ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Απάντηση
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

οι πιο πολλοι κυνηγοι νομιζουν οτι οταν βρεξει θα εχει πιο πολλα ορτυκια η θα πιασει ορτυκια. αυτο ειναι λαθος. οσο για το οτι λαγοκυνηγος του αρεσει το ορτυκι ειναι οτι σε αυτο το κυνηγι μας δινετε η ευκαιρια να ριξουμε πολλα φυσιγγια και μετα ξεκινα το κυνηγι του λαγου και δεν μας νιαζουν πλεον τα πουλια και αφοσιωνομαστε μονο στο λαγο , ειναι ενα κυνηγι που πρεπει να περπατας .... :D
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

πριν λιγο μιλουσα με ενα μανιωδη κυνηγο ορτυκιων (με μεγαλους αριθμους) και τον ρωτησα πως πηγε το κυνηγι σημερα αλλα μου ειπε "οχι πηγα χθες και δεν ειχε ορτυκια" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
παλε καλα που εν τον εκατσαν μεσα :lol: :lol: :lol:
που την μανια του ειχε την εντυπωση οτι αρχισε απο τα χθες. Περσι επαιξε απο τον αυγουστο.... αφου να φανταστητε μπορει να ειμαι ολη μερα και να παιξω 5 και εκεινος να κρατα τα διπλασια . Η πιο καλη ιστορια ηταν που ειμαστε 5 κυνηγοι για ορτυκια και δεν βρηκαμε τιποτε , τουτος αργησε να ερθει και σχεδον νυχτωνε και τον περιμεναμε κοντα στα αυτοκινητα και σαν ερχετουν εβαλε το οπλο του μεσα στο αυτοκινητο και ερχετουν κοντα μας. Μας ρωτησε αν παιξαμε τιποτα αλλα αφου δεν ειχε τιποτα εκεινη την μερα αυτος κρατουσε 4 και σαν στεκοταν κοντα μας πατησε ακομα ενα ενω εμεις ειμαστε τοση ωρα εκει ... και γυριζει ενας και του λεει "εν που την πουγκα σου που το ξαπολησες τουτο?" :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από Hlias »

dimitris savva έγραψε:οι πιο πολλοι κυνηγοι νομιζουν οτι οταν βρεξει θα εχει πιο πολλα ορτυκια η θα πιασει ορτυκια. αυτο ειναι λαθος. οσο για το οτι λαγοκυνηγος του αρεσει το ορτυκι ειναι οτι σε αυτο το κυνηγι μας δινετε η ευκαιρια να ριξουμε πολλα φυσιγγια και μετα ξεκινα το κυνηγι του λαγου και δεν μας νιαζουν πλεον τα πουλια και αφοσιωνομαστε μονο στο λαγο , ειναι ενα κυνηγι που πρεπει να περπατας .... :D
κυριε Δημητρη εξηγα μας αν μπορεις γτ ειναι λαθος αυτο..εγω νωμιζα μεχρι τωρα πως οταν βρεχει την προηγουμενη νυχτα και φυσα δυνατος νοτιος ανεμος, μπενουν πουλια..πεμας να μαθουμε και εμεις οι νεοτεροι αν γινετε :)
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Σωστός ο κύριος Δημήτρης
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

εχει τοσα χρονια που κυνηγω ορτυκια και το εχω παρατηρημενο, τον οκτωβρη κυνηγουμε το ορτυκι αλλα αν τυχει και εχει νερα απο εκεινη την μερα και μετα σταματουν, δεν βρησκουμε πασες αλλα 2-3. Νιοβρη δεκεμβρη αλλα και γενναρη που βρισκετε ορτυκια ειναι ορτυκια που μενουν στην κυπρο και γεννουν.( ειναι πολιτικοι μεταναστες :lol: ) Ξερω ενα δυο τοπους που αν παω οποιοδηποτε μηνα του χρονου θα βρω και μαλιστα πολλα.
IMG0085A.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από Laurona »

Ε Δημητρη μου εαν ειναι οι τοποι που υπολογιζω, αρκεψαν τζιε μαζευκουνται πολλοι τζιμεσα, μεν τους δωκεις και δημοσια, και ειναι που τζινους που κρατουμεν back up αμα οι καιροι εν δυσκολοι :lol: :lol:
Εχουν και τα λαγουδακια του ( ελπιζω γιατι περσυ ηταν η μονη χρονια που δεν εφκαλα τζιαμε)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

Laurona έγραψε:Ε Δημητρη μου εαν ειναι οι τοποι που υπολογιζω, αρκεψαν τζιε μαζευκουνται πολλοι τζιμεσα, μεν τους δωκεις και δημοσια, και ειναι που τζινους που κρατουμεν back up αμα οι καιροι εν δυσκολοι :lol: :lol:
Εχουν και τα λαγουδακια του ( ελπιζω γιατι περσυ ηταν η μονη χρονια που δεν εφκαλα τζιαμε)
Μεν φοασε οποιος παθαινει μαθαινει. :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από Γιατρός »

Δημήτρη έχεις πμ για τους τόπους σου στα ορτύκια και λαγουδάκια :shock: :lol:
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από Laurona »

Αρχιζω να υποψιαζομαι οτι κατι δεν παει καλα μαζι σου Γιατρε.

Η συνταγη που μου εγραψες και πηρα στο φαρμακειο , ειχε ως αποτελεσμα να καλεσουν την αστυνομια.

Τι το περασες εδω κυριε μου μου λεει ο φαρμακοποιος, και μου εφερες συνταγη με 4 κιλα παστουρμα , λουκανικο και φτανα?

Μα........ο γιατρος την εγραψε... του λεω..... :lol: :lol: :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2013

Δημοσίευση από mikros »

Laurona έγραψε:μου εφερες συνταγη με 4 κιλα παστουρμα , λουκανικο και φτανα?

Μα........ο γιατρος την εγραψε... του λεω..... :lol: :lol: :lol:

Ο γιατρος της πεινας :D
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”