ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

o kalamaras έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:εν τουτα που γυρευκετε??
Tούτο το πράμα αν δεν είναι περιπαίξιμο ή δεν είναι τα ορτύκια όλων των κυνηγών της περιοχής μαζί, είναι ΝΤΡΟΠΗ, δεν είναι και για δημοσίευση!!!
ΦΙΛΕ <kalamara> καλη σου μερα . ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΤΖΙΑΙ ΤΟΥΤΑ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
sotiris!129

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

8-) piso skile kai se efaga!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

LOUIS SETTER έγραψε:ΦΙΛΕ <kalamara>, καλη σου μερα. ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΤΖΙΑΙ ΤΟΥΤΑ

Ρε Λουη μου εν φετινα τουτα γιε μου :D ???
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από Dimitris »

Ηρτα πριν λίο που τα ορτύκια. Εν εσήκωσα φτερο
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από admin »

LOUIS SETTER έγραψε:
admin έγραψε:
LOUIS SETTER έγραψε:αριστε ειπα σου ελα να σε παρω , εν με ακουεις
εν μου είπες έτσι κουβέντα ρε Λούι ;) που βδομάδας κανόνισε να πάμε να τραβήσουμε καμιά ταινία ;)
οκ αλλα εν μπορεις να δειξεις το προσωπο μου . εχω κομπλεξ .αμα δω καμερα παθαινω τρακ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
θα φορείς κουκούλα !!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από o kalamaras »

Φίλε Σωτήρη καλά τα λες. Δεν ξέρω αν τα ορτύκια που δίχνει ο Louis με το Setter είναι 3 ωρών ή 15 κυνηγών ή προπέρσυνα, γι'αυτό και λεω 'αν δεν είναι περιπαίξιμο', διότι απαντά με τη φώτο σε κάποιον που ψάχνει αν έχει ορτύκια σα να πήγε να τα'παιξε πριν λίγο. Να'τα τα'παιξα ούλα εγώ και σεις δεν παίξατε τίποτα!! Όπως άλλοστε κάνει και με τη δευτερη φώτο που ποστάρει. Από χτες μέχρι σήμερα ωρα 8:30 έπεξε άλλα καμιά 60αριά!!!
Ντροπή και στον dimitri savva. Προς στιγμή νόμισα ότι δίχνει τα ορτύκια 3 ημερών και οι αριθμοί του είναι καααπως πιο συγκρατημένοι. Ομως το θέμα είναι 1 και το αυτό. Δε θα κάνω τον τροχονόμο για τον καθένα. Ντροπή τους και κείνους που σφάζουν τις φάσες, τους λαούς, τα περδίκια. Είναι το ίδιο το θέμα μας!! Είτε ασχοληθείς με το 1 είτε με το άλλο.
Απορώ γιατί δεν βγαίνει κάποιος να ποστάρει μια φώτο με 2-3 πουλιά?! Ένα συγκρατημένα επιτυχημένο κυνήγι δηλ. αφού οι περισσότεροι γυρίζουν παπαγάλοι. Να τον περιπέξουμε και να πούμε 'τι μας τα δείχνεις τούτα'? δες εδώ! 30-40-60!!!
Όπως λες πραγματικά έχω να κάνω πιο καλά πράγματα. Εσυ?
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από o kalamaras »

Costas_ έγραψε:ε κοπέλλια, που την στιγμή που δεν υπάρχει κότα, είναι καθαρά προσωπικό θέμα του κάθενος. Κάποιος μπορει να πεί όσπου βρίσκω παίζω, άλλος να πιάσει 5 και να πάει σπίτι του. Αλλά για να μεν λαλούμε και μ******ς, τούτος που εν να δώκει πάς τα ορτύκια και να πιάσει 5 μόνο και να φύγει, θέλω πολλά να τον γνωρίσω. Είμαι ήδη σε επικοινωνία με το βιβλίο Γκίνες να τον βάλουν μέσα. Ατε σιόΡ!!!
Δε θα παίξει 5 και θα φύγει, θα παίξει 10. Θα παίξει όσα μπορεί, όσα βρίσκει, όσα αντέχει. Αλλά 40 και 50 είναι πολλά 1 ανθρωπος υπό 'φυσιολογικές' Κυνηγητικές συνθήκες. Άμα κάνει έτσι πράμα να τον βάλουν στο βιβλίο Γκίνες, να βουίξει ο τόπος και θα έχουν παίξει κι άλλοι πολλά πουλιά...........
Yiannis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Μάιος 2010, 21:34

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από Yiannis »

ΑΦΟΥ ΤΟΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΦΙΛΕ ΛΟΥΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΤΑ ΣΤΑ ....... ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΟΥΣΜΕ..

ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ..ΤΟΥΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΥΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΕΞΕΣ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥΛΙΑ..ΚΑΙ ΕΣΥ ΦΚΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΠΟΥΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΖΙΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ 2-3 ΠΟΥΛΙΑ.

ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..ΠΕΡΣΙ ΕΠΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΟΥΙ ΤΖΙΕ ΕΠΕΞΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΣΑ?ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΣΚΑΤΑ..ΓΙΑΤΙ ΕΘΩΡΟΥΣΑ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕ ΔΕΚΑΔΕΣ ΤΖΙΝΙΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΕΒΑΛΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ..ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΞΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΟΥΛΛΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΥΗ..ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ..ΕΞΗΜΕΡΩΣΕ ΠΑΝΤΟΥ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΕΓΟ ΝΑ ΠΕΖΟ 30 ΟΡΤΥΚΙΑ.

ΤΖΙΕ ΡΩΤΟ ΣΕ ΡΕ ΜΑΓΚΑ..ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΟΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΜΑ?ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΤΑ ΟΠΟΤΕ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΟΣΕΣ ΦΑΣΣΕΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΣΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΘΕΛΕΙ..ΑΛΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ. Ο ΑΛΛΟΣ ΕΠΙΕ ΤΑΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΠΙΡΑΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΥΦΕΚΙΔΙ..Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΖΕΙ 60 ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΕ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ 3-4 ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΚΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ 18 ΛΑΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ 10 ΠΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ 70 ΦΑΣΣΕΣ.

ΕΙΠΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ..ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΑΚΚΑ ΚΟΥΡΤΟΥΜΠΕΛΕΣ..ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΕΘΩΡΟΥΣΑ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΠΑΛΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΑΛΟΥΣΑ.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Κοπελια ηρεμηστε
Περσινα , φετινα εν ορτυκια αμα μιαν φορα στο τοσο κοψεις μια πασα καλη θα καμεις αριθμο, ευκολα πολλα ευκολα... επειδη εν βουναρι καθε δευτερο χωραφι φευκουν 5 και 10 και δεν προλαβαινεις να παιζεις. Εξαλλου το ορτυκι ειναι πανευκολο να το παιξεις !!Δεν θα σου τυχει συχνα και τη μια φορα που θα σου τυχει θα το τραβηξεις ναι και θα το απολαυσεις. Εξαλλου δεν θα βρεις τετοια ευκαιρια ευκολα.
Αμα δεν ειναι μηχανουδι τζαι κοψω τα τι??? ειναι καπιος που θα γυρισει που την αλλη και θα πει παιρνω 10 και φευγω ...κρυβουμαστε πισω που το δακτυλο μας???
Στις τζικλες δηλαδη τραβα κανενας πισω? αμα σου φκουν τρεις λαγοι ή τεσσερεις εννα πεις ξια φυε που δαμε τζαι κρατω θκυο???
Αφου μεσον ορο το QUOTA δεν το βλέπουμε ουτε με κυαλια.Αντιθετα 5 στις 10 φορες μπορει και η μιση παρεα να εν ζερο. Καλες οι ηθικολογιες αλλα να ειμαστε ρεαλιστες
Να μην παρανομουμε και να ειμαστε συγκρατημενοι ναι!! Αλλα αμα κατσει μια μερα ρε παιθκια τζαι δεν εχει QUOTA θα παιξω Θα το χαρω και θα πικκαρω τους φιλους μου να καμω πασιαμα.....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ

Δημοσίευση από lagomania »

και ναι εν για αυτο που η Κυπρος ουτε στο ψαρεμα παει μπροστα ουτε στο κυνηγι γιατι αμαν λαλεις ρε φιλε αμαν σου φκαλει ο σκυλος 4 λαγους εν να τους πιασεις ουλους ΑΠΛΗΣΤΙΑ τι εν να τους καμεις? μες το θαλαμο? οπως γινετε στο ψαρεμα που πιανουν τα μικρα και εν τα πετασουν γιατι ταχα εν εκεινη που να τα πιασουν που να μεγαλωσουν? αμαν εν μεγαλη παρεα και πιασουν 4-5 λαγους και εν 10 ατομα εν οκ για μενα αλλα οι 1 ατομο να πιασει 4 λαγους
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”