ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Phinix έγραψε:a ρε τι σου κάμνει το marketing και οι πολλές επιλογές :!: :!: :!:

εγώ είμαι ακόμα στα πειράματα - εφκαλα ναμι αλλα γμτ ειμαι αναποφασιστος :roll:
και επειδή δεν κατέληξα ακόμα στα σταθερά μου φυσίγγια θα έχω 2-3 από τα ακόλουθα

όπλο Beretta Silver Pigeon III, 28'' κυνηγετικό με αυλούς 18.3 και 18,4

Victory 35gr - 6no
Victory SPORTING NICKEL 36 GR - 6no - καφέ
Victory LUCKY SHOT 33.5 GR - 6no
Victory Europa 32GR
Victory SPECIAL COTURNICE 36G - με ενθουσίασε το pattern του στο περιοδικό
Rottweil Tiger 32GR
Rottweil Waidmannsheil χαρτενη - νομιζω ειναι fibre???
RC white paper - επελλανε με ενας φιλος

ίδωμεν
μέσες άκρες είναι όλες ίδιες και σκοτώνουν
φτάνει να είσαι στο στόχο
αλλα επειδή είναι και θέμα ψυχολογίας και επειδή θέλω να μείνω σε 2-3 είδη μονο θα πρέπει να αποφασίζω και να διαλέξω
φιλε η αποψη μου.... απο αυτα που ειπεσ
victory aspres
lucky shot ( πολλα ωραια γλυκια χαρτουτσια...επαιζα την για χρονια...δεν ξερω γτ την εσταματησα..με 1000 ομωσ)
Victory SPECIAL COTURNICE 36G
white paper ακουσα και εγω πολλα και επισησ για τη κιτρινη τη fibre tis rc
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

έτοιμη εδώ και πολύ καιρό europa mpez το πρωί και europa κόκκινη μετά τις 8
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

APOLLON_1 έγραψε:έτοιμη εδώ και πολύ καιρό europa mpez το πρωί και europa κόκκινη μετά τις 8
ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΦΙΛΛΟ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΟΝ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ;) ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ :)
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από marios10 »

να δούμε πόσες φορές ένα τες φκαλεις και να τες βάλεις φιλε ΑΠΟΛΛΟΝ ώσπου να έρθει η μεγάλη μέρα.... :D :D :D :D :) :) :)
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

marios10 έγραψε:να δούμε πόσες φορές ένα τες φκαλεις και να τες βάλεις φιλε ΑΠΟΛΛΟΝ ώσπου να έρθει η μεγάλη μέρα.... :D :D :D :D :) :) :)
οι φιλε μου ετελείωσε εν ξανά βγαίνουν που πάνω
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

Anthimos έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:victory (ασπρη) 35γρ 5 και 6 νουμερο
super coturnice 36γρ 6 νουμερο (μαυρη)
lambro direct διασπορασ 34γρ 5 νουμερο
rc4 fibre 35γρ 6 και 7 νουμερο(κιτρινη και μαυρη)
remington express 36γρ 6 νουμερο

οι δικες μου επιλογες για τη φετινη κυνηγετικη σεζον του λαγου-περδικου. Αν και πολλες δηλ , αλλα 8ελω να δοκιμασω φετος τη fibre και τη lambro.

ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ???
Φίλε τι όπλο έχεις και τι αυλους
Η super coturnice εν της Victory η νέα ( τα σχόλια σου)
Και η RC Fibre πότε τις χρησιμοποιας εν καλές????


Βασικα σταματησαν οι Golden Wing να ερχονται σε 6αρκα :evil: :evil: και ειμαι στο ψαξιμο για φυσιγγιο
Παιζω ασπρη του Victory και Nobel Speed 34 τις πρωτες εξορμησεις αλλα την Golden Wing 36 σε 6 αρ δεν την εφκαλα που πρωτη και επειδη εσταμάτησε το 6 αρι ετατσιζεψα και θ αλλαξω , μαλλον θα παω σε μόνο κυπριακα φυσιγγια( εχει και κριση να μεινουν λια ριαλλια μες τουντον τοπο)
φιλε ανθιμε πηγα να παρω πριν απο λιγο golden wing πρασινη 7 αρι και μου ειπαν οτι μονο 5αρι εχουν. :( :( :( και δεν θα ξαναβγαλει το εργοστασιο. ευτυχως εχω 1πακεττο να θκιαβουμεν τες πρωτες εξορμησεις και να δοκιμασουμε καμοια αλλη (την χρησιμοποιω 7 χρονια σε ολα τα οπλα μου). επισης πηρα και την μεγαλη μου αγαπη nsi classica πορτοκαλι σε 6αρι πιστονι για δευτερη. μου ειπαν οτι βγηκε και σε ταπα με την ιδια ακριβως πυριτιδα και την αγορασα σε εξαρι για πρωτη (δεν βγαινει σε 7αρι). θα την δοκιμασω και αυτη για πρωτη
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από sotiris. »

extra baby 28,5 gr no 6 και mirage 30gr no 6 ο παπας μου αλλα για τον λογο οτι ε να πιασουμε αλλο ενα σιπετο (browning b525) θελω να μου πει κενανας τη γνωμη του για τα πιο κατω φουσεκια
victory ασπρη 35gr no 6
mini magnum 40gr no 6
super lepre 38gr no 4

oλα κυπριακα
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από spidis »

kanaris έγραψε:
Anthimos έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:victory (ασπρη) 35γρ 5 και 6 νουμερο
super coturnice 36γρ 6 νουμερο (μαυρη)
lambro direct διασπορασ 34γρ 5 νουμερο
rc4 fibre 35γρ 6 και 7 νουμερο(κιτρινη και μαυρη)
remington express 36γρ 6 νουμερο

οι δικες μου επιλογες για τη φετινη κυνηγετικη σεζον του λαγου-περδικου. Αν και πολλες δηλ , αλλα 8ελω να δοκιμασω φετος τη fibre και τη lambro.

ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ???
Φίλε τι όπλο έχεις και τι αυλους
Η super coturnice εν της Victory η νέα ( τα σχόλια σου)
Και η RC Fibre πότε τις χρησιμοποιας εν καλές????


Βασικα σταματησαν οι Golden Wing να ερχονται σε 6αρκα :evil: :evil: και ειμαι στο ψαξιμο για φυσιγγιο
Παιζω ασπρη του Victory και Nobel Speed 34 τις πρωτες εξορμησεις αλλα την Golden Wing 36 σε 6 αρ δεν την εφκαλα που πρωτη και επειδη εσταμάτησε το 6 αρι ετατσιζεψα και θ αλλαξω , μαλλον θα παω σε μόνο κυπριακα φυσιγγια( εχει και κριση να μεινουν λια ριαλλια μες τουντον τοπο)
φιλε ανθιμε πηγα να παρω πριν απο λιγο golden wing πρασινη 7 αρι και μου ειπαν οτι μονο 5αρι εχουν. :( :( :( και δεν θα ξαναβγαλει το εργοστασιο. ευτυχως εχω 1πακεττο να θκιαβουμεν τες πρωτες εξορμησεις και να δοκιμασουμε καμοια αλλη (την χρησιμοποιω 7 χρονια σε ολα τα οπλα μου). επισης πηρα και την μεγαλη μου αγαπη nsi classica πορτοκαλι σε 6αρι πιστονι για δευτερη. μου ειπαν οτι βγηκε και σε ταπα με την ιδια ακριβως πυριτιδα και την αγορασα σε εξαρι για πρωτη (δεν βγαινει σε 7αρι). θα την δοκιμασω και αυτη για πρωτη[/quot

ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΠΡΟΣΕΧΕ, Η ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΠΥΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΜΕΡΑ
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από kanaris »

ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΠΡΟΣΕΧΕ, Η ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΠΥΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΜΕΡΑ[/quote]
φιλε spidis πιθανοτατα εχεις δικιο και ευχαριστω για τη συμβουλη. ομως αμα ενα φυσιγγιο σου κατσει ξερεις και εσυ καλα οτι δεν βγαινει ΠΟΤΕ απο το οπλο σου. με το συγκεκριμενο (κλασσικα πορτοκαλι) εκαμα τις ωραιοτερες βολες -κυνηγω αποκλειστικα περδικια. ακομα και με το baikal που ειχα (που με εσπασεν με τα φουσσιεκκια) με αυτο ειχα πολυ καλα αποτελεσματα. και αφου το αναφεραμε τι να χρησιμοποιησω ας πουμε στο κρυο?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΕΤΟΙΜΗ Η ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ....

Δημοσίευση από spidis »

kanaris έγραψε:ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΠΡΟΣΕΧΕ, Η ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΠΥΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΜΕΡΑ
φιλε spidis πιθανοτατα εχεις δικιο και ευχαριστω για τη συμβουλη. ομως αμα ενα φυσιγγιο σου κατσει ξερεις και εσυ καλα οτι δεν βγαινει ΠΟΤΕ απο το οπλο σου. με το συγκεκριμενο (κλασσικα πορτοκαλι) εκαμα τις ωραιοτερες βολες -κυνηγω αποκλειστικα περδικια. ακομα και με το baikal που ειχα (που με εσπασεν με τα φουσσιεκκια) με αυτο ειχα πολυ καλα αποτελεσματα. και αφου το αναφεραμε τι να χρησιμοποιησω ας πουμε στο κρυο?[/quote]

ΣΕΒΑΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΝΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΣ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΖΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΖΑΙ ΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΣΩ ΟΠΩΣ ΕΣΥ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΛΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΥ ΔΕΚΕΒΡΗ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΠΡΩΙΝΑ ΤΗΝ WHITE PAPER ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΤΗΝ ROTWEIL TIGER. ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟYN OI ΞΥΛΟΠΑΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΒΟΡΚΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΩ, ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΕΜΩΜΕΝΑ ΜΕ Α1 VECTAN ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΠΥΡΙΤΙΔΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΠΕΡΙ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ, ΕΙΝΑ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”