RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρωτη?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από kypros »

Georgina απο τα τρια περσινα κοντεινερ το ενα εγω σας το επουλησα με την διαφιμιση δια στοματος και την διαφιμιση δια πραξεως στα βουνα! Αρα νομιζω δικαιουμαι ενα δυο κουτια δωρο φετος!

Αριστε μου οι πυριτιδες αλλασουν στα χρονια, λογο μετατροπων.Η Α0 πχ πριν 10 χρονια μπορει να ηταν διαφορετικη. Αλλα δεν μπορουμε εμεις οι απλοι καταναλοτες χωρις γνωση και δυνατοτητα διαγνωσης της δομης της πυριτιδας να φκαλουμε συμπερασματα.

Τα φυσιγγια εξελισοντε προς ρο καλυτερο και υπαεχουν παρα πολλα καλα φυσιγγια. Δεν ειναι μονο η πυριτιδα που καμνει το φυσιγγι ειναι 1000 αλλα πραματα. Μονο εμπειρικα και στη δοκιμη σε πιναλα και καλυτετα σε ζωνταβο θηραμα βγαζεις συμπεραμα.

Το φυσιγγιο που κοφκει ακουετε, κλοτσα και σκοτωνει με συγκεκριμενο τροπο και αυτο που δεν κοφκει αντιστιχα. Εμεπιρικα επιλεγης τι παιζεις την καθε ωρα.

Πχ να σας πω οτι εγω δεν το ηξερα αλλα τυχεα δοκιμασα στη σερβια λακκυ σιοτ 33.5 νικτορυ το πρωι στους 10 βαθουσ καξ ηταν αργη και κακη βλητικα αλλα ακουα παντα οτι πεζεται σε κρυο. Οταν εβρασε η μερα και ξερανε ο καιρος και πηγε 25 βαθμους σαν την κυπρο ηταν φοβερη. Το ιδιο και η στρινκερ της ιδιας εταιριας. Αρα οτι και να πουμε θεωριτικα δεν εχου.ε τις γνωσεις και τα μεσα να βγαλουμε συμπερασματα Ναλιοντας πυριτιδες και φημες. Μονο να μπλεκτουμε μπορουμε. Δοκιμαζου.ε αυτα τα φυσιγγια που μας συστηνουν και αποφασιζουμε απο μονοι μας βαση του τι ειδαμε οχι του τι μας ηπαν οτι εκαμε το εγοστασιο...ειδικα αν μας το ειπε καποιος στη κυπρο που ειμαστε ουλλοι καθηγητες βλητικης στη θεωρια και στη πραξη καμνουμε οτι καμνουμε σε ουλους τους τομεις!!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Georgina
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 03 Ιουν 2011, 16:44

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από Georgina »

andreasana210326 έγραψε:
marinos.a έγραψε:Φίλη Georgina καλωσόρισες.

Τα Ελληνικά στο φορουμ ειναι προϋπόθεση γιαυτο σε παρακαλώ χρησιμοποιώντας το ποιο κατω εργαλείο διόρθωσε τα κείμενα σου και συνέχισε στη γλώσσα μας.

http://services.innoetics.com/greeklish/

φιλε οπωσ το αρπακτικο που εισαι..... :D ακου τον λαλω τωρα , copy paste ετοιμο και παρτο.

:)))
Georgina
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 03 Ιουν 2011, 16:44

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από Georgina »

kypros έγραψε:Georgina απο τα τρια περσινα κοντεινερ το ενα εγω σας το επουλησα με την διαφιμιση δια στοματος και την διαφιμιση δια πραξεως στα βουνα! Αρα νομιζω δικαιουμαι ενα δυο κουτια δωρο φετος!

Αριστε μου οι πυριτιδες αλλασουν στα χρονια, λογο μετατροπων.Η Α0 πχ πριν 10 χρονια μπορει να ηταν διαφορετικη. Αλλα δεν μπορουμε εμεις οι απλοι καταναλοτες χωρις γνωση και δυνατοτητα διαγνωσης της δομης της πυριτιδας να φκαλουμε συμπερασματα.

Τα φυσιγγια εξελισοντε προς ρο καλυτερο και υπαεχουν παρα πολλα καλα φυσιγγια. Δεν ειναι μονο η πυριτιδα που καμνει το φυσιγγι ειναι 1000 αλλα πραματα. Μονο εμπειρικα και στη δοκιμη σε πιναλα και καλυτετα σε ζωνταβο θηραμα βγαζεις συμπεραμα.

Το φυσιγγιο που κοφκει ακουετε, κλοτσα και σκοτωνει με συγκεκριμενο τροπο και αυτο που δεν κοφκει αντιστιχα. Εμεπιρικα επιλεγης τι παιζεις την καθε ωρα.

Πχ να σας πω οτι εγω δεν το ηξερα αλλα τυχεα δοκιμασα στη σερβια λακκυ σιοτ 33.5 νικτορυ το πρωι στους 10 βαθουσ καξ ηταν αργη και κακη βλητικα αλλα ακουα παντα οτι πεζεται σε κρυο. Οταν εβρασε η μερα και ξερανε ο καιρος και πηγε 25 βαθμους σαν την κυπρο ηταν φοβερη. Το ιδιο και η στρινκερ της ιδιας εταιριας. Αρα οτι και να πουμε θεωριτικα δεν εχου.ε τις γνωσεις και τα μεσα να βγαλουμε συμπερασματα Ναλιοντας πυριτιδες και φημες. Μονο να μπλεκτουμε μπορουμε. Δοκιμαζου.ε αυτα τα φυσιγγια που μας συστηνουν και αποφασιζουμε απο μονοι μας βαση του τι ειδαμε οχι του τι μας ηπαν οτι εκαμε το εγοστασιο...ειδικα αν μας το ειπε καποιος στη κυπρο που ειμαστε ουλλοι καθηγητες βλητικης στη θεωρια και στη πραξη καμνουμε οτι καμνουμε σε ουλους τους τομεις!!!
OK :)
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΕΠΙΦΥΛΑΤΤΟΜΑΙ ΔΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Neoklis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 18 Οκτ 2011, 11:36

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από Neoklis »

Παιδιά καλησπέρα η rc fibre είναι η ίδια με τη lambr feltro.......?.....??????παντός η λαμβρο είναι γεμίσαμε μη με τεκνα
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΟΧΙ Η RC ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ F2.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΑ ΓΕΜΙΣΤΗΚΕ ΜΕ 5 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΠΑΡΟΥΤΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ. ΤΟΥΝΑΝΤΙΟΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΛΑ. ΜΟΝΟΜΙΑΣ ΟΜΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΕΙ.
ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ, ΑΜΕΣΩ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ Η ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ.
ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΕΜΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΤΑΔΕ ΜΠΑΡΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ.
ΚΥΠΡΟ ΜΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΞΕΡΟΛΑΣ. ΕΑΝ ΣΟΥ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΑ ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΣΟΥ -ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ- ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ. ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΜΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΥΛΙΚΩΝ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΒΛΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙ. ΑΠΛΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ -ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΙΣΩΣ- ΝΑ ΚΑΤΕΧΩ 3 ΠΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ. ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ. ΠΧ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΟΛΩΝΑ Η ΤΟΝ ΛΕΥΚΙΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΒΛΗΤΙΚΗΣ. ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΞΥΛΑ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ.
ΤΟ ΚΑΨΟΥΛΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, Η ΤΤΑΠΠΑ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΤ ΤΟ ΙΔΙΟ Ο ΚΑΛΥΚΑΣ Ο ΙΔΙΟΣ. ΑΛΛΗ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΑΛΛΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΑΛΛΟ AFTER SHOT IMPACT ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΜΕ F2 Χ32 ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΕΓΡΑΨΑ 36, F2X32 ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΣΞΗΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ 35ΡΙ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΜΕ ΠΥΡΙΤΙΔΑ ΓΙΑ ΟΓΚΟ 32 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ. ΑΥΤΟ ΕΧΣΙ ΣΑΝ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΠΙΟ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΙΟ LONG RANGE ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΕΑΝ ΓΕΜΙΖΟΤΑΝ ΜΕ F2Χ 36.
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΕΙ ΑΥΤΟ.
ΔΙΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΑΜΦΙΠΛΕΥΡΗΣ ΔΙΑΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ.
ΑΠΛΑ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΛΧΗΜΙΣΤΕΣ (ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ) ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΟΤΑΝ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από kypros »

Λουι με τους ανθρωπους δεν ειμαι επιθετικος ρε φιλε...απλα ετσι εκφραζομαι! Εν με τους περτικους που ειμαι επιθετικος γιαυτο δεν προλαβαινουν να δουν τι τους ηβρε!!

Στα σοβαρα τωρα

Εχεις απολυτο δικαιο οτι η αλλαγη πυριτιδας ειναι μια τεραστια αλλαγη. Αυτο που ηθελα να πω ομως ειναι οτι υεωρω οτι ο κοσμος δεν ειναι σε θεση να κρινει μια πυριτιδα και τις αποφασεις μια τεραστιας εταιριας. Δεν ειναι το τοπικ αυτο εξιδικευμενη συζητηση για την συμπεριφορα μιας πυριτιδας, αυτο ειναι που ειπα απλα. Ο μεσος κυνηγος δεν μπορει να κρινει την πυριτιδα παραμονο το φυσιγγι στη πραξη
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από nature »

Αφού λέμε τις γνώμες μας επί του θέματος να πω και εγώ την δική μου μπας και περάσουν οι μέρες ως τη δεύτερη Κυριακή :D που εν να αρχίσει το κυνήγι.

Φίλε Κύπρο (και όχι μόνο) η κάθε εταιρία οφείλει να ενημερώνει τον κάθε αγοραστή για τα υλικά που χρησιμοποιεί στο εκάστοτε φυσίγγιο. Δεν έχει σχέση αν ο μέσος αγοραστής δεν έχει ιδέα από βασική βλητική, η εταιρία πρέπει να δίνει την πληροφορία. Για ποιο λόγο δηλαδή να την κρύβει; Έχει κάτι μεμπτό; Είμαι βλάκας εγώ που αγοράζω και δεν δικαιούμαι να ξέρω; Εσύ δώσε τα υλικά (βλέπε B&P) και ότι θέλει ας κάνει ο καθένας. Ο ήδη μπερδεμένος αποκλείεται να μπερδευτεί περισσότερο (αυτό για να προλάβω τον αντίλογο σου). Θα ήθελα πολύ η CIP τουλάχιστον στα premier φυσίγγια να τους υποχρέωνε να αναγράφουν τα πάντα στο κουτί και όχι μόνο τα βασικά (είδος πιστονιού, πυρίτιδα). Με το διαδίκτυο σήμερα ο καθένας έχει πρόσβαση στη γνώση και μπορεί να διαβάσει και να μάθει τα πάντα, μην υποτιμάται (οι εταιρίες εννοώ) κανένα έστω και αν αυτός είναι ένας απλός βιοπαλαιστής που δεν πέρασε τη πόρτα κάποιου πανεπιστημίου.

Η συχνή αλλαγή πυρίτιδας δεν σημαίνει εξέλιξη, κατ'εμένα σημαίνει κάτι άλλο.............

Άλλο η εξέλιξη μιας πυρίτιδας στο χρόνο και άλλο το να βάζω μια από την μια μια από την άλλη. Εγώ έριχνα ένα φυσίγγιο που ήταν με την Α πυρίτιδα, έχει 2 χρόνια ο αντιπρόσωπος στη Κύπρο μόνο το φέρνει με την Β πιο φτηνή και εύκολη στο γέμισμα (πυρίτιδα όπως λένε οι γνώστες) χωρίς να ενημερώσει κανένα. Εγώ τι να υποθέσω; Επίσης, ας πούμε τα πράγματα με το όνομά τους οι εταιρείες έχουν ως πρώτιστο στόχο το κέρδος και μετά το καλό προϊών. Η μαγκιά είναι να έχεις και τα δύο, αλλά το πρώτο είναι άσχημος πειρασμός δυστυχώς.

Ακόμα κάτι αφού το έφερε η κουβέντα που με ενοχλεί πολύ στη χώρα μας, κάνεις μια παρατήρηση στον οποιοδήποτε παραγωγό/αντιπρόσωπο/ πωλητή για κάποιο προϊών και αντί να κάτσει να ακούσει πρώτα σε βγάζει τρελό, άσχετο, ξερόλα. Είναι από τις λίγες φορές που βγαίνω έξω από τα ρούχα μου. Είναι η μοναδική φορά που δυστυχώς λέω "ε ρε κρίση που μας χρειάζεται" μπας και σεβαστούμε τον μ****α που αγοράζει.

Χαίρομαι που βλέπω άτομα (ή σκυλιά ράτσας setter :D ) που δεν σκέφτονται αλλότριους σκοπούς και λένε αυτό που πιστεύουν με επιχειρήματα.....(άσχετο)
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από Anthimos »

Μαγκες αντιλαμβανομαι πληρως το μερακι και το "σκουλουτζι" της ερευνας και την συνηθεια να κοβουμαι ένα φυσιγγιο για να δουμε το περιεχόμενο του! Το πιο ουσιωδες κι αυτο που καταξιωνει ένα φυσιγγιο ειναι τ αποτελέσματα στο κυνηγι. Το αν η RC επέλεξε να χρησιμοποιησει 4 διαφορετικες πυριτιδες και τα βλητικα αποτελέσματα παραμένουν τα ίδια ( που παραμένουν) τότε το εν λογω εργοστάσιο και τα φυσιγγια που κατασκευαζει ειναι αξια συγχαρητηριων. Σημαινει φοβερο R&D (research & development) και καλο management!!

Θα συμφωνησω με τον nature οτι οι εταιρειές θα έπρεπε να γραφουν και την πυριτιδα στο πακετο αλλα σκεφτειτε ότι η MAIONCHI καποτε χρησιμοποιουσε μονο γαλλικες πυριτιδες (Vectan) και όταν έγινε Nobel Spοrt η υφεση την οδηγησε ν αρχισει να χρησιμοποια την TECNA η οποια καθιερωθηκε ως η πυριτιδα για όλες τις ωρες αν και πιο οικονομικη και "υποδιεστερη" (δηθεν) απο τις κραταιες Α1, ΑS , AO κτλ!!!! οποταν ενα εργοστασιο ενδεχετε να αναπροσαρμοσει τις πρωτες υλες...φτανει τα βλητικα αποτελέσματα να ειναι τα ιδια. Το αν επιλεγουν να αλλαζουν παρουτια δεν σημαινει κατ αναγκη οτι μας ΠΕΡΙΠΑΙΖΟΥΝ!!!

Οπόταν αν το αποτέλεσμα ειναι καλο τότε ???

Τελος για τον τιτλο RC4 Fibre 35 vs Lambro Direct ....συγκρινουμε ανομοια πραγματα...το ένα ειναι ενα "κανονικο" φυσιγγιο που αντι πιστονακι έχει ταππα και το αλλο ειναι ενα εξειδικευμενο διασπορας με συγκεκριμενη συμπεριφορα και αποτελέσματα για ειδικη χρηση . Η απάντηση ειναι,"... εξαρτατε γιατι το θέλεις, με τι τσοκ θα κυνηγας και σε τι περιβαλλον κυνηγας...και τα δυο φυσιγγια κατα την γνωμη μου ειναι εξαιρετικα το καθε ενα έχει την δουλεια του"...!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
chr34
Full Member
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 17:18

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από chr34 »

Θα συμφωνήσω με το φίλο Λουη σεττερ στο οτι ως καταναλωτές δεν πρέπει να ήμαστε στο ερμεο της οποιεσδήποτε εταιρίας(χωρίς να θέλω θίξω κάποια συγκεκριμένη εταιρία ).Η γνώση για οποιοδήποτε αντικείμενο ειναι θησαυρός, πόσον μάλλον για το φυσίγγιο το οποίο εκπυρσοκροτεί διπλά στο πρόσωπο μας .Το να γνωρίζεις το περιεχόμενο του κάθε φυσιγγίου κατά την προσωπική μου άποψη είναι πολύ σημαντικό.Πόσες φορές έχουμε επιστρέψει απο το κυνήγι αναφέροντας "εκρατουν θκιο χαρτουτσιες διαφορετικες τζιε καμια εν εκοφκιε" .Που στη πραγματικότητα κρατούσαμε 2 φυσίγγια τα ίδια (πυριτιδα) με διαφορετικη ονομασια. Ασχολουμε με την ιδιογομωση από τον καιρό που άρχισα να κυνηγώ(17χρονια) δεν αγόρασα πότε φυσίγγιο έτοιμο και προς θεου σκοπός μου δεν είναι να παροτρύνω κανένα να ασχοληθεί με την ιδιογομωση.Με την ιδιογομωση εχω μάθει αρκετά πράγματα για το θέμα φυσίγγιο και το περιεχόμενο του που κατα την γνωμη μου καθε κυνηγος πρεπει να γνωριζει είτε ασχολειτε με τη ιδιογομωση ειτε οχι.
Και κάτι άλλο, να έχετε εμπιστοσύνη και στα Κυπριακά φυσίγγια που αν μη τι άλλο έχουν δοκιμαστεί στους κάμπους και στα βουνά της χωράς μας και πιστέψετε με δεν εχουν να ζηλέψουν τίποτα απο τα εξωτερικά φυσίγγια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chr34 την 19 Οκτ 2012, 21:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”