Φυσίγγια για ΜΚ-10

Απάντηση
Miroku Mk-10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 06 Απρ 2011, 15:07

Φυσίγγια για ΜΚ-10

Δημοσίευση από Miroku Mk-10 »

Το όπλο μου είναι Miroku-Mk10 Grade 3 με αυλούς ULTRA (18,8) αγορά από αυστραλία. Θα ήθελα εισηγήσεις για φυσίγγια γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα στο σκότωμα, αλλά το όπλο μου αρέσει πολύ γιατί μου έρχεται ράμμα. Ιδιαίτερα για το καλοκαίρι, αντιμετωπίζω πιο έντονο πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Φυσίγγια για ΜΚ-10

Δημοσίευση από Anthimos »

Miroku Mk-10 έγραψε:Το όπλο μου είναι Miroku-Mk10 Grade 3 με αυλούς ULTRA (18,8) αγορά από αυστραλία. Θα ήθελα εισηγήσεις για φυσίγγια γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα στο σκότωμα, αλλά το όπλο μου αρέσει πολύ γιατί μου έρχεται ράμμα. Ιδιαίτερα για το καλοκαίρι, αντιμετωπίζω πιο έντονο πρόβλημα

Φίλε έχω όπλο με τους ίδιους αυλους αλλα μαγκnουμ και χρησιμοποιω με απολυτη επιτυχια ενα 36γρ χαρτινο με ταππα (Golden Wing) και PM 40 Techna.

Για τζιηκλα 28 γρ 12αρι ταππα στο ξεφωτι και ενα καλο φυσιγγι 32 γρ 8αρι μετα εχει κυπριακα εξαιρετικα
Φασσα 34 γρ Μ Speed και 34 γρ τταππα με κλειστο τσιοκαρισμα 3-1

Φιλε στην 36 γρ τταππα ειμαι κάθετος για πρώτη και άσχετα με τι χρησιμοποιω εγω έχει πάρα πολλα εφαμιλλα του ίδιου τυπου.
Η PM 40 ειναι εξαιρετικο παντως καιρου και χρησιμοποιω απο Αυγουστο 40 βαθμους και χειμωνα -2 με απόλυτα αποτελέσματα αλλα σου ειπα ειναι μακνουμ .
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Φυσίγγια για ΜΚ-10

Δημοσίευση από vti-chris »

Μπορεί να προκαλέσει αντιδράσεις αυτό το θέμα αλλά και εγώ αντιμετώπισα κατά καιρούς πρόβλημα με ορισμένα φυσίγγια(έχω browning ultra plus με ίδιους αυλούς) σε όπλα με τέτοιυς αυλούς.

Ορισμένες που βρήκα να δουλεύουν τέλεια...Victory, RC, Lambro.
RC...camouflage 42gr, RC4 35gr
Victory...36gr πράσινη, mirage 30gr
Lambro...Biturbo 36gr
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Miroku Mk-10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 06 Απρ 2011, 15:07

Re: Φυσίγγια για ΜΚ-10

Δημοσίευση από Miroku Mk-10 »

Αγαπητέ φίλε vti-chris, ευχαριστώ για τα φυσίγγια που μου εισηγείσαι. Δεν τα δοκίμασα και θα τα δοκιμάσω.
΄Οσο για σένα φίλε Anthime, δοκίμασα τα φυσίγγια που μου αναφέρεις με σχετικά καλά αποτελέσματα, ιδιαίτερα τη PM -40. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”