ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Pathfinder »

Ωραιος ο παιχτης!!...εισαι και εσυ καλος ρε Πανικο :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

πανικος έγραψε:4ορτυκια δειλινο σημερα ωραια περασαμε.δημτρη μου βαζω και το βιντεο χθες και σημερα :D

https://youtu.be/uZ5xD-y1mtU
ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΡΕ ΠΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΤΟΥΡΩ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΙ ΕΣΥ :D

ΝΟΜΙΖΩ ΕΝ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΜΕΙΣ ΛΙΓΕΣ ΟΡΤΥΚΟΣΙΕΦΤΑΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΥΡΟ ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΗΣΥΧΟ :lol:

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΦΙΛΜΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΦΙΛΜΑΚΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΜΕΣΑ....ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΜΕ ;) ;) ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

σολωνα μου να του καμω του σπυρου και γυρο αν θελει :D τα φιλμακια πανω που 3 λεπτα εν πολλη η φασαρια να ανεβουν θελουν υπομονη.οσο γι το σκυλλακι με εβαλε σε σκεψεις μελος του φορουμ οτι πρεπει να πυροβολω μονο οσα φερμαρει για να μην χαλασω την φερμα και να μαθει καλα οτι πρεπει να φερμαρει και εγω να τα σηκωνω.τα παραπανω πουλια προβουρουν μπροστα βλεπω τον σκυλλο οτι μυριζεται αλλα σηκωνονται πριν φερμαρει.ειμαι σε διλημμα καθε γνωμη δεχτη :)
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από andreasana210326 »

πανικος έγραψε:σολωνα μου να του καμω του σπυρου και γυρο αν θελει :D τα φιλμακια πανω που 3 λεπτα εν πολλη η φασαρια να ανεβουν θελουν υπομονη.οσο γι το σκυλλακι με εβαλε σε σκεψεις μελος του φορουμ οτι πρεπει να πυροβολω μονο οσα φερμαρει για να μην χαλασω την φερμα και να μαθει καλα οτι πρεπει να φερμαρει και εγω να τα σηκωνω.τα παραπανω πουλια προβουρουν μπροστα βλεπω τον σκυλλο οτι μυριζεται αλλα σηκωνονται πριν φερμαρει.ειμαι σε διλημμα καθε γνωμη δεχτη :)
Φιλε Πανικκο , πολυ σωστα σου ειπε. ΠΥΡΟΒΟΛΑΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΕΡΜΑΡΕΙ. ΚΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

andreasana210326 έγραψε:
πανικος έγραψε:σολωνα μου να του καμω του σπυρου και γυρο αν θελει :D τα φιλμακια πανω που 3 λεπτα εν πολλη η φασαρια να ανεβουν θελουν υπομονη.οσο γι το σκυλλακι με εβαλε σε σκεψεις μελος του φορουμ οτι πρεπει να πυροβολω μονο οσα φερμαρει για να μην χαλασω την φερμα και να μαθει καλα οτι πρεπει να φερμαρει και εγω να τα σηκωνω.τα παραπανω πουλια προβουρουν μπροστα βλεπω τον σκυλλο οτι μυριζεται αλλα σηκωνονται πριν φερμαρει.ειμαι σε διλημμα καθε γνωμη δεχτη :)
Φιλε Πανικκο , πολυ σωστα σου ειπε. ΠΥΡΟΒΟΛΑΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΕΡΜΑΡΕΙ. ΚΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ανδρεα μου νομιζω σημερα αντι οπλο να παρω βερκα μονο ετσι δεν θα πυροβολω :lol: :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

πανικος έγραψε:
andreasana210326 έγραψε:
πανικος έγραψε:σολωνα μου να του καμω του σπυρου και γυρο αν θελει :D τα φιλμακια πανω που 3 λεπτα εν πολλη η φασαρια να ανεβουν θελουν υπομονη.οσο γι το σκυλλακι με εβαλε σε σκεψεις μελος του φορουμ οτι πρεπει να πυροβολω μονο οσα φερμαρει για να μην χαλασω την φερμα και να μαθει καλα οτι πρεπει να φερμαρει και εγω να τα σηκωνω.τα παραπανω πουλια προβουρουν μπροστα βλεπω τον σκυλλο οτι μυριζεται αλλα σηκωνονται πριν φερμαρει.ειμαι σε διλημμα καθε γνωμη δεχτη :)
Φιλε Πανικκο , πολυ σωστα σου ειπε. ΠΥΡΟΒΟΛΑΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΕΡΜΑΡΕΙ. ΚΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ανδρεα μου νομιζω σημερα αντι οπλο να παρω βερκα μονο ετσι δεν θα πυροβολω :lol: :lol:
Στα ορτυκια τωρα που ειναι αρχη μπορεις σε καποιο βαθμο να το βοηθησεις στη φερμα και οσο ειναι μικρο. Επειδη τωρα ξεκινα να φερμαρει θα ηταν καλο να το προσεξεις λιγο και να θυσιασεις λιγα θηραματα (ορτυκια).

Αλλα μετα στα αγρια περδικια βαλτου ριγανη! Καποια θα στεκουν καποια δεν θα στεκουν τι να καμεις? Ειναι δυσκολη αποφαση να πεζεις μονο φερμαριστα θηραματα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

MARIOSE έγραψε:Μπράβο ρε Πανίκο μου!!

Ελπίζω να δούμε τζιαί κανένα double από μούρμουρους :lol: :lol:
Έννα δούμε πόψε! :D
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από πανικος »

πανικκο ευχαριστω για τις συμβουλες οπως και τους αλλους.η αποφαη βγηκε.επειδη δυσκολα θα σταματησω το κυνηγι σε περιπτωση φερμας οπως λες και δυσκολα θα παιζω μονο φερμαριστα αφου ειμαι λατρης της τουφεκιας :lol: θα προχωρησω και οπως παει η εκπαιδευση του μικρου.για λαγο και παγανιες δεν με βλεπω με αυτα που ακουμε καθε μερα οπως δηλητηρια κτλ.θα αρκεστω σε κανενα ορτυκι μπεκατσα επαναφορα τζικλας απο το σκυλλι και αν φερμαρει καλος :D

σημερα επιστροφη στο δειλινο κυνηγι ορτυκιου με τον μικρο αν και 2 ατομα ειδη εκαναν τον τοπο ειπα να τον ξανακανω και οτι βγει.αποτελεσμα 9 ορτυκια 7 εγω 2 ο πατερας και τα 2 ορτυκια φερμαριστα κουγκρη και εγω παλι να τα κανω πανω μου :lol: δημητρη και σολωνα βαζω το βιντεο δειτε το σε 720ρ hd και μοιραστητε την χαρα μου :D

https://youtu.be/X2UFEgArBD0
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από Dimitris »

Πολλά ωραίο βίντεο. Το σκυλάκι φαινεται να άρχισε να ξέρει τι ζητά. Άποψη μου, και αφού δεν θα το παίρνεις στο λαγό ή στον πέρτικο, αφηστο εξ ολοκλήρου για τα ορτύκια και ο πελλός δεν παιζεται. 2-3 χρόνια δεν θα του φεύγει ορτύκι (εννα γίνει σαν το μάστρο του :D )

Respect στο νεαρό
Εικόνα

Εικόνα
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

πανικος έγραψε:πανικκο ευχαριστω για τις συμβουλες οπως και τους αλλους.η αποφαη βγηκε.επειδη δυσκολα θα σταματησω το κυνηγι σε περιπτωση φερμας οπως λες και δυσκολα θα παιζω μονο φερμαριστα αφου ειμαι λατρης της τουφεκιας :lol: θα προχωρησω και οπως παει η εκπαιδευση του μικρου.για λαγο και παγανιες δεν με βλεπω με αυτα που ακουμε καθε μερα οπως δηλητηρια κτλ.θα αρκεστω σε κανενα ορτυκι μπεκατσα επαναφορα τζικλας απο το σκυλλι και αν φερμαρει καλος :D

σημερα επιστροφη στο δειλινο κυνηγι ορτυκιου με τον μικρο αν και 2 ατομα ειδη εκαναν τον τοπο ειπα να τον ξανακανω και οτι βγει.αποτελεσμα 9 ορτυκια 7 εγω 2 ο πατερας και τα 2 ορτυκια φερμαριστα κουγκρη και εγω παλι να τα κανω πανω μου :lol: δημητρη και σολωνα βαζω το βιντεο δειτε το σε 720ρ hd και μοιραστητε την χαρα μου :D

https://youtu.be/X2UFEgArBD0

ΠΑΝΙΚΟ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΙΛΜΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ Σ@@@@ΚΟ :D .....ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΣ ΤΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.... ΦΑΝΤΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΣΤΡΕ ΛΟΥΚΑΣ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΜΕ:P

ΜΕ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΕΣ ΦΕΤΟΣ ΦΙΛΟΥΙ ΜΟΥ ΚΑΜΝΕΙΣ ΑΝΕΤΑ DVD....ΜΟΥΖΙ ΝΑ ΦΑΝ ΤΑ DVD ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”