έχει ως short range και λογικά αναφέρεται ως φυσίγγιο για κοντινές αποστάσεις. Εγώ θα έλεγα πως με ικανοποιεί και για κοντινές και για μεσαίες αποστάσεις.

Σε ευχαριστούμε φίλε, για τον χρόνο σου και τα αποτελέσματά σου.

Φιλικά,

Μάριος Π.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

SilverPigeonS έγραψε:Καλησπέρα Σόλωνα, φίλε μου!

Να σε καλά φίλε που μπήκες στον κόπο για να δοκιμάσεις το φυσίγγιο, είσαι λεβεντιά!
Και εγώ μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ποιότητα των υλικών που είναι φτιαγμένο το φυσίγγιο και ειδικά με τα σκάγια.
Οι photos που έβαλες επιβεβαιώνουν την παρατήρηση.
Όπως είπα και παλιά το χρησιμοποιώ ως πρώτο φυσίγγιο και όπως φάνηκε μια χαρά μπορεί να καταβάλει ένα θήραμα στην απόσταση των 36m. Όσα περδίκια χτύπησα με αυτό το φυσίγγιο είχαν όλα διαμπερή τραύματα και το σκότωμα τους ήταν ακαριαίο.

Το θέμα που και εμένα με προβλημάτισε είναι το πιστόνι, πως λειτουργά σε σχέση με άλλα πιστόνια και κατά πόσον μπορεί να συγκριθεί με ένα κλασικό φυσίγγιο τάπας.

Δηλαδή όσον αφορά την κατανομή στην απόσταση που το δοκίμασες Σόλων, αν το σύγκρινες με ένα παρόμοιο φυσίγγιο τάπας ποιες θα ήταν οι διαφορές; Πιο από τα δύο θα άνοιγε περισσότερο; Λογικά το πιστόνι του δεν λειτουργά όπως τα άλλα πιστόνια σε συγκεντρωτικά φυσίγγια. Αν έχεις κάποιο χαρτόνι από δοκιμή φυσιγγίου τάπας στην απόσταση των 36.5m δώσε μας τα φώτα σου.

Η εταιρεία το έχει ως short range και λογικά αναφέρεται ως φυσίγγιο για κοντινές αποστάσεις. Εγώ θα έλεγα πως με ικανοποιεί και για κοντινές και για μεσαίες αποστάσεις.

Σε ευχαριστούμε φίλε, για τον χρόνο σου και τα αποτελέσματά σου.

Φιλικά,

Μάριος Π.
ΦΙΛΕ ΜΑΡΙΕ.....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΑΠΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ....ΠΑΝΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΙΣΤΟΝΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΟΜΩΣ!!!!
ΕΝΤΟΥΤΗΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΣΙ ΜΕ ΤΗΝ RC WHITE PAPER 34GR N7 ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΟΚ 5* ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ...ΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΤΑ 36Μ 138 ΣΚΑΓΙΑ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΟΥ ΠΑΤΟΥ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ(PERCORSO CACCIA) ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΣΟΚ 5* ΣΤΑ 36Μ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ 165-145=155 ΣΚΑΓΙΑ.....

ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ SHORT RANGE ΦΥΣΙΓΓΙ.... ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ!!!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ,ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΓΟΜΩΣΗΣ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ.. ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΥΠΡΙΑΚΑ.. ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ :( ..ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από LAGOS »

Φίλε Σόλωνα είσαι ένας καθηγητής. Σε ευχαριστούμε για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που μας δίνεις.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από master »

Φίλε Σόλωνα, με όλο το σέβας αλλά έχω την εντύπωση πως η PSB2 είναι κοκκινωπή. Πιθανό να είναι PSB1 ή PSB3. Μάλλον το PSB1 που προορίζεται για πολλά γραμμάρια.

Στο site της RIO που είναι ο κατασκευαστής των PSB και CSB υπάρχουν οι φωτοφραφίες για αναγνώριση των πυρίτιδων αυτών.

Χαιρετώ,
Παντελής
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

απο τη σελιδα της RIO... http://www.rioammo.com/powder.html
psb.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

master έγραψε:Φίλε Σόλωνα, με όλο το σέβας αλλά έχω την εντύπωση πως η PSB2 είναι κοκκινωπή. Πιθανό να είναι PSB1 ή PSB3. Μάλλον το PSB1 που προορίζεται για πολλά γραμμάρια.

Στο site της RIO που είναι ο κατασκευαστής των PSB και CSB υπάρχουν οι φωτοφραφίες για αναγνώριση των πυρίτιδων αυτών.

Χαιρετώ,
Παντελής
ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΗΣ RIO...H ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ, ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙ....ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΡΙΖΟ/ΚΑΦΕ

•TYPE 2:
Is a highly progressive propellant that burns in a fully regular fashion. It is indispensable for loading shotshells with a high shot weight (over 34 g.). Achieves high residual velocities at moderate pressure values.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SOLON-FAIR ΤΕΑΜ την 01 Μαρ 2013, 10:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από master »

Πάντως και η Long Range είναι με PSB2 1.80 με 1.85 - είχα ανοίξει παλαιότερα - άρα πιθανό να έχει μόνο άλλο πιστονάκι.
Πολλοί κατασκευαστές φυσιγγίων χρησιμοποιούν το PSB2 για φυσίγγια από 34 - 36 γρ. και από ότι φαίνετε έχει αρκετά καλά αποτελέσματα. Προσωπικά είχα ενδιασμούς γιατί δεν είχα πιστεί για την σταθερότητα της πυρίτιδας αυτής αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω αλλάξει γνώμη.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO SHORT RANGE(PIGEON)36GR

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

master έγραψε:Πάντως και η Long Range είναι με PSB2 1.80 με 1.85 - είχα ανοίξει παλαιότερα - άρα πιθανό να έχει μόνο άλλο πιστονάκι.
Πολλοί κατασκευαστές φυσιγγίων χρησιμοποιούν το PSB2 για φυσίγγια από 34 - 36 γρ. και από ότι φαίνετε έχει αρκετά καλά αποτελέσματα. Προσωπικά είχα ενδιασμούς γιατί δεν είχα πιστεί για την σταθερότητα της πυρίτιδας αυτής αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω αλλάξει γνώμη.
ΦΙΛΕ ΜΑΣΤΕΡ....ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ....ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ(ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ) ΕΙΝΑΙ ΜΕ tecna KAI Hi-Skor 800X

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΡΗΣΚΑ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΕΝΕΠΝΕΕ ΕΜΠΙΣΤΙΣΥΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”