RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρωτη?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρωτη?

Δημοσίευση από andreasana210326 »

καλημερα σας.

ειμαι σε διλημμα. ΕΙΠΑ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ FIBRE ΤΗΣ RC ΤΗ ΚΙΤΡΙΝΗ 7 ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΤΗ LAMBRO DIRECT DIASPORAS 34GR 5 NOUMERO. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΙΑ 8Α ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ. 4-2 FIXED CHOKE TO ΟΠΛΟ ΜΟΥ. 18-4 ΑΥΛΟΙ 28ΑΡΙ. ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΑΙΝΕΙ VICTORY ASPRO 35G 6 NOYMERO. ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΦΥΣΙΓΓΙΑ? LAMBRO DIRECT Ή RC FIBRE KITRINH ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ???
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από marinos.a »

εν για τη serie oro που μιλάς, τούτη;
2_8058dab531984d0f24c6a525c37514da.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

marinos.a έγραψε:εν για τη serie oro που μιλάς, τούτη;
2_8058dab531984d0f24c6a525c37514da.jpg

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

φιλε τα 2 φυσιγγια δεν μπορεις να τα συγκρινεις! πρωτα πρωτα πρεπει να αποφασισεις εσυ τι θελεις και σε ποια αποσταση ειναι οι βολες που καμνεις! η RC ειναι ενα κανονικο φυσιγγιο με μαλινη ταπα που θα αφησει να δουλεψει το τσιοκ σου και ειναι για ολες τις αποστασεις! το lampro αντιθετα ειναι σχεδιασμενο μονο για κοντινες αποστασεις, μιας και ειναι διασπορας, δηλαδη ειναι αποτελεσματικο μεχρι τα 20-25μ και σε μεγαλυτερες αποστασεις ο κυκλος διασπορας του ειναι μεγαλος και μονο τυχαια αν χτυπησεις θηραμα! η αποφαση ειναι δικη σ!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 682 GOLD E την 18 Οκτ 2012, 09:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΓΙΑ ΠΕΡΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΙΛΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.....ΓΤ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΒΑΛΛΩ ΑΛΛΑ. ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ RC ΤΗ ΚΙΤΡΙΝΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ LAMBRO DIRECT ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΤΗ ΝΕΑ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από marinos.a »

φιλε το serie oro fiber απ όσους το έχουν χρησιμοποιήσει ακούγετε ότι είναι πολύ καλό και για αυτό το λόγο αγόρασα και εγώ ένα πακέτο εχτές μαζί με ακόμα ένα της RC το white paper πάλι σε fiber για να τα βάλω σαν πρώτο φυσίγγιο

υποθέτω οτι το rc θα ειναι ποιο συγκεντρωτικό απο το lambro αλλα εμένα δεν μου αρέσουν τα φυσίγγια διασποράς
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΛΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20-25Μ ΜΑΞΙΜΟΥΜ....ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΗ DIRECT ME ΤΟ 4* ΣΟΥ

AN ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΣΑΙΕΣ Η ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ... ΤΗΝ RC .....ΜΕΣΗ 4*....ΜΕΓΑΛΗ 2*
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από vti-chris »

Φίλε το RC τάππα είναι από τα φυσίγγια που δίνουν ψηλές συγκεντρώσεις σχετικά με το είδος του.
Δεν αποδίδει όπως οι άλλες κλασικές τάππες...δίνει πιο πυκνή κατανομή στο κέντρο της βολής με την περιφέρεια να έχει κάποια σκάγια αλλά σαφώς λιγότερα από άλλα φυσίγγια τάππας.
Σε μέγεθος κύκλου είναι μεγάλη η κατανομή μεν αλλά έχει πολύ καλό κέντρο για πολύ μακρινές βολές.(δοκιμασμένο!!)

Εγώ το χρησιμοποιώ σε λαγό με 7άρι και κύλινδρο.

Τo direct δεν το δοκίμασα αλλά από τις δοκιμές του Σόλωνα σίγουρα είναι πιο ανοικτό από την RC.
Εγώ θα υπολόγιζα τις αποστάσεις βολής και σίγουρα θα πήγαινα σε 7.5 σκάι αντί το 5 για περδίκι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vti-chris την 18 Οκτ 2012, 09:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

marinos.a έγραψε:φιλε το serie oro fiber απ όσους το έχουν χρησιμοποιήσει ακούγετε ότι είναι πολύ καλό και για αυτό το λόγο αγόρασα και εγώ ένα πακέτο εχτές μαζί με ακόμα ένα της RC το white paper πάλι σε fiber για να τα βάλω σαν πρώτο φυσίγγιο

ΦΙΛΕ ΕΚΑΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ. ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΚΙΤΡΙΝΗ, ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ WHITE PAPER. ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΥΓΩ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ. ΠΗΡΑ ΤΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΜΠΡΟ DIRECT ΜΟΝΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. MEXΡΙ ΕΚΕΙ...ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ H VICTORY ASPRI 35G 5 KAI 6 NOYMERO. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ 8Α ΒΑΛΩ RC STO οΠΛΟ ΜΟΥ :D ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΜΠΡΟ.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: RC4 FIBRE(ΚΙΤΡΙΝΗ) 35g ή lambro direct diasporas για πρ

Δημοσίευση από Anthimos »

682 GOLD E έγραψε:φιλε τα 2 φυσιγγια δεν μπορεις να τα συγκρινεις! πρωτα πρωτα πρεπει να αποφασισεις εσυ τι θελεις και σε ποια αποσταση ειναι οι βολες που καμνεις! η RC ειναι ενα κανονικο φυσιγγιο με μαλινη ταπα που θα αφησει να δουλεψει το τσιοκ σου και ειναι για ολες τις αποστασεις! το lampro αντιθετα ειναι σχεδιασμενο μονο για κοντινες αποστασεις, μιας και ειναι διασπορας, δηλαδη ειναι αποτελεσματικο μεχρι τα 20-25μ και σε μεγαλυτερες αποστασεις ο κυκλος διασπορας του ειναι μεγαλος και μονο τυχαια αν χτυπησεις θηραμα! η αποφαση ειναι δικη σ!!
+1
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”