BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από admin »

Επειδή αρκετοί συνάδελφοι γυρεύουν τα συγκεκριμένα ορτύκια στην Λεμεσό και δέν τα βρίσκουν μίλησα με τον κύριο Θεοδόση ο οποίος είπε ότι μπορεί με μια καλή ομαδική παραγγελιά να μας τα φέρει. Εγώ για παράδειγμα θέλω 10 η τιμή είναι €4 το ένα όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικό μύνημα με το τηλέφωνο του και πόσα θέλει να το κανονίσουμε
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Savvas »

Έφερε κανένας τελικά?

Θα ήθελα λίγα για αύριο αν γνωρίζει κανένας.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από marinos.a »

φιλε σε οτι αφορα τα θηράματα του Θεοδόση με αυτα που ειδα εχω να πω τα καλύτερα.

Είναι πολυ καλής ποιότητας, οτι πρέπει για την εκπαίδευση του σκυλιού.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Savvas »

marinos.a έγραψε:φιλε σε οτι αφορα τα θηράματα του Θεοδόση με αυτα που ειδα εχω να πω τα καλύτερα.

Είναι πολυ καλής ποιότητας, οτι πρέπει για την εκπαίδευση του σκυλιού.

Το γνωρίζω φίλε, έχω και εγώ ιδία πείρα. Το άσχημο είναι ότι είμαστε ολιγον τι μακρια και μας δυσκολεύει λίγο.

Όμως αν δεν βρούμε Λεμεσό τότε θα σας επισκεφθούμε και βάλε την ζιβανία να παγώνει ;) (αφού έταξες που έταξες κάτι μπύρες κάποτε)
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από peanut5020 »

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω BOBwhite στη Λάρνακα; ο Θεοδόσης είναι Λευκωσία; Που ακριβώς;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος peanut5020 την 11 Ιαν 2013, 09:33, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από marinos.a »

εσυ ελα και εννα τα εβρουμε
Si vis pacem, para bellum
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Marinos »

Κοπελλια ενδιαφερουμε κε εγω.
Κε κατι αλλο??? Η εκπεδευση πως γεινετε?? Εννοω πως χρεισιμοποιατε τα αρτικια?? :mrgreen: :mrgreen:
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Laurona »

Ο Μαρινος παντως εκπαιδευκει μαζι τους την ορεξη του :lol:

τρωει τα , σιγα να μεν τα βαλει τους σκυλους :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Hunting Maniac
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 15:07

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Hunting Maniac »

Εχω δοκιμάσει και εγώ επανειλημμένα τόσο τα bob white όσο και τα κόκκινα του tenesse (αν θυμάμαι καλά) και τα δεύτερα είναι πολύ πιο ατίθασα και με πολύ μεγαλύτερο και δυνατό πέταγμα. Το καλό περπατούν συνέχεια οπότε είναι ότι πρέπει για να εκπαιδευτεί ένα άπειρο σκυλί. Προσωπικά τα έχω πάρει από τον Θεοδόση στους Αγίους Τριμιθιάς και όντως ήταν πολύ καλά πουλιά.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: BOB WHITE ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΟ

Δημοσίευση από Anthimos »

Marinos έγραψε:Κοπελλια ενδιαφερουμε κε εγω.
Κε κατι αλλο??? Η εκπεδευση πως γεινετε?? Εννοω πως χρεισιμοποιατε τα αρτικια?? :mrgreen: :mrgreen:
φιλε τα bob ειτε μπορεις να τα βαλεις καπου και θα μεινουν ειτε ξαπολας τα και καμνουν ένα πεταμα και καθονται.
Βαλλεις τον σκυλο κοντρα στον αερα και το καθοδηγας εκει , κανονικα θα φερμαρει και ειτε εσυ τζιζεις του και πετα (100 με 150 μετρα) ειτε θα το μουνταρει ο σκυλος

Βασικη προυποθεση να μεν εχουν υγρασια πολλη τα χορτα που θα τα βαλετε μεσα και να ειναι ηλιολουστη μερα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”