ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από Warrior »

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ Η ΖΩΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΗ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕ ΣΤΡΙΝΓΚΕΡ, RC JK6 KAI ROTTWEIL TIGER. ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΤΟΥ ΨΙΜΟΛΟΦΙΤΗ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΛΑ 3-4 ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΟΥ ΓΙΛΕΚΟΥ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ. ΟΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΝΟΜΙΖΩ ΤΡΙΑ ΕΙΔΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

ολες καμοια 30 αρια.
NSI golden wing 34gr 7αρι και RC white paper 34gr 7αρι για πρωτη
NSI classica 32gr 6αρι RC sirie oro 35gr 5αρι για δευτερες ;)
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kypros »

kanaris έγραψε:ολες καμοια 30 αρια.
NSI golden wing 34gr 7αρι και RC white paper 34gr 7αρι για πρωτη
NSI classica 32gr 6αρι RC sirie oro 35gr 5αρι για δευτερες ;)
Φιλε τα φυσιγγια σου ομως εν ολα παρομια και παιζονται σε καλοκαιρο και λιακαδα.

Αν εχει παγωνια και βροχες θα εχεις προβλημα...ταπεινη μου αποψη χρειαζεσαι και κατι για νωρις το πρωι. Πολυ καλη επιλογη γιατο πρωινο ος τις 9 οπως ειναι τωρα ειναι το μοβ το 31 της βικτορυ
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από vti-chris »

Ένα άρθρο για τις θερμοκρασίες και την επίδρασή τους στην απόδοση ενός φυσιγγίου.
http://www.alfa-omega.gr/article.asp?AID=52
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από master »

Καλημέρα παιδιά,

Κύπρο, η GOLDEN WING 34 είναι TECNA (εχει καταργηθεί νομίζω αλλά μπορεί να υπάρχει παλιό στοκ) και έχει θα έλεγα καλή απόδοση κυρίως σε χαμηλές θερμοκρασίες και υγρασίες.

Η Serie Oro είναι όπως τον τζόκερ στα χαρτιά ή όπως την coca cola στο φαί, πάει με όλα.
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

kypros έγραψε:
kanaris έγραψε:ολες καμοια 30 αρια.
NSI golden wing 34gr 7αρι και RC white paper 34gr 7αρι για πρωτη
NSI classica 32gr 6αρι RC sirie oro 35gr 5αρι για δευτερες ;)
Φιλε τα φυσιγγια σου ομως εν ολα παρομια και παιζονται σε καλοκαιρο και λιακαδα.

Αν εχει παγωνια και βροχες θα εχεις προβλημα...ταπεινη μου αποψη χρειαζεσαι και κατι για νωρις το πρωι. Πολυ καλη επιλογη γιατο πρωινο ος τις 9 οπως ειναι τωρα ειναι το μοβ το 31 της βικτορυ
ευχαριστω φιλε Κυπρο για τη συμβουλη σου!!! πραγματι ειναι ετσι οπως τα λες! μπορεις να μου πεις ακομα καμοια-δυο επιλογες για βροχη και κρυο?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kypros »

kanaris έγραψε:
kypros έγραψε:
kanaris έγραψε:ολες καμοια 30 αρια.
NSI golden wing 34gr 7αρι και RC white paper 34gr 7αρι για πρωτη
NSI classica 32gr 6αρι RC sirie oro 35gr 5αρι για δευτερες ;)
Φιλε τα φυσιγγια σου ομως εν ολα παρομια και παιζονται σε καλοκαιρο και λιακαδα.

Αν εχει παγωνια και βροχες θα εχεις προβλημα...ταπεινη μου αποψη χρειαζεσαι και κατι για νωρις το πρωι. Πολυ καλη επιλογη γιατο πρωινο ος τις 9 οπως ειναι τωρα ειναι το μοβ το 31 της βικτορυ
ευχαριστω φιλε Κυπρο για τη συμβουλη σου!!! πραγματι ειναι ετσι οπως τα λες! μπορεις να μου πεις ακομα καμοια-δυο επιλογες για βροχη και κρυο?
Εννοιτε οτι λεω απλα την αποψη μου φιλε εμπειρικα. Απλα επειδη εχω δοκιμασει παρα πολλα φυσιγγια σε ζωντανο θηραμα και με διαφορα ειδη καννων εχω σχηματησει αποψη για αρκετα. Καποτε καμνουμε και λαθη φυσικα και εχει και φυσιγγια που ειναι πολλα παραξενα. Αυτα που συνηθως ειναι καταπληκτικα σε πολυ συγκεκριμενες συνθηκες αλλα με την παραμικρη αλλαγη του καιρου χαλουν. Και υπαρχουν και φυσιγγια που καμνουν σε δυο ακραια αντιθετα περιβαλοντα. Πχ σε φοβερο κρυο και σε καυσονα αλλα ειναι χαλια σε οτιδιποτε ενδιαμεσο. Εκει εν ευκολο να μπλεχτεις....εν αλλο φυσιγγιο που ειναι φοβερο αν εχει αερα και κρυαδα ειναι το winchester super green 36 το πρασινο σε κουτι των 10.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

βεβαια εμπειριες ειναι που ανταλλαζουμε! προσωπικα καλως η κακως το θεμα φυσιγγιων σχεδον παντα με παει στην "καλη" κατανομη. δηλαδη 90% διαλεγω φυσιγγια με βαση την κατανομη τους στην αποσταση που θελω με το τσοκ που θελω και με το οπλο που θελω και οχι με βαση την θερμοκρασια και την υγρασια ή ισως και το υψομετρο (ξερω οτι μαλλον παω λαθος) απλα ετσι συνηθισα. οποτε οι γνωμες των υπολοιπων που δοκιμαζουν φυσιγγια για εμενα ειναι πολυ σημαντικες
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
leshi cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 18:47

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από leshi cy »

kanaris έγραψε:
kypros έγραψε:
kanaris έγραψε:ολες καμοια 30 αρια.
NSI golden wing 34gr 7αρι και RC white paper 34gr 7αρι για πρωτη
NSI classica 32gr 6αρι RC sirie oro 35gr 5αρι για δευτερες ;)
Φιλε τα φυσιγγια σου ομως εν ολα παρομια και παιζονται σε καλοκαιρο και λιακαδα.

Αν εχει παγωνια και βροχες θα εχεις προβλημα...ταπεινη μου αποψη χρειαζεσαι και κατι για νωρις το πρωι. Πολυ καλη επιλογη γιατο πρωινο ος τις 9 οπως ειναι τωρα ειναι το μοβ το 31 της βικτορυ
ευχαριστω φιλε Κυπρο για τη συμβουλη σου!!! πραγματι ειναι ετσι οπως τα λες! μπορεις να μου πεις ακομα καμοια-δυο επιλογες για βροχη και κρυο?
φιλε ενα καταπληχτικο φυσιγγιο για μενα στην βροχη ειναι οι GEM 35 !
εμεινα εκπληχτος απο τα σκωτοματα και τις αποστασεις που εβαλε τα πουλια κατω!
ειχα ενα κουτι μαζι μου 3 χρονια και εσυρνα τις παντου καιρου εχτος βροχης τζιε ελαλουν εννεν καλες...αλλα :mrgreen:
,τελικα να βρεχει η μετα την βροχη με πολλη υγρασια το φυσιγγιο τουτο για μενα εν εχει λαθος!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από andreasana210326 »

δεν αντεξα να περασουν οι μερες.......εχτες εφκαλα την εξω....εχαιδεψα την...και λαλω ατε ελα να σε ντυσω να τελειωνουμε :D
μαλλινεσ :
rc4 serie oro fibre 7 kai 6 νουμερο
rio nini magnum becada Μαλλινη 7 νουμερο (υπο δοκιμη)
lambro feltro 34g 6 noynero (υπο δοκιμη)


victory coturnice-μαυρη
victory aspri 5 νουμερο
4 φυσσιγια διασπορας lambro direct 5 noumero
4 lebre nsi 3 noumero
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”