ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από LAGOS »

XS^PRESTIGE έγραψε:Αμμα δεν ειναι καλα τα σχολια για τη ΡΙΟ εν να του φτεξει το οπλο που δεν ειναι SKB :)
+1000
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyros bettinsoli έγραψε:παντοσ φενετε οτι σε σχεσει με τα αλλα 2 φυσσιγγια ανιξεν α δλδ με ενα αυλο 18,5-18,6 μπορει να εχουμε καλιτερα αποτελεσματα οξα ενεσει σχεσει
ΦΙΛΕ ΣΠΥΡΟ ΒΕΒΑΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ!!!
Π.Χ ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΕ 18.4 ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΕ 18.5 ΑΥΛΟ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΣΟΚ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ, ΤΟ 18.5 ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ...ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ 18.6 ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΚ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ... ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από mouzouris »

Δηλαδή εγώ που κυνηγώ την μπεκάτσα με διαμέτρημα 20 και τσοκ κύλινδρο στέλνω τα σκάγια μου όπως το full ή τα δύο άστρα του δωδεκαρκού. Χμ.... θέλει σκέψη το πράγμα. Είστε σίγουροι ;
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από mouzouris »

Άρα αν προχωρήσω την σκέψη μου τα όπλα του trap θα έχουν κλειστούς αυλούς σε σχέση με όπλα του skeet. Χμ......... άρχισα να προβληματίζομε τώρα. Να παραγγείλω κάνες με στενούς αυλούς ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από Laurona »

Αυτο που ηθελε να πει ειναι οτι το τσοκ κατασκευαζεται σε συναρτηση του μεγεθους των αυλων του οπλου.

Ενα τσοκ 5 ενος οπλου με αυλο 18,6, δεν ειναι το ιδιο με ενα τσοκ 5 ενος αυλου 18,3 η 18,8.
Και τα διο ειναι τσοκ 5 αλλα εαν μετρηθουν θα εχουν διαφορες και στις διαστασεις τις διαμετρου και στις κατανομες.

Μαλιστα μπορει να παρεις και πιο κλειστη κατανομη απο αυτο που φαινομενικα ειναι πιο ανοικτο, σε συγκριση με το αλλο, αφου καθε οπλο, ακομη και ιδιου μοντελου, ιδιας σειρας, ιδιας μαρκας κατ εμεναν διαφορετικο.

Τωρα κατα ποσον αξιζει να μελετατε κα ινα ασχολειστε τοσο σχολαστηκα με αυτες τις διαφορες, δεν μπορω να σας το πω εγω....προσωπικα ομως δεν θα ασχολουμουν.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

mouzouris έγραψε:Άρα αν προχωρήσω την σκέψη μου τα όπλα του trap θα έχουν κλειστούς αυλούς σε σχέση με όπλα του skeet. Χμ......... άρχισα να προβληματίζομε τώρα. Να παραγγείλω κάνες με στενούς αυλούς ;
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΦΙΛΕ. ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Ο ΑΥΛΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΣΤΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ. ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΛΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ.
ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ 682 ΜΕ 18.4 ΚΑΙ ΤΟ 682 GOLD E ΜΕ 18.6. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΠΙΟ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.
ΟΥΕ ΚΑΙ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΡΑΠ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟ ΑΥΛΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ. ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΡΑΠΠΕΡ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΣΤΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ.
Η ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΒΛΗΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΥΛΟ ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από Rai »

LOUIS SETTER έγραψε:
mouzouris έγραψε:Άρα αν προχωρήσω την σκέψη μου τα όπλα του trap θα έχουν κλειστούς αυλούς σε σχέση με όπλα του skeet. Χμ......... άρχισα να προβληματίζομε τώρα. Να παραγγείλω κάνες με στενούς αυλούς ;
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΦΙΛΕ. ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Ο ΑΥΛΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΣΤΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ. ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΛΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ.
ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ 682 ΜΕ 18.4 ΚΑΙ ΤΟ 682 GOLD E ΜΕ 18.6. ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΠΙΟ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.
ΟΥΕ ΚΑΙ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΡΑΠ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟ ΑΥΛΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ. ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΡΑΠΠΕΡ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΟΣΤΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ.
Η ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΒΛΗΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΥΛΟ ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.
ΦΙΛΕ ΛΟΥΙ ΣΕΤΤΕΡ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΕΙΣΑΙ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ?

ΦΙΛΙΚΑ
Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από mouzouris »

Αγαπητοί μου φίλοι και συνάδελφοι αυτά τα γνωρίζω. Απλά έγραψα έτσι, για προβληματισμό. :?:
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από spidis »

solon loyka έγραψε:
spyros bettinsoli έγραψε:παντοσ φενετε οτι σε σχεσει με τα αλλα 2 φυσσιγγια ανιξεν α δλδ με ενα αυλο 18,5-18,6 μπορει να εχουμε καλιτερα αποτελεσματα οξα ενεσει σχεσει
ΦΙΛΕ ΣΠΥΡΟ ΒΕΒΑΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ!!!
Π.Χ ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΕ 18.4 ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΜΕ 18.5 ΑΥΛΟ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΣΟΚ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ, ΤΟ 18.5 ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ...ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ 18.6 ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΚ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ... ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ!!!
+1000
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: ΔΟΚΙΜΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ RIO MINI MAGNUM 40GR BECADA FW

Δημοσίευση από HUNTER »

Laurona έγραψε:Αυτο που ηθελε να πει ειναι οτι το τσοκ κατασκευαζεται σε συναρτηση του μεγεθους των αυλων του οπλου.

Ενα τσοκ 5 ενος οπλου με αυλο 18,6, δεν ειναι το ιδιο με ενα τσοκ 5 ενος αυλου 18,3 η 18,8.
Και τα διο ειναι τσοκ 5 αλλα εαν μετρηθουν θα εχουν διαφορες και στις διαστασεις τις διαμετρου και στις κατανομες.

Μαλιστα μπορει να παρεις και πιο κλειστη κατανομη απο αυτο που φαινομενικα ειναι πιο ανοικτο, σε συγκριση με το αλλο, αφου καθε οπλο, ακομη και ιδιου μοντελου, ιδιας σειρας, ιδιας μαρκας κατ εμεναν διαφορετικο.

Τωρα κατα ποσον αξιζει να μελετατε κα ινα ασχολειστε τοσο σχολαστηκα με αυτες τις διαφορες, δεν μπορω να σας το πω εγω....προσωπικα ομως δεν θα ασχολουμουν.


+1000000
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”