ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα Δημητρη.
Το ορτυκι φιλε μου θεωρειθηκε κατ εξοχην ευκολο θηραμα.
Δεν υπαρχει λογος να γραφουμε γιαυτο.
Η υπηρεσία μας προτιμα απο την αλλη να γραφει ευκολα κ ''ανωνυμα'' εξωδικα στους σκυλαριες των εκπαιδευτικων πριν την πρωτη ιουλιου πάρα νσ παει στις 5 συνολικά περιοχές κ να γραψει τουε γνωστους πιυ βαζουν μηχανακια.
Γιαυτο κ οτιδηποτε πλεον απο εμενα σε μορφη βοηθειας θα δίνετε μονο σε μορφη π.μ σε γνωστα μελη του φορου μ για την σωστη τους κυνηγετικη δομη κ κουλτούρα κ μεσω του περιοδικού σαν αρθρο γιατι ετσι διαβαζουν μονο οσοι ενδιαφερονται κ οχι οσοι εχουν σκοπο την κρεατοσυλλογη.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Και δεν εννοω τον φίλο Αθω που το αποκαλεσε κουτορνιθι η τον Σωτηρη που είπε οτι εχει ευκολη βολη.
Αυτες είναι γνώμες απο ατομα πιυ δεν τα κυνηγουν συστηματικά κ απολυτος σεβαστές.
Μιλω για οσους βαζουν μηχανουες κ τους γυπες πιυ τρεχουν οταν το μαθουν να το εκμεταλευτουν.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Laurona έγραψε:Και δεν εννοω τον φίλο Αθω που το αποκαλεσε κουτορνιθι η τον Σωτηρη που είπε οτι εχει ευκολη βολη.
Αυτες είναι γνώμες απο ατομα πιυ δεν τα κυνηγουν συστηματικά κ απολυτος σεβαστές.
Μιλω για οσους βαζουν μηχανουες κ τους γυπες πιυ τρεχουν οταν το μαθουν να το εκμεταλευτουν.
-

Ρε συνονόματε, αν κάποιος γράψει μια πελαρα η μια μαλακία κατά την άποψη μας, δεν είναι ανάγκη να το παίρνουμε της μετρητοίς .
:)
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Athos 1978 έγραψε:
Laurona έγραψε:Και δεν εννοω τον φίλο Αθω που το αποκαλεσε κουτορνιθι η τον Σωτηρη που είπε οτι εχει ευκολη βολη.
Αυτες είναι γνώμες απο ατομα πιυ δεν τα κυνηγουν συστηματικά κ απολυτος σεβαστές.
Μιλω για οσους βαζουν μηχανουες κ τους γυπες πιυ τρεχουν οταν το μαθουν να το εκμεταλευτουν.
-

Ρε συνονόματε, αν κάποιος γράψει μια πελαρα η μια μαλακία κατά την άποψη μας, δεν είναι ανάγκη να το παίρνουμε της μετρητοίς .
:)

Αθω ακουσα οτι ζητας οικονομικο αυτοκινητο για τις καθημερινες μετακινησεις σου για κυνηγι ορτυκιων στην νοτιοανατολικη Κυπρο... 8-)

Υ.Γ.
Μην το παρετε τις μετρητοις ;)
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Αθω μεν εχεις ενοια ρε φιλε και δεν παρεξηγω :-D

Απλα το εγραψα μπας κ το πάρεξηγουσες εσυ :-D :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Sergios »

Την Κυριακή θα παω κι εγώ για κανένα ορτύκι να αναμένεται φώτο αν παίξω ίσως φανούμε μια φορά φέτος τυχεροί.....
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από sotiris!129 »

εχει μερες να παμε εμεις και ως το σαββατο δεν με βλεπω καλα ... :twisted:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ :)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Σήμερα μια απογευματινή βόλτα. Μετά από ένα δίωρο περπάτημα και τίποτα ούτε για μας ούτε για τον σκύλο, σηκώνει το πρώτο ορτύκι ο σκύλος μέσα από τα πόδια μου και αυτό να κατευθύνεται ακριβώς πίσω από δύο παιδιά που περπατούσαν. Δεν σηκώσαμε όπλο σε καμία περίπτωση, τους φώναξα ούτε και αυτοί και το ορτύκι πήγε και κάθισε μπροστά τους στα 50 μέτρα. Ο ένας εκ των δύο μας φωνάζει ότι είδε που κάθισε το πουλί και να πάμε όλοι εκεί να το βρούμε. Παραξενεύτηκα, λέω και εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η φωνή του γνώριμη, τελικά μαζί φαντάροι από παλιά!! :) Πήγαμε εκεί που το είδε, το σήκωσα και το πείρα το ορτύκι. Στην συνέχεια κάναμε μαζί ένα κομμάτι για δέκα λεπτά, έβγαλε ακόμη ένα ο σκύλος και το πήρε αυτός.

Το ευχαριστήθηκα. Γιατί, εκεί που σου χαλάνε 100 το κυνήγι σου βρίσκεις ένα σωστό κυνηγό και λες έχουμε ελπίδες!! Ξέχασα να τον ρωτήσω αν είναι μέλος του φόρουμ. Αν το δει και είναι ας επικοινωνήσει!

Το ωραίο του απογεύματος ήταν όταν ένα τριγώνι το οποίο πέρασε πάνω από 5 άτομα που στέκονταν στους μελισσοφάγους να το καλλυκώνουν και αυτό να έρχεται πάνω από ένα ηλικιωμένο, με το κοντό του παντελονάκι, να το παίρνει με την πρώτη ντουφεκιά. Το μαζεύει, το χαϊδεύει, μπαίνει στο αμάξι του το σαλούν και φεύγει!! Λεβέντης!!!! :D
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

SilverPigeonS έγραψε:Σήμερα μια απογευματινή βόλτα. Μετά από ένα δίωρο περπάτημα και τίποτα ούτε για μας ούτε για τον σκύλο, σηκώνει το πρώτο ορτύκι ο σκύλος μέσα από τα πόδια μου και αυτό να κατευθύνεται ακριβώς πίσω από δύο παιδιά που περπατούσαν. Δεν σηκώσαμε όπλο σε καμία περίπτωση, τους φώναξα ούτε και αυτοί και το ορτύκι πήγε και κάθισε μπροστά τους στα 50 μέτρα. Ο ένας εκ των δύο μας φωνάζει ότι είδε που κάθισε το πουλί και να πάμε όλοι εκεί να το βρούμε. Παραξενεύτηκα, λέω και εγώ δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η φωνή του γνώριμη, τελικά μαζί φαντάροι από παλιά!! :) Πήγαμε εκεί που το είδε, το σήκωσα και το πείρα το ορτύκι. Στην συνέχεια κάναμε μαζί ένα κομμάτι για δέκα λεπτά, έβγαλε ακόμη ένα ο σκύλος και το πήρε αυτός.

Το ευχαριστήθηκα. Γιατί, εκεί που σου χαλάνε 100 το κυνήγι σου βρίσκεις ένα σωστό κυνηγό και λες έχουμε ελπίδες!! Ξέχασα να τον ρωτήσω αν είναι μέλος του φόρουμ. Αν το δει και είναι ας επικοινωνήσει!

Το ωραίο του απογεύματος ήταν όταν ένα τριγώνι το οποίο πέρασε πάνω από 5 άτομα που στέκονταν στους μελισσοφάγους να το καλλυκώνουν και αυτό να έρχεται πάνω από ένα ηλικιωμένο, με το κοντό του παντελονάκι, να το παίρνει με την πρώτη ντουφεκιά. Το μαζεύει, το χαϊδεύει, μπαίνει στο αμάξι του το σαλούν και φεύγει!! Λεβέντης!!!! :D
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΩΡΑΙΑ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”