ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

682 GOLD E έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:Φιλε canastas τα συγκεκριμένα πιστονια είναι από τις 35γρ...πανω τα κανονικα και κατω αυτά που στελνουν στο εξωτερικο...

Εικόνα
Καλημέρα στην παρέα...
αυτά τα πιστόνια είναι και τα 2 κυπριακά, το πάνω είναι το παλίο το οποίο χρησιμοποιείτο τόσο καιρό και το κάτω είναι το καινούργιο το οποίο αντεκατέστησε πλεων το πάνω. Κάποια φυσίγγια φέτος που είχαν το πάνω πιστόνι λογικά είναι παλιάς παρτίδας. Δέν είναι κανένα απο αυτά b&p!
Καλημερα φιλε...όταν αναφερθήκαμε στα b&p δεν είναι τα συγκεκριμένα στη φωτο (είναι από την ασπρη 35γρ) αλλα είναι για τα πιστονια της πρασινης 36γρ...

Εικόνα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

Καλημερα φιλε...όταν αναφερθήκαμε στα b&p δεν είναι τα συγκεκριμένα στη φωτο (είναι από την ασπρη 35γρ) αλλα είναι για τα πιστονια της πρασινης 36γρ...

Εικόνα[/quote]

;)
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από MARIOSE »

Γείτο μου τελικά εν φκαίνεις που μέσα. Εν κανεί που έχει ένα σωρό άλλους παράγοντες που επηρεάζουν, αλλάζουν τζιαί τα φυσίγγια συνεχώς... όσπου να ισιώσει το ένα αλλάσσει το άλλον... + το ότι τα πουλιά εχαθήκαν. :roll:
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

MARIOSE έγραψε:Γείτο μου τελικά εν φκαίνεις που μέσα. Εν κανεί που έχει ένα σωρό άλλους παράγοντες που επηρεάζουν, αλλάζουν τζιαί τα φυσίγγια συνεχώς... όσπου να ισιώσει το ένα αλλάσσει το άλλον... + το ότι τα πουλιά εχαθήκαν. :roll:
Aπλα γειτο μου ε παει άλλο...οποταν φκαλουμε στη φορα ότι θωρουμε τουλάχιστον να προειδοποιούμε και αλλους καταναλωτες να ξερουν τι αγοραζουν και ποσο...όπως εγινε με την Α1 special που ο Σολωνας ηβρε την 15 ευρω και εγω 8,5 και ο Σαββας ακομα πιο κατω...να ξερουν ότι απλα κοροϊδεύουν τους εαυτους τους...

Οσο για τα πουλια εχει καιρο που εχαθηκαν από την επαρχια Λευκωσίας...τωρα συνδιαζω και φασσα και καμμια τσικλουα...ότι εκαμαμε εκαμαμε για φετος στη φασα...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από MARIOSE »

Σωστός λεβέντη μου, όπως τα λες είναι.

Αύριο αν τα καταφέρω θα πάω για καμιά τζιηκλού αν και στις περιοχές μου ήταν νέκρα την κυριακή. Θα αφήσω τα φασσάκια να κάμουν απογόνους ;)
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από nike powder »

Η βικτορη εβγαλε νεο φυσιγγιο σουπερ τορτο28γρ???
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

nike powder έγραψε:Η βικτορη εβγαλε νεο φυσιγγιο σουπερ τορτο28γρ???
Ναι, υπάρχει άρθρο και στο πρόσφατο περιοδικό αλλά και εδώ στην ιστοσελίδα.



http://www.cyprushuntingmagazine.com/it ... itemID=494
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από nike powder »

spyrosspyrou851 έγραψε:
nike powder έγραψε:Η βικτορη εβγαλε νεο φυσιγγιο σουπερ τορτο28γρ???
Ναι, υπάρχει άρθρο και στο πρόσφατο περιοδικό αλλά και εδώ στην ιστοσελίδα.



http://www.cyprushuntingmagazine.com/it ... itemID=494
ευχαριστω φιλε σπυρο αλλα καπωσ το αθρο νομιζω εχει λαθος δεν γινεται η 32 να γεμιζεται με csb5 ισωσ η 28 μαλλον σιγουρα η 28 γιατι ανοιξα μια και ειδα
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Σωστος η τορτο 32 εσιει D20
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΦΥΣΙΓΓΙΑ VICTORY MADE IN CYPRUS

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Breda Pegaso έγραψε:Σωστος η τορτο 32 εσιει D20
Ναι παιδιά, το ανέφερα και στον Άριστο ότι είναι με D20. Βασικά το Tordo 28 με το Super Allodola η μόνη τους διαφορά είναι η πυρίτιδα, D20 το Αlodolla, CSB5 το Tordo. Ίδια μισότταππα Universal της B&P, προσωπικά πιστεύω ότι αυτό το νέο φυσίγγιο κατασκευάστηκε επειδή η Olympia έχει Tordo 28.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”