ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Warrior »

Εν έμαθε κανένας ακόμα??
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

Warrior έγραψε:Εν έμαθε κανένας ακόμα??
αν δεν κανω λαθος σε ολες τες περιοχες Δ(πρασινες πανω στο χαρτη)
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Σαββατοκυριακο εχετε το νου σας , ολα δειχνουν στοιχεια οτι θα εχουμε τα πρωτα πουλακια......
.....το νου σας .... ισως οχι πολλα αλλα τα πρωτα θα αρχισουν...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από mikros »

Με βαση το φεγγαρι και τις λιγες γνωσεις μου...πιστευω μεταξυ Παρασκευης σε Παρασκευη θα υπαρξουν πουλλια...
Με τη βοηθεια του ανεμου θα επισκεπτουν τους πρωτους τυχερους...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω παρα να παω κυνηγι ορτυκιου χωρις σκυλο, προτιμω να παω εκπαιδευτικο με σκυλο!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Breda Pegaso έγραψε:Εγω παρα να παω κυνηγι ορτυκιου χωρις σκυλο, προτιμω να παω εκπαιδευτικο με σκυλο!
+10000000000000000000000000000000000

ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΟΥΜΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ!

ΕΓΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΑΦΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΑΠΟΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ....ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΠΕΣΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ!

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ Η ΟΧΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ.....ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΡΘΩ,ΑΦΟΥ Η ΧΑΡΑ ΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΕΡΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ ΤΗΝ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΛΟ.....ΓΙΝΕΤΑΙ? :?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από kypros »

Εχετε δικαιο αλλα εχει και ετσι την παραδοση του και την χαρη του. Θελει γνωση που και πως να περπατισεις καθως και πως να διαβασεις τα σημαδια του καιρου αλλα και της περιοχης. Δυστυχως το μεγαλο προβλημα ειναι τα μηχανακια και οι πολλοι επικυνδινοι κυνηγοι. Παλια εζησα πολυ ωραιες στιγμες με αποδιμιες ορτυκιων οταν καλα καλα δεν ειχαν καν εμφανιστει μηχανακια. Τοτε τα πετιχενες και εκανες ωραιο κυνηγι πανω στο πετρωδες εδαφος. Οτι και να πεις οταν το κυνηγησεις ποιοτηκα ειναι και το φτερουγισμα του συναρπαστικο, οταν πεταγεται μες τα ποδια σου. Επερνες. 6,7 πουλια και εκανες θαυμασιο κυνηγι. Μακαρι να επιτραποταν και με σκυλλο αλλα οι περιοχες που εμειναν διαθεσιμες ειναι ελχαιστες
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από Rai »

kypros έγραψε:Εχετε δικαιο αλλα εχει και ετσι την παραδοση του και την χαρη του. Θελει γνωση που και πως να περπατισεις καθως και πως να διαβασεις τα σημαδια του καιρου αλλα και της περιοχης. Δυστυχως το μεγαλο προβλημα ειναι τα μηχανακια και οι πολλοι επικυνδινοι κυνηγοι. Παλια εζησα πολυ ωραιες στιγμες με αποδιμιες ορτυκιων οταν καλα καλα δεν ειχαν καν εμφανιστει μηχανακια. Τοτε τα πετιχενες και εκανες ωραιο κυνηγι πανω στο πετρωδες εδαφος. Οτι και να πεις οταν το κυνηγησεις ποιοτηκα ειναι και το φτερουγισμα του συναρπαστικο, οταν πεταγεται μες τα ποδια σου. Επερνες. 6,7 πουλια και εκανες θαυμασιο κυνηγι. Μακαρι να επιτραποταν και με σκυλλο αλλα οι περιοχες που εμειναν διαθεσιμες ειναι ελχαιστες
+1

Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Απ: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Πανικος Setter έγραψε:Ελα να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα :)Εικόνα
Χρύσανθε ο Πανίκος πάει με άλλη συνταγή!! Πιο ακριβή!!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ 2014

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Breda Pegaso έγραψε:Εγω παρα να παω κυνηγι ορτυκιου χωρις σκυλο, προτιμω να παω εκπαιδευτικο με σκυλο!
+10000000000000000000000000000000000

ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΟΥΜΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ!

ΕΓΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΑΦΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΑΠΟΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ....ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΠΕΣΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΚΥΝΗΓΩ!

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ Η ΟΧΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ.....ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΡΘΩ,ΑΦΟΥ Η ΧΑΡΑ ΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΕΡΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΥΝΗΓΩ ΤΗΝ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΥΛΛΟ.....ΓΙΝΕΤΑΙ? :?

σολων εχεις αδικο για τις περιοχες στην παφο.....ανοιξαν μας κοτζα περιοχαρα στην αγια βαρβαρα......μην εισαι αχαριστος :shock: :lol:
εδω που τα λεμε γιατι μας περιπαιζουν τοσοοοοοοοοοοοοοο πολλα δεν μπορω να καταλαβω
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΟΡΤΥΚΙΩΝ”