ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από marinos.a »

Πάρτε ένα μεζεδάκι για να κουρτιστείτε για το ΣΚ

Κατά λάθος ειχα τη γωνία θέασης της κάμερας στις 170 μοίρες και φαίνονται όλα μικρά

βαρτε το σε HD

Si vis pacem, para bellum
Kostantinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Μαρ 2011, 10:01

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Kostantinos »

SilverPigeonS έγραψε:Σήμερα μια απογευματινή βόλτα. Μετά από ένα δίωρο περπάτημα και τίποτα ούτε για μας ούτε για τον σκύλο, σηκώνει το πρώτο ορτύκι ο σκύλος μέσα από τα πόδια μου και αυτό να κατευθύνεται ακριβώς πίσω από δύο παιδιά που περπατούσαν. Δεν σηκώσαμε όπλο σε καμία περίπτωση, τους φώναξα ούτε και αυτοί και το ορτύκι πήγε και κάθισε μπροστά τους στα 50 μέτρα. Ο ένας εκ των δύο μας φωνάζει ότι είδε που κάθισε το πουλί και να πάμε όλοι εκεί να το βρούμε. Παραξενεύτηκα, λέω και εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η φωνή του γνώριμη, τελικά μαζί φαντάροι από παλιά!! :) Πήγαμε εκεί που το είδε, το σήκωσα και το πείρα το ορτύκι. Στην συνέχεια κάναμε μαζί ένα κομμάτι για δέκα λεπτά, έβγαλε ακόμη ένα ο σκύλος και το πήρε αυτός.

Το ευχαριστήθηκα. Γιατί, εκεί που σου χαλάνε 100 το κυνήγι σου βρίσκεις ένα σωστό κυνηγό και λες έχουμε ελπίδες!! Ξέχασα να τον ρωτήσω αν είναι μέλος του φόρουμ. Αν το δει και είναι ας επικοινωνήσει!

Το ωραίο του απογεύματος ήταν όταν ένα τριγώνι το οποίο πέρασε πάνω από 5 άτομα που στέκονταν στους μελισσοφάγους να το καλλυκώνουν και αυτό να έρχεται πάνω από ένα ηλικιωμένο, με το κοντό του παντελονάκι, να το παίρνει με την πρώτη ντουφεκιά. Το μαζεύει, το χαϊδεύει, μπαίνει στο αμάξι του το σαλούν και φεύγει!! Λεβέντης!!!! :D

Καλημερα φιλε Μ. Τελικα ειδες ελεα και γω χτες να σε ρωτισω αν εισαι μελος του φορουμ μας και να που βρεθηκαμε και εδω. (μικρος που ειναι ο κοσμος) Χαρηκα παντως που βρεθηκαμε και τα ειπαμε χθες το απογευμα!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Παιδιά στα ορτύκια τι νούμερο χρησιμοποιείτε; Είναι χοντρό το νούμερο 9;
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από savvis25 »

Από 9 και κάτω για νούμερο σκαγιού. Και από μισές μέχρι 32γρ(αναλόγωςτία πέσει στο χέρι :D ).
Ντελικάτο πουλί και βολές μάξιμουμ στα 30 μέτρ, με ποιο συνηθισμένες τα 10-20 μέτρα επομένως χρειάζεται λεπτό σκαι για να μην "ΕΞΑΕΡΩΝΟΝΤΑΙ" !!! :D
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

24γρ - No 11 ή 12
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
andreas78

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από andreas78 »

Μπράβο και απο εμένα στα παιδιά, επιβεβαίωσαν τον χαρακτήρα ο ένας του άλλου και το αντίθετο...!!!!

Για τα ορτυκοφυσίγγια, προσωπικά πιστεύω, απο 18γρ., μέχρι 29γρ., είναι ικανοποιητικά και με νούμερα απο 9 και πάνω.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Kostantinos έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Σήμερα μια απογευματινή βόλτα. Μετά από ένα δίωρο περπάτημα και τίποτα ούτε για μας ούτε για τον σκύλο, σηκώνει το πρώτο ορτύκι ο σκύλος μέσα από τα πόδια μου και αυτό να κατευθύνεται ακριβώς πίσω από δύο παιδιά που περπατούσαν. Δεν σηκώσαμε όπλο σε καμία περίπτωση, τους φώναξα ούτε και αυτοί και το ορτύκι πήγε και κάθισε μπροστά τους στα 50 μέτρα. Ο ένας εκ των δύο μας φωνάζει ότι είδε που κάθισε το πουλί και να πάμε όλοι εκεί να το βρούμε. Παραξενεύτηκα, λέω και εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η φωνή του γνώριμη, τελικά μαζί φαντάροι από παλιά!! :) Πήγαμε εκεί που το είδε, το σήκωσα και το πείρα το ορτύκι. Στην συνέχεια κάναμε μαζί ένα κομμάτι για δέκα λεπτά, έβγαλε ακόμη ένα ο σκύλος και το πήρε αυτός.

Το ευχαριστήθηκα. Γιατί, εκεί που σου χαλάνε 100 το κυνήγι σου βρίσκεις ένα σωστό κυνηγό και λες έχουμε ελπίδες!! Ξέχασα να τον ρωτήσω αν είναι μέλος του φόρουμ. Αν το δει και είναι ας επικοινωνήσει!

Το ωραίο του απογεύματος ήταν όταν ένα τριγώνι το οποίο πέρασε πάνω από 5 άτομα που στέκονταν στους μελισσοφάγους να το καλλυκώνουν και αυτό να έρχεται πάνω από ένα ηλικιωμένο, με το κοντό του παντελονάκι, να το παίρνει με την πρώτη ντουφεκιά. Το μαζεύει, το χαϊδεύει, μπαίνει στο αμάξι του το σαλούν και φεύγει!! Λεβέντης!!!! :D

Καλημερα φιλε Μ. Τελικα ειδες ελεα και γω χτες να σε ρωτισω αν εισαι μελος του φορουμ μας και να που βρεθηκαμε και εδω. (μικρος που ειναι ο κοσμος) Χαρηκα παντως που βρεθηκαμε και τα ειπαμε χθες το απογευμα!
Γεια σου λεβέντη μου με το FAIR σου! Ήμουν σίγουρος πως θα ήσουν μέλος! Όλα τα καλά παιδιά είναι εδώ!! Και εγώ χάρηκα φίλε, να είσαι πάντα καλά και με το καλό ο γιόκας!!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Kostantinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Μαρ 2011, 10:01

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Kostantinos »

SilverPigeonS έγραψε:
Kostantinos έγραψε:
SilverPigeonS έγραψε:Σήμερα μια απογευματινή βόλτα. Μετά από ένα δίωρο περπάτημα και τίποτα ούτε για μας ούτε για τον σκύλο, σηκώνει το πρώτο ορτύκι ο σκύλος μέσα από τα πόδια μου και αυτό να κατευθύνεται ακριβώς πίσω από δύο παιδιά που περπατούσαν. Δεν σηκώσαμε όπλο σε καμία περίπτωση, τους φώναξα ούτε και αυτοί και το ορτύκι πήγε και κάθισε μπροστά τους στα 50 μέτρα. Ο ένας εκ των δύο μας φωνάζει ότι είδε που κάθισε το πουλί και να πάμε όλοι εκεί να το βρούμε. Παραξενεύτηκα, λέω και εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η φωνή του γνώριμη, τελικά μαζί φαντάροι από παλιά!! :) Πήγαμε εκεί που το είδε, το σήκωσα και το πείρα το ορτύκι. Στην συνέχεια κάναμε μαζί ένα κομμάτι για δέκα λεπτά, έβγαλε ακόμη ένα ο σκύλος και το πήρε αυτός.

Το ευχαριστήθηκα. Γιατί, εκεί που σου χαλάνε 100 το κυνήγι σου βρίσκεις ένα σωστό κυνηγό και λες έχουμε ελπίδες!! Ξέχασα να τον ρωτήσω αν είναι μέλος του φόρουμ. Αν το δει και είναι ας επικοινωνήσει!

Το ωραίο του απογεύματος ήταν όταν ένα τριγώνι το οποίο πέρασε πάνω από 5 άτομα που στέκονταν στους μελισσοφάγους να το καλλυκώνουν και αυτό να έρχεται πάνω από ένα ηλικιωμένο, με το κοντό του παντελονάκι, να το παίρνει με την πρώτη ντουφεκιά. Το μαζεύει, το χαϊδεύει, μπαίνει στο αμάξι του το σαλούν και φεύγει!! Λεβέντης!!!! :D

Καλημερα φιλε Μ. Τελικα ειδες ελεα και γω χτες να σε ρωτισω αν εισαι μελος του φορουμ μας και να που βρεθηκαμε και εδω. (μικρος που ειναι ο κοσμος) Χαρηκα παντως που βρεθηκαμε και τα ειπαμε χθες το απογευμα!
Γεια σου λεβέντη μου με το FAIR σου! Ήμουν σίγουρος πως θα ήσουν μέλος! Όλα τα καλά παιδιά είναι εδώ!! Και εγώ χάρηκα φίλε, να είσαι πάντα καλά και με το καλό ο γιόκας!!!!


Σ ευχαριστω πολυ φιλε, νασε καλα! ακομη περιμενουμεντον να μας κανει τη χαρη να βγει να τον δουμε! Ελπιζω να ξαναβρεθουμε και να τα ξαναπουμε!
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Sergios »

ortikia.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από canastas »

Εικόνα

Σημερα μια ωρα περπατημα το απογευμα εποσκολιστηκαμε. Ωραια ξεπεταματα ωραιες τουφεκιες μακαρι να ειναι παντα ετσι
THE BEST THERE IS
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”