ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εν να μας κάμεις να πιάμε σκύλλο ρε Πανίκο! :lol:

Respect!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

Πανικος Setter έγραψε:
πανικος έγραψε:πανικκο ευχαριστω για τις συμβουλες οπως και τους αλλους.η αποφαη βγηκε.επειδη δυσκολα θα σταματησω το κυνηγι σε περιπτωση φερμας οπως λες και δυσκολα θα παιζω μονο φερμαριστα αφου ειμαι λατρης της τουφεκιας :lol: θα προχωρησω και οπως παει η εκπαιδευση του μικρου.για λαγο και παγανιες δεν με βλεπω με αυτα που ακουμε καθε μερα οπως δηλητηρια κτλ.θα αρκεστω σε κανενα ορτυκι μπεκατσα επαναφορα τζικλας απο το σκυλλι και αν φερμαρει καλος :D

σημερα επιστροφη στο δειλινο κυνηγι ορτυκιου με τον μικρο αν και 2 ατομα ειδη εκαναν τον τοπο ειπα να τον ξανακανω και οτι βγει.αποτελεσμα 9 ορτυκια 7 εγω 2 ο πατερας και τα 2 ορτυκια φερμαριστα κουγκρη και εγω παλι να τα κανω πανω μου :lol: δημητρη και σολωνα βαζω το βιντεο δειτε το σε 720ρ hd και μοιραστητε την χαρα μου :D

https://youtu.be/X2UFEgArBD0
Φιλε είναι δικη σου η επιλογή για το τι θέλεις να κανεις αλλα είναι πολύ κρίμα ,
Για φέτος είναι οι μοναδικές φερμες που είδα σε βίντεο πανω σε ορτύκια μιλώντας πάντα για κύπρο και αυτές από ένα κουτάβι
πες μέχρι τώρα ότι κτύπησες ένα περίπου 40 ορτύκια , πια χάρηκες πιο πολύ ? :D
Σιγουρα χαρηκα τα φερμαριστα πανικκο εχεις δικαιο.θα προσπαθησω οσο γινεται να γινει καλυτερο το σκυλλι αλλα χωρις να θεσω ορους μονο φερμαριστα κτλ :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Εν να μας κάμεις να πιάμε σκύλλο ρε Πανίκο! :lol:

Respect!
Μαριε μου με τα κυνηγια που κανω το σκεφτηκα σοβαρα πριν τον παρω για να μην τον καταριψω του ρδωσα σημασια και παμε καλα.αν δεν ειχε προβλημα το λαμπρατορ με το ποδι δεν θα επαιρνα αλλο αλλα χαιρομαι πραγματικα τωρα σου δινει αλλη χαρα περπατας και ειτε ενα ειτε δεκα κτυπησεις η χαρα ειναι η ιδια :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Φίλε Πανίκο εννοείται πως είναι δική σου επιλογή το τι θα πράξεις. Απλά τα παιδιά στο λένε γιατί έδειξε νωρίς την φέρμα του που είναι πολύ σημαντικό. Το σκυλί φαίνεται να έχει πολύ καλά στοιχεία. Νομίζω ένα springer spaniel θα ταίριαζε πιο πολύ σε αυτά που θες αλλά όπως και να έχει να χαίρεσαι το σκυλί σου γιατί είναι μια λεβεντιά!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Laurona »

Εγω να σου κάμω μια προταση.
θυσιασε φετος την χρονια για τον σκύλο που πηρες.
παίξε μονο τα φερμαριστα κλπ οπως σου εξηγησα.
πες οτι πηγες μονο 3-4 εξορμησεις αντι ολες.
και εαν μεχρι του χρονου τετοια εποχη δεν εχεις αποζημιωθει με το τι θα κερδισεις..... του χρονου παιζε οτι θελεις.
απλα καμε τούτη την αλλαγη φετος.
πες οτι εν ενα πειραμα.
δωστου ευκαιριες.
Και του χρόνου θα μου πεις αν αξηζε.
πουλια επεζες παντα πολλα.
αξιζει του η ευκαιρία να σου δειξει κ την καυλα να πεζεις λια....και να εν παλουκωμενα.
κ νομιζω για κουτάβι εδωσε σου να καταλαβεις πολλα.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

file silverpigeon καταλαμβαινω τι μου ειπαν και σεβομαι την γνωμη ολων των φιλων που μου ειπαν την γνωμη τους.απλα δεν με ενοχλα να μην φερμαρει συνεχεια αλλα θα το επιδιωξω.χρυσανθε μου εσυ εισαι βλαγκας ρε φιλε εχεις υπομονη και μπραβο σου εγω δεν εχω ετσι υπομονη και να βλεπω τα ορτυκια να σηκωνονται και να μεν κρατω οπλο θα συρνω πετρες :lol: αστεια φιλε μου προσπαθω με τον τροπο μου να γινει οσο πιο καλος γινεται σημερα παλι εμεινε φερμαριστος και εμεινε μεχρι που πηγα και σχεδον πατησα το ορτυκι εγω.μακαρι να συνεχισουμε ετσι και εμενα ξερεις με δεν με ενδιαφερει η σωστη φερμα το ποδι πανω το κεφαλι και ο νουρος και ξερω εγω τι βλεπουν ορισμενοι που τους αρεσει απλα να κυνηγω συντροφια με το σκυλλι να ξερει τα βασικα και σιγουρα την επαναφορα και ειμαι πομπα :D τωρα αν μας προκυψει και βγει τελειος ακομα καλυτερα :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

Dimitris έγραψε:Πολλά ωραίο βίντεο. Το σκυλάκι φαινεται να άρχισε να ξέρει τι ζητά. Άποψη μου, και αφού δεν θα το παίρνεις στο λαγό ή στον πέρτικο, αφηστο εξ ολοκλήρου για τα ορτύκια και ο πελλός δεν παιζεται. 2-3 χρόνια δεν θα του φεύγει ορτύκι (εννα γίνει σαν το μάστρο του :D )

Respect στο νεαρό
Εικόνα

Εικόνα
δημητρη μου πως τραβηξες τουτες τε φωτο θελω και εγω να τες εχω υπαρχει καποιος τροπος :?:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

πανικος έγραψε: δημητρη μου πως τραβηξες τουτες τε φωτο θελω και εγω να τες εχω υπαρχει καποιος τροπος :?:
Όπως έβλεπα το βίντεο, πάτησα παύση, έκαμα print screen και μετά copy στο πρόγραμμα paint (έχουν το πάνω τα windows), καμνεις το save και μετά ανοιγεις την εικόνα με το picture manager, καμνεις edit, crop και σάζεις την.


Πάτα δεξί πλήκτρο πάνω στη φωτογραφία και επέλεξε "Αποθήκεση εικόνας ώς" (ή save image as) και θα κατεβούν στο computer σου.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από savvis25 »

Από εξόρμηση με το σύντροφο Σπύρο(Σεπτ. 2015). Απολαύσαμε το 2ωρο περπάτημα.

http://s1276.photobucket.com/user/savvi ... sort=3&o=0

Εύχομαι να φαίνεται τωρά!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

φαινεται σαββη τωρα.καρναβαλια ηταν η φωτο :lol: :lol: με κορωνες κτλ.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”