Victory

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Koutsofteros έγραψε:Για το πιστονάκι... τωρά που το λέτε έπρεπε να το συνάξω να το δω, γιατί έπιασεν το το μμάτι μου που έππεσε μαζί με τα...υπολέιμματα του πουλιού...μάλλον εκτύπησε και τούτο το πουλλί. Αλλά εν εσκέφτηκα να το εξετάσω.. Εγύρεφκα να δω κομμάθκια κρέας χαμέ :D
Τούτο συμβαίνει συχνά? Εμένα πρώτη φορά μου έτυχε...Σημαίνει κάτι για τες συγκεκριμένες χαρτούτσιες?

Όσο για την τοποθέτηση της κάμερας, μετανοιώννω που εν την είχα πιο νωρίς γιατί θα είχα πολλά ωραίες φετινές φάσεις με περτίτζια...Επιφυλάσσουμαι για του χρόνου :D
Εν αρκετά μεγάλη για να μπεί στο καπέλλο, ενώ που εδοκίμασα, ζαλίσεσαι, που το δεξιά αριστερά που γυρίζει η τζιεφαλή σας περπατάς τζαι παρατηράς. Επίσης ότα σιήψψεις πάνω στο όπλο, δείχνει χαμέ...
Πάνω στες κάννες πιάννεις πάντα το παίξιμο, τζαι εν με ενοχλεί στην σκόπευση (νομίζω!!!). Φυσικά η μισή εικόνα εν κάννες, αλλά εν ωραία που εν όπως το video game :D

By the way, έχω ένα φοβερο παιχνίδι του PC, με κυνήγι σε έτσι στυλ, πρωτο πρόσωπο, με διάφορα θηράματα, το Cabelas Trophy Bucks. (youtube it). Αν θελει κανένας βοήθεια να το έβρει...just ask.
ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΣΥΧΝΑ......ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ :o

ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ....ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ....ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΚΟ....ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΒΟΛΕΣ ΣΤΑ 25-30Μ.....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ, ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΦΕΥΓΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΗ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΝΟΛΟΓΟΥΜΕ.......ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΑ, ΑΦΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!!ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΙΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ????????

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΣΤΑ 30Μ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.....ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ,ΔΙΑΝΥΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 30Μ+/-
ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Η ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ<<ΒΟΗΘΗΤΙΚΗ>>ΜΕ ΤΟ ΑΠΕΤΟΥΜΕΝΟ ΑΝΟΙΓΜΑ???

ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΑΡΗΣ....ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΤΡΥΠΗΤΗΡΙ Η ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΚΡΕΑΣ Η ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ....... ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!

ΨΑΚΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ 4.00-5.00 Η ΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ....ΝΑ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ 2-3-4 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΝΟΥΜΕ Κ'ΑΥΤΕΣ :roll: :roll: :roll:
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Victory

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Η μα..κία ποια είναι όμως??? ότι όταν συμβαίνει στο κυνήγι, όπως λέεις και εσύ, εν πολλά δύσκολο να το καταλάβουμε, και συνήθως εξηγούμεν το σαν καλλίκωμα, σαν κακή σκόπευση κλπ.
Ενώ μπορεί να μεν είναι δικό μας λάθος.... Εγώ λέω σας, κυνήγώ 25 χρόνια και δεν μου έτυχε ξανά. Έτυχε μου προχτές και για διαβολική σύμπτωση είχα την κάμερα ! Όποιος το είδε έμεινε με το στόμα ανοιχτό...
Το μόνο που μπορούμεν εμείς να κάμουμε, είναι να αποφεύγουμε τα συγκεκριμένα πιστονάκια από ότι εκατάλαβα...
Οι συγκεκριμένες χαρτούτσιες θεωρούνται απο πολλούς σπουδαίες όμως....
Την Κυριακή παίζει να έβρω το πιστονάκι, γιατί θα επιστρέψω στον τόπο του εγκλήματος... :lol:
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Victory

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Koutsofteros έγραψε:Η μα..κία ποια είναι όμως??? ότι όταν συμβαίνει στο κυνήγι, όπως λέεις και εσύ, εν πολλά δύσκολο να το καταλάβουμε, και συνήθως εξηγούμεν το σαν καλλίκωμα, σαν κακή σκόπευση κλπ.
Ενώ μπορεί να μεν είναι δικό μας λάθος.... Εγώ λέω σας, κυνήγώ 25 χρόνια και δεν μου έτυχε ξανά. Έτυχε μου προχτές και για διαβολική σύμπτωση είχα την κάμερα ! Όποιος το είδε έμεινε με το στόμα ανοιχτό...
Το μόνο που μπορούμεν εμείς να κάμουμε, είναι να αποφεύγουμε τα συγκεκριμένα πιστονάκια από ότι εκατάλαβα...
Οι συγκεκριμένες χαρτούτσιες θεωρούνται απο πολλούς σπουδαίες όμως....
Την Κυριακή παίζει να έβρω το πιστονάκι, γιατί θα επιστρέψω στον τόπο του εγκλήματος... :lol:
ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΩ ΓΕΜΙΖΩ ΤΤΑΠΠΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΑ ΓΕΜΙΣΩ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΓΙΑ ΦΑΣΣΑ Η ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΦΙΛΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΙΞΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10-15 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΤΤΑΠΠΑ Η ΠΙΣΤΟΝΙ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Victory

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

LOUIS SETTER έγραψε:
Koutsofteros έγραψε:Η μα..κία ποια είναι όμως??? ότι όταν συμβαίνει στο κυνήγι, όπως λέεις και εσύ, εν πολλά δύσκολο να το καταλάβουμε, και συνήθως εξηγούμεν το σαν καλλίκωμα, σαν κακή σκόπευση κλπ.
Ενώ μπορεί να μεν είναι δικό μας λάθος.... Εγώ λέω σας, κυνήγώ 25 χρόνια και δεν μου έτυχε ξανά. Έτυχε μου προχτές και για διαβολική σύμπτωση είχα την κάμερα ! Όποιος το είδε έμεινε με το στόμα ανοιχτό...
Το μόνο που μπορούμεν εμείς να κάμουμε, είναι να αποφεύγουμε τα συγκεκριμένα πιστονάκια από ότι εκατάλαβα...
Οι συγκεκριμένες χαρτούτσιες θεωρούνται απο πολλούς σπουδαίες όμως....
Την Κυριακή παίζει να έβρω το πιστονάκι, γιατί θα επιστρέψω στον τόπο του εγκλήματος... :lol:
ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΩ ΓΕΜΙΖΩ ΤΤΑΠΠΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΑ ΓΕΜΙΣΩ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΓΙΑ ΦΑΣΣΑ Η ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΦΙΛΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΙΞΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10-15 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΑΚΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΤΤΑΠΠΑ Η ΠΙΣΤΟΝΙ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ

+100000
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Victory

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Το απόγευμα πήγα για ένα γύρο σε ίσιοτοπία για να βγάλω και το σκυλί βόλτα και βρήκα κάποια πέρδικια σε μικρούς οχτους τα οποία προσηκωνονταν από τα 25 περίπου μέτρα. Πήρα 3 με 29 γρ τταππα baschieri diamanté . Όλα σεκκα με τσοκ 4-3•
Για μένα πλέον η τταππα είναι οτι καλύτερο σε περπατητο κυνήγι. Φέτος όλα μου τα πουλιά σχεδόν τα πήρα με τταππα πλην κάποιων πουλιών που τα καλλικωννα με την πρώτη και τα έπαιρνα με την δεύτερη. Ειδικά ένα φυσίγγιο που γέμισα με 33.5 γρ τταππα με άφησε άφωνο. Και κοντινά και μεσαία και μακρινά πουλιά
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Victory

Δημοσίευση από Artemis G. »

LOUIS SETTER έγραψε:Το απόγευμα πήγα για ένα γύρο σε ίσιοτοπία για να βγάλω και το σκυλί βόλτα και βρήκα κάποια πέρδικια σε μικρούς οχτους τα οποία προσηκωνονταν από τα 25 περίπου μέτρα. Πήρα 3 με 29 γρ τταππα baschieri diamanté . Όλα σεκκα με τσοκ 4-3•
Για μένα πλέον η τταππα είναι οτι καλύτερο σε περπατητο κυνήγι. Φέτος όλα μου τα πουλιά σχεδόν τα πήρα με τταππα πλην κάποιων πουλιών που τα καλλικωννα με την πρώτη και τα έπαιρνα με την δεύτερη. Ειδικά ένα φυσίγγιο που γέμισα με 33.5 γρ τταππα με άφησε άφωνο. Και κοντινά και μεσαία και μακρινά πουλιά
φιλε εχεις και καμια συνταγη να μας καμεις για το περπατημα τις τζικλας ? :D
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Victory

Δημοσίευση από Anthimos »

LOUIS SETTER έγραψε:Το απόγευμα πήγα για ένα γύρο σε ίσιοτοπία για να βγάλω και το σκυλί βόλτα και βρήκα κάποια πέρδικια σε μικρούς οχτους τα οποία προσηκωνονταν από τα 25 περίπου μέτρα. Πήρα 3 με 29 γρ τταππα baschieri diamanté . Όλα σεκκα με τσοκ 4-3•
Για μένα πλέον η τταππα είναι οτι καλύτερο σε περπατητο κυνήγι. Φέτος όλα μου τα πουλιά σχεδόν τα πήρα με τταππα πλην κάποιων πουλιών που τα καλλικωννα με την πρώτη και τα έπαιρνα με την δεύτερη. Ειδικά ένα φυσίγγιο που γέμισα με 33.5 γρ τταππα με άφησε άφωνο. Και κοντινά και μεσαία και μακρινά πουλιά
Κι εγω φανατικος της ταππας και φετος πηρα πουλια σε οριακη απόσταση (35 - 40 μετρα) σεκκα με ταππα. Κι εγω το 90% των πουλιων που πήρα ειναι ταππα!!! Νομιζω δεν υστερει σε τίποτε απο το πιστονακι και ειναι σαφεστατα καλυτερη για περπατητο κυνηγι
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Victory

Δημοσίευση από marinos.a »

και εγώ κυνήγησα σχεδόν αποκλειστικά με ταππα φέτος.

RC serie oro fiber
NSI super felt

ζαχαρης
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Victory

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

αφου ειπετε για ταπες να πω και εγω τα δικα μου :) φετος ειπα να δοκιμασω ενα φυσιγγιο που το πρωι ως τη νυχτα ολες τις εξορμησεις και κανει. EUROPA 32/7 ΤΑΠΠΑ, και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος! τσοκ 4/2
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΦΥΣΙΓΓΙΑ”