ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Μήπως γνωρίζει κανείς εαν εισάγει κάποια εταιρεία τα φυσίγγια Gamebore στην Κύπρο?
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Έχει κάποιος εμπειρία με τα συγκεκριμμένα φυσίγγια και εαν ναι με ποια σειρά?
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

τα φυσυγγια clever ιταλικα μαβρη χαρτουτσια και κουτι για τζικλα ξερει κανενας αν τα φερνουν ακομα και που να βρω στη λευκωσια?
PanteraCY
Full Member
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 11:54

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από PanteraCY »

beaglesRhunters έγραψε:τα φυσυγγια clever ιταλικα μαβρη χαρτουτσια και κουτι για τζικλα ξερει κανενας αν τα φερνουν ακομα και που να βρω στη λευκωσια?
Φιλε από ότι μου έχουν πει εσταματήσαν να τα φέρνουν. Λεμεσο πέρσι είχα βρει την clever 34 gr Νο7.5 ταπα την οποία επαιξα την σε φάσσα και τζιηκλα με καλά αποτελέσματα και χαμηλό λακτισμα
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Στη Λευκωσια τα CLEVER MIRAGE τα φερνει η εταιρεία A. POLYDOROY & SON, 22762416. (βρισκεται στη παλια λευκωσια, εντος των τοιχων, πισω απο την εκκλησια της φανερωμενης) εχω δοκιμασει καποια της σειρας με πολυ καλα αποτελεσματα, επαιζα τα παλλα πιο παλια! Για τσιχλα που ρωτας φιλε τα Τ2 32gr κατι μπλε με μια μπεκατσα πανω, ειναι πολυ καλα και μαλακα! για το ενδημικο τα 34 και 35gr κατι μαυρα επισεις πολυ καλα!!!
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

Προχθές ήρθα σε επικοινωνία με την εταιρία GAMEBORE οι οποίοι με πληροφόρησαν ότι δεν συνεργάζονται με κάποιο εισαγωγέα στην Κύπρο αν και θα το ήθελαν λέει. Απανταχού μαγαζάτορες κάντε μια έρευνα, μπορεί και να αξίζει....Η BLACK GOLD πάντος όπου κοιτάξω έχει πολύ καλά σχόλια και σε κυνήγια όχι μόνο στην Αγγλία όπου κατασκευάζεται.Εγώ την δοκίμασα σε κυνήγι φασιανού και λαγού στην Ιταλία με άριστα αποτελέσματα.

http://www.youtube.com/watch?v=3G1zTr67quQ

Η απάντηση τους:
Dear Sir
Thank you for your email informing us on the performance of our cartridges.
Unfortunately, we do not have a distributor or dealer in Cyprus currently.
We are happy to supply our goods to Cyprus.
We are able to supply any registered ammunition dealers who have import permits showing they are authorised to bring goods into the country.
Unfortunately, we are not able to supply individuals.
We have had a few interested parties, but I think the cost of transport puts them off making purchases.
I am sorry, we could not be more helpful at this stage, however if you know of any dealers you could ask them to make contact with us.
Best regards
Dawn Sharpe
Export Sales
Direct Dial – 01482 481933
dawn@gamebore.com

Gamebore Cartridge Co Ltd
Great Union street
Hull, England HU9 1AR

T- +44 (0) 1482 223707
F +44 (0) 1482 325225
www.gamebore.com
Manufacturers and Exporters of sporting Ammunition
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από marinos.a »

Φαντάζομαι τι τιμή θα έχουν Παντελή :o
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

marinos.a έγραψε:Φαντάζομαι τι τιμή θα έχουν Παντελή :o
Φαντάζομαι ότι θα "τσιμπούν" λλίον Μαρίνο....αλλά ξέρεις πως πάει....φτάνει να αποδειχτεί ότι εν καλές...ας όψεται η αρρώστια!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από marinos.a »

φίλε εγω τις τιμές των φυσιγγιών τις προσέχω... οτι θέλει ας καμνει

δεν πληρώνω με τίποτε περισσότερο από 50 σεντ το φυσίγγιο και αυτό στα πολύ καλά.

θυμούμαι να εχω πάρει χωρίς να ξέρω την τιμή του πακέτο που ήταν 24 ευρω και οταν την έμαθα δεν το πείρα
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ GAMEBORE

Δημοσίευση από Panmoy »

marinos.a έγραψε:φίλε εγω τις τιμές των φυσιγγιών τις προσέχω... οτι θέλει ας καμνει

δεν πληρώνω με τίποτε περισσότερο από 50 σεντ το φυσίγγιο και αυτό στα πολύ καλά.

θυμούμαι να εχω πάρει χωρίς να ξέρω την τιμή του πακέτο που ήταν 24 ευρω και οταν την έμαθα δεν το πείρα
Σίουρα το ακριβό, που το πανάκριβο τζαι το απλησίαστο έχει διαφορά...όλα έχουν το "ταβάνι" τους. Τζαι για να μεν σε έβρει το ταβάνι την ώρα που θα πάεις στο ταμείο (ή που δεν θα πάεις καθόλου) πρέπει να κάμει καλή μελέτη τζίνος που προτείθεται να τες εισάξει....καμμιά φοράν όμως μας κερδίζει η εντύπωση που έχουμε για κάτι...τα μεταφορικά από Αγγλία και Ιταλία είναι στα ίδια επίπεδα (20ft+40ft container). Τώρα η τιμή του σαν φυσίγγιο στην αγορά δεν ξέρω που στέκει, αλλά μπορώ να μάθω...επανέρχομαι ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”