ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

savvis25 έγραψε:
Πιθανόν να παώ αύριο και την Τρίτη με την ελπίδα να τα πετύχω, αν δεν τύχει κάτι Κυριακές πλέον μόνο μέχρι τον πέρτικο.
Πρόσεχε τί λες!! Την τετάρτη έχω ρεπό, καθώς επίσης Σάββατο και Κυριακή, αλλά και την επόμενη τετάρτη!! :D :lol:
Την Τετάρτη δεν θα μπορέσω, τες άλλες μέρες αν δεν τύχει κάτι είμαι μέσα :D
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Αμαν εχετε και τις καθημερινες σας να περνατε τηννωρα σας μια χαρα εισαστε...ασεν και ποντιτζιες...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από andreas78 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Μια περιπετειώδης εξόρμηση σήμερα, βρεθήκαμε στο πόστο και περιμέναμε μήπως και μας κάμουν την χάρη τα τρυγονάκια τζιαι ποσκολιστούμε λίο, δυστυχώς όμως δεν εμφανιστήκαν, λίγα πράγματα, 5-6 πουλιά σε μεγάλο ύψος, απαγορευτικό.

Πίσω μου υπάρχουν κυπαρίσσια τζιαι ακούω κατσιαρισμούς το πρωί σαν εξημέρωνε, λαλώ τι γίνεται ρε κουμπάρε, θωρώ ένα κλωνούι να ταράσσει, προχωρώ και βάζω λίγο φώς απέναντί μου να δω τι είναι, θωρώ μια ποντίκα εσούζετουν πάνω στο κλωνούι, επυρκόλησα της μιαν, εκρέπαρε, εμείναν κάτι τριχούες :lol: :lol:

Εν το μεταξύ σαν στεκούμασταν στο πόστο έρκεται ένα αυτοκίνητο, σταματά 50 μέτρα μπροστά μας μέσα στο χωράφι, κατεβαίνουν 2 κύριου συνάουν την μηχανούα των ορτυκιών που εβάλαν την νύκτα και παν 100 μέτρα δεξιά μου και σταματούν, 2 λεπτά αργότερα κατεβαίνουν ακόμα 5 αυτοκίνητα, σύνολο 10 όπλα περίπου, μιτσιοί, μυάλοι και ένα σχιλλούι και ξεκινούν να κάμνουν παγανιά για ορτύκια μπροστά μας.

Το καλό μας ήταν νούσιμοι και δεν επαίζαν εάν ήταν επικίνδυνο, και μου εφώναξαν όταν ένα ορτύκι ήρτε προς το μέρος μου το οποίο και καρπώθηκα. Όλα και όλα έριξα 2 φυσίγγια, 1 πάνω στην ποντίκα και ένα πάνω στο ορτύκι.

Παραπάνω οι κυνηγοί σήμερα λόγω Κυριακής αλλά άφαντα τα τρυγόνια. Πιθανόν να παώ αύριο και την Τρίτη με την ελπίδα να τα πετύχω, αν δεν τύχει κάτι Κυριακές πλέον μόνο μέχρι τον πέρτικο.

Το ορτύκι με Victory Starlight 32-9.

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... tkbeuc.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... sxdmxc.jpg

Αυτά από εμένα. :)
Καλημέρα,
Σπύρο, είμουν πίσω απο τα κυπαρίσσια στην μεριά του χωματόδρομου, την μηχανούα την αποσύνδεσε φίλος που την έψαχνε απο τις 4:00 το πρωί, έγινε καταγγελία στο Ταμειο Θήρας αλλά και οι δύο θηροφύλακες που πιάσαμε δεν μπορούσαν να έρθουν έγκαιρα, οι τύποι στην συνέχεια πήγαν στα πόστα που ήταν ο φίλος με την παρέα του και ξερογύριζαν τα οχήματα τους για εκφοβισμό όπου λίγο έμεινε να πιαστούν στα χέρια..!!!!
Τωρα για το θέμα νούσιμοι, πολύ αμφιβάλλω...!!!!... διότι πέραν του μωρού των 11-12 χρονών που έβγαζε κανονική παγανιά με όπλο, πέραν του ότι άλλοι ήταν μπροστά και άλλοι πίσω, εμένα και τον vtichris ηρθαν και μας χαιρέτισαν αρκετές φορές τα σκάγια τους..!!!!!
Το χειρότερο όλων όμως αγαπητέ Σπύρο, μέσα στο αυτοκίνητο μου, είχαμε τα σκυλιά μας για να μεταβαίναμε μετά τα τρυγόνια στην απένατι μεριά του δρόμου για ορτύκια που επιτρεπόταν η συνοδεία, το σύγουρο είναι πως όλα τα ορτύκια τα έφεραν εκεί και τα έσφαξαν ενώ στην άλλη μεριά έμεινε μόνο η σκόνη....!!!!!!

ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΧΟΥΜΕ...!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Laurona »

.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

andreas78 έγραψε: Καλημέρα,
Σπύρο, είμουν πίσω απο τα κυπαρίσσια στην μεριά του χωματόδρομου, την μηχανούα την αποσύνδεσε φίλος που την έψαχνε απο τις 4:00 το πρωί, έγινε καταγγελία στο Ταμειο Θήρας αλλά και οι δύο θηροφύλακες που πιάσαμε δεν μπορούσαν να έρθουν έγκαιρα, οι τύποι στην συνέχεια πήγαν στα πόστα που ήταν ο φίλος με την παρέα του και ξερογύριζαν τα οχήματα τους για εκφοβισμό όπου λίγο έμεινε να πιαστούν στα χέρια..!!!!
Τωρα για το θέμα νούσιμοι, πολύ αμφιβάλλω...!!!!... διότι πέραν του μωρού των 11-12 χρονών που έβγαζε κανονική παγανιά με όπλο, πέραν του ότι άλλοι ήταν μπροστά και άλλοι πίσω, εμένα και τον vtichris ηρθαν και μας χαιρέτισαν αρκετές φορές τα σκάγια τους..!!!!!
Το χειρότερο όλων όμως αγαπητέ Σπύρο, μέσα στο αυτοκίνητο μου, είχαμε τα σκυλιά μας για να μεταβαίναμε μετά τα τρυγόνια στην απένατι μεριά του δρόμου για ορτύκια που επιτρεπόταν η συνοδεία, το σύγουρο είναι πως όλα τα ορτύκια τα έφεραν εκεί και τα έσφαξαν ενώ στην άλλη μεριά έμεινε μόνο η σκόνη....!!!!!!

ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΧΟΥΜΕ...!!!!!!!
Καλησπέρα, έχεις πράγματι δίκαιο για τον μικρό ότι κρατούσε κανονικά όπλο και ξέρω γω (και ας μην λέμε ψέματα όμως, και εμείς όταν ήμασταν μικροί πιάσαμε όπλο και 10-11-12 χρονων και βγάζαμε και παγανιές με συνοδεία γονιού όμως), όσον αφορά το θέμα με τα σκάγια εκεί που ήμασταν εμείς έπαιζαν νούσιμα και αν υπήρχε τρυγόνι μας εφώναζαν. Μόνο και μόνο ότι είχαν μηχανούα είναι παράνομοι αλλά τουλάχιστον δεν ήταν επικίνδυνοι προς εμάς, δυστυχώς δεν ήταν για όλους έτσι απ'ότι φένεται καθώς σας κατέστρεψαν και το κυνήγι (με τα σκυλιά) και σας επέψαν και σκάγια. Το πρόβλημα το αναφέρεις και μόνος σου, από την στιγμή που γίνεται αναφορά και οι θηροφύλακες δεν μπορούν να έρτουν εγκαίρως εκεί είναι το πρόβλημα. Άμαν ο άλλος ξέρει ότι κατά 99% δεν θα γίνει τίποτε αυτά τα φαινόμενα είναι συνηθισμένα και δεν πρόκειται να εξαφανιστούν. Να μην σου πω ότι και από εκείνους ούλλους οι πλείστοι μπορεί να μην είχαν άδεια ή να υπήρχαν και άλλοι ανήλικοι.
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από andreas78 »

Σπύρο, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία, ειτε πυροβολούσαν προς το μέρος σας, ειτε οχι. Η πράξη αυτή ονομάζεται "ΚΛΟΠΗ" και ανορθόδοξο κυνήγι, απο στερημένους κρεατοσυλλεκτες, άσχετους με οποιαδήποτε έννοια κυνηγετικη.
Μην μου πεις ότι δεν είδες που κλοτσουσε ενας εξ αυτων το πληγωμένο ορτύκι για να το πιάσει, που πυροβόλησε αρχικά απο το παράθυρο του αυτοκινήτου καθώς αυτό ηταν σε κίνηση...!!!!!!

Η ευθύνη ομως, δεν αναλογεί πλήρως σε αυτούς τους άξεστους κλέφτες και κρεατοσυλλεκτες.
Την απόλυτη ευθύνη την έχει η ΚΟΚ & ΔΑΖ, που διδάσκει την κρεατοσυλλογή και το ανορθόδοξο κυνήγι, που γεννά με τις αποφάσεις της αυτούς που θα κλείσουν τελειωτικά το κυνήγι.
Όταν σε διοικούν και παίρνουν αποφάσεις άνθρωποι που δίδαξαν στον Κύπριο κυνηγό τα τάισματα των φασσών, όταν για τους 45 χιλ., κυνηγούς παίρνουν αποφάσεις οι 9,5χιλ., αυτα ειναι τα αποτελέσματα.
Διοικουμαστε απο αυτούς που μας αξίζουν, γελοίους, άσχετους και με κούφια μυαλά.!!!!!!

Ανδρεας Σολέας.
Σημ., Το όνομα μου, γράφτηκε για να μην δυσκολέψει τα φαιρεφωνα...!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Έχετε δίκαιο παιδιά ότι και να πείτε, θα διαφωνήσω στο ότι την απόλυτη ευθύνη την έχει η ΚΟΚ & ΔΑΖ και εξηγούμαι, μπορεί αυτοί να είναι κρεατοσυλλέκτες και ξέρω γω, αυτοί όμως από που τα έμαθαν να τα κάνουν; Αποφάσισαν μια μέρα να πάνε να "κυνηγήσουν" με αυτό τον τρόπο; Εγώ από μικρός έμαθα αλλιώς και τα εφαρμόζω ανεξαρτήτως αποφάσεων που πέρνουν ή τι γίνεται γύρω μου. Όταν κάποιος του λαλώ θα πάω ενδημικό και μου λαλεί να σε πάρω σε τόπο να παίξεις 20 περδίκια και του λαλώ εγώ αν παίξω το quota φέφκω και έμεινε και εθώρε με ένα ύφος σαν να άκουσε το πιο παράξενο πράγμα στον κόσμο, και να μην το πω πάρακάτω και ότι θα με φκάλουν πελλό.

Όταν ο άλλος παίζει το χελιδόνι στο σκοπευτήριο, φανταστείτε τί γίνεται αν πετακτεί περδίκι ή φραγκολίνα ή λαγός στην απαγορευμένη περίοδο. Αυτά ποιος του τα "δίδαξε".

Το ξαναείπα αυτό στο παρελθόν και θα το πω ξανά, εγώ ήμουν στο ενδημικό και περπατούσα, απέναντί μου είδα ένα παππού με το εγγόνι του και κάθουνταν για τζίκλες, τους φωνάζω να φορείτε πορτοκαλί να σας βλέπουμε, λαλεί μου "Ε μα καθούμαστε στες τζίκλες", ε ναι αλλά εγώ κυνηγώ περτίτζια, αν πετακτεί ένα χαμηλά και έρτει πάνω σας και σύρω σας θα φταίω; Αυτό το παιδί όταν πιάσει όπλο δεν θα εφαρμόζει τα ίδια πράγματα;

Είναι συνολικά η νοοτροπία που περνά από γενιά σε γενιά, εάν ο άλλος έμαθε έτσι δεν είναι εύκολο να ξεμάθει, εγώ έμαθα να τηρώ τους κανόνες, θα μπορούσα να εξαφανίσω περδίκια και φραγκολίνες τζιαμέ που πάω αλλά δεν έμαθα έτσι, μπορεί να πέσει ένα θήραμα στην απαγορευμένη, θα ανοίξω το όπλο θα φκάλω τα φυσίγγια και θα πάω να το πιάσω, ενώ άλλοι πιστεύουν ότι οι απαγορευμένες είναι απλώς για να είναι πολύχρωμος ο χάρτης.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

spyrosspyrou851 έγραψε:Έχετε δίκαιο παιδιά ότι και να πείτε, θα διαφωνήσω στο ότι την απόλυτη ευθύνη την έχει η ΚΟΚ & ΔΑΖ και εξηγούμαι, μπορεί αυτοί να είναι κρεατοσυλλέκτες και ξέρω γω, αυτοί όμως από που τα έμαθαν να τα κάνουν; Αποφάσισαν μια μέρα να πάνε να "κυνηγήσουν" με αυτό τον τρόπο; Εγώ από μικρός έμαθα αλλιώς και τα εφαρμόζω ανεξαρτήτως αποφάσεων που πέρνουν ή τι γίνεται γύρω μου. Όταν κάποιος του λαλώ θα πάω ενδημικό και μου λαλεί να σε πάρω σε τόπο να παίξεις 20 περδίκια και του λαλώ εγώ αν παίξω το quota φέφκω και έμεινε και εθώρε με ένα ύφος σαν να άκουσε το πιο παράξενο πράγμα στον κόσμο, και να μην το πω πάρακάτω και ότι θα με φκάλουν πελλό.

Όταν ο άλλος παίζει το χελιδόνι στο σκοπευτήριο, φανταστείτε τί γίνεται αν πετακτεί περδίκι ή φραγκολίνα ή λαγός στην απαγορευμένη περίοδο. Αυτά ποιος του τα "δίδαξε".

Το ξαναείπα αυτό στο παρελθόν και θα το πω ξανά, εγώ ήμουν στο ενδημικό και περπατούσα, απέναντί μου είδα ένα παππού με το εγγόνι του και κάθουνταν για τζίκλες, τους φωνάζω να φορείτε πορτοκαλί να σας βλέπουμε, λαλεί μου "Ε μα καθούμαστε στες τζίκλες", ε ναι αλλά εγώ κυνηγώ περτίτζια, αν πετακτεί ένα χαμηλά και έρτει πάνω σας και σύρω σας θα φταίω; Αυτό το παιδί όταν πιάσει όπλο δεν θα εφαρμόζει τα ίδια πράγματα;

Είναι συνολικά η νοοτροπία που περνά από γενιά σε γενιά, εάν ο άλλος έμαθε έτσι δεν είναι εύκολο να ξεμάθει, εγώ έμαθα να τηρώ τους κανόνες, θα μπορούσα να εξαφανίσω περδίκια και φραγκολίνες τζιαμέ που πάω αλλά δεν έμαθα έτσι, μπορεί να πέσει ένα θήραμα στην απαγορευμένη, θα ανοίξω το όπλο θα φκάλω τα φυσίγγια και θα πάω να το πιάσω, ενώ άλλοι πιστεύουν ότι οι απαγορευμένες είναι απλώς για να είναι πολύχρωμος ο χάρτης.
1000+
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από andreas78 »

Σπύρο μου, ειναι μεγάλη η συζήτηση και θα χαλάσουμε το τοπικ, σε προκαλώ ομως να βρεις αντίγραφο του ιδρυτικου καταστατικου της ΚΟΚ & ΔΑΖ, θα σου λυθούν πολλές απορίες και θα αλλάξεις και άποψη.
Να προσθέσω ότι,
•Η ΚΟΚ & ΔΑΖ με εντολή της ακύρωσε το Νόμο περί εγγραφής κυνηγετικού σκύλου.
•Δεν τηρεί συλλογικές αποφάσεις πρακτικών, για αύξηση των εξορμήσεων των αποδημητικών.
•Δεν έχει απαντήσει εδώ και πολλά χρονια σε συλλογική απόφαση Επαρχιακού Τμήματος για όρια καρπωσης στα αποδημητικά.
•Δεν κάνει την παραμικρή προσπάθεια, για να εντάξει υποχρεωτικά τους κυνηγούς σε κυνηγετικούς συλλόγους. Δεν ευσταθούν "ψευδείς" δηλώσεις περί αντισυνταγματικότητας. Το κυνήγι ειναι προνόμιο και το δεδομένο υπάρχει σε ολα τα κράτη της Ευρώπης. Απλά δεν θέλουν να χάσουν τις καρέκλες τους απο τους κυνηγούς.
•Δηλωνει πως δίνει μόνο Κυριακές την Φάσσα, για να παίζουν πιο πολλές οι κυνηγοί...!!!!!!
•Δεν ακολουθεί το ιδρυτικό καταστατικό της.
•Ο διαχωρισμός των επιτρεπόμενων και απαγορευμένων περιοχών, ο διαχωρισμός για συνοδεία σκύλου σε ορτύκια, η απουσία καθημερινών περιοχών πέραν των γνωστών, στραβά μάτια και υποςκαψη του κυνηγιού μπεκάτσας, παράλογες αποφάσεις στο θέμα του ενδημικού θηραματος, αποσκοπούν σε συμφέροντα, συμφωνίες (μην μας ενοχλήσεις για να μην σε ενοχλήσουμε.), υπόθαλψη και διεύρυνση της παρούσας κατάστασης....!!!!!!
Και πολλά αλλα που "δεσμεύομαι" προς το παρόν να τα αναφέρω...!!!!!!!!
Τώρα αν η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα.....ειναι άλλο θέμα.!!!!!
Η νοοτροπία, κυνηγετικη συνείδηση και παιδεία, δεν προσφέρονται μόνο απο την οικογένεια, η οικογένεια προσφέρει τις βάσεις αλλα ειναι η κοινωνία που "καλλιεργεί"...!!!!!
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από chris197 »

πολλα σωστα φιλε μου,
σημερα ειμουν στην περιοχη τις οροκλινι για κανενα τριγονι. ειδα το αυτοκινιτο τις θυρας χωσμενο και περιμεναν να κανουν τιν μεγαλι συλληψη , καπιος ειχε βαλει μια ματσα βερκαι και επεριμεναν να τον σιλλαβουν. εντομετακσει ειχε περασει ενα αυτοκινιτο με 4 ατομα τζαι επεσαν οτι επετουσεν. οι θυροφιλακες ομως εκει επι το εργο να πιασουν τον λαθροθηρα.
παιδια το ειπα και το κσαναλεω " ΟΤΙ ΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝ ΧΑΛΑΛΙ ΜΑΣ "

Καποτε ροτισα ενα θυροφιλακα " γιατι δεν πατε να πιασετε τον ταδε και μου απαντισε εαν μπορεις συλλαβετε τον εσεις. σιμιοτεο οτι περσι επεκσε μονο κατα τιν κινιγετικοι περιοδο 100+ λαγους ( νεκρα,απαγορευμενες , επιτρεπομενες )

εαν δεν παρουμε τιν κατασταση στα χερια μας και ολοι μας βαλουμε το εμεις και οχι το εγω τοτε πιστευω θα παμε μπροστα. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
andreas78 έγραψε:Σπύρο μου, ειναι μεγάλη η συζήτηση και θα χαλάσουμε το τοπικ, σε προκαλώ ομως να βρεις αντίγραφο του ιδρυτικου καταστατικου της ΚΟΚ & ΔΑΖ, θα σου λυθούν πολλές απορίες και θα αλλάξεις και άποψη.
Να προσθέσω ότι,
•Η ΚΟΚ & ΔΑΖ με εντολή της ακύρωσε το Νόμο περί εγγραφής κυνηγετικού σκύλου.
•Δεν τηρεί συλλογικές αποφάσεις πρακτικών, για αύξηση των εξορμήσεων των αποδημητικών.
•Δεν έχει απαντήσει εδώ και πολλά χρονια σε συλλογική απόφαση Επαρχιακού Τμήματος για όρια καρπωσης στα αποδημητικά.
•Δεν κάνει την παραμικρή προσπάθεια, για να εντάξει υποχρεωτικά τους κυνηγούς σε κυνηγετικούς συλλόγους. Δεν ευσταθούν "ψευδείς" δηλώσεις περί αντισυνταγματικότητας. Το κυνήγι ειναι προνόμιο και το δεδομένο υπάρχει σε ολα τα κράτη της Ευρώπης. Απλά δεν θέλουν να χάσουν τις καρέκλες τους απο τους κυνηγούς.
•Δηλωνει πως δίνει μόνο Κυριακές την Φάσσα, για να παίζουν πιο πολλές οι κυνηγοί...!!!!!!
•Δεν ακολουθεί το ιδρυτικό καταστατικό της.
•Ο διαχωρισμός των επιτρεπόμενων και απαγορευμένων περιοχών, ο διαχωρισμός για συνοδεία σκύλου σε ορτύκια, η απουσία καθημερινών περιοχών πέραν των γνωστών, στραβά μάτια και υποςκαψη του κυνηγιού μπεκάτσας, παράλογες αποφάσεις στο θέμα του ενδημικού θηραματος, αποσκοπούν σε συμφέροντα, συμφωνίες (μην μας ενοχλήσεις για να μην σε ενοχλήσουμε.), υπόθαλψη και διεύρυνση της παρούσας κατάστασης....!!!!!!
Και πολλά αλλα που "δεσμεύομαι" προς το παρόν να τα αναφέρω...!!!!!!!!
Τώρα αν η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα.....ειναι άλλο θέμα.!!!!!
Η νοοτροπία, κυνηγετικη συνείδηση και παιδεία, δεν προσφέρονται μόνο απο την οικογένεια, η οικογένεια προσφέρει τις βάσεις αλλα ειναι η κοινωνία που "καλλιεργεί"...!!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”