ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2013, 18:04
Τοποθεσία: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

Ο κύριος George δεν ρίχνει μ αυτά που δείχνει.Γράφουν Gamebore αλλα δεν έχουν καμμία σχέση με αυτά που προορίζονται για τους κοινούς θνητούς.Οι λόγοι αυτονόητοι.
Η σύσταση του φυσιγγίου είναι πρωτοποριακή και δεν έχει καμμία σχέση με τα συμβατικά φυσίγγια που όλοι γνωρίζουμε.Το μόνο συμβατικό έιναι η πυρίτιδα που έιναι η F2 της B&P.
Παρατηρήστε προσeκτικά τις μπούκες του Peraggi μετά την κάθε βολή.
Επίσης και το όπλο δεν είναι ένα συμβατικό όπλο .Οι κάννες του είναι ένα τεράστιο τσόκ η κάθε μια (πατέντα του 1880 απο τον Henry Piepper) γνωστή ως chamberless .
Συσφίξεις full/Xfull με αυλό πριν το τσόκ 18,20
Αδιαμφισβήτητα είναι και κορυφαίος σκοπευτής, αλλα αυτά τα κοράκια και σε αυτές τις αποστασεις δεν πέφτουν με συμβατικά φυσίγγια και όπλα.
"Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, τότε ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει πολύ καλά.!!!"
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Αυτό είναι σίγουρο η αποστάσεις είναι εξωπραγματικές για ένα κανονικό οπλο ;)
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :) !! Μετά από αρκετή προσπάθεια και αναζήτηση προς όλες τις κατευθύνσεις (ευχαριστώ Άριστε και Μιχάλη) ήρθε στην κατοχή μου ένα κουτί με φυσίγγια GAMEBORE PIGEON EXTREME. Αναφέρω απλός ότι το φυσίγγιο αυτό έχει γίνει με την συνεργασία του George Digweed και προορίζεται για το κυνήγι της φάσσας. Είναι στα 34γρ. με 5νο. σκάι το οποίο είναι diamond plated όπως αναγράφεται στο κουτί . Εδώ θα ήθελα κάποιο φίλο ιδιογομωτή να μας πει λίγο τι είδους επικάλυψη είναι αυτή ακριβώς .
Με το που το πήρα στα χέρια μου έτρεξα στο σκοπευτήριο για δοκιμή την οποία σας παραθέτω πιο κάτω. Την δοκίμασα με full choke στα 40μ (2 φυσίγγια) αλλά αν και είχα διάθεση για περισσότερα με έπιασαν οι βροχές και αποχώρησα. Να πω ότι το λάκτισμα ήταν πολύ μικρό και αυτό ήταν ακόμα κάτι που με ξάφνιασε ευχάριστα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Το κουτί..
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Γεώργιος Digweed :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Τα φυσίγγια σε κοντινό...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Χαρακτηριστικά φυσιγγιου όπως αναγραφονται στο κουτί..
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Παντελή μου, άνοιξες κάποια για να μετρήσεις διάμετρο και πόσα σκάγια είχε μέσα; Ευχαριστώ, και ευχαριστούμε για τις δοκιμές :)
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

spyrosspyrou851 έγραψε:Παντελή μου, άνοιξες κάποια για να μετρήσεις διάμετρο και πόσα σκάγια είχε μέσα; Ευχαριστώ, και ευχαριστούμε για τις δοκιμές :)
Να σαι καλα φιλε...οχι δεν ανοιξα φυσιγγιο ακομα αλλα θα το κανω συντομα...stay tuned :)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Panmoy έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Παντελή μου, άνοιξες κάποια για να μετρήσεις διάμετρο και πόσα σκάγια είχε μέσα; Ευχαριστώ, και ευχαριστούμε για τις δοκιμές :)
Να σαι καλα φιλε...οχι δεν ανοιξα φυσιγγιο ακομα αλλα θα το κανω συντομα...stay tuned :)

ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΣΠΡΗ...ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ 5-5 ΓΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 245+- ΣΚΑΓΙΑ!

ΤΟ ΧΑΡΤΟΝΙ ΗΤΑΝ 1Χ70?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”