ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Απάντηση
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Μπορει να την ειχε κτυπησει αυτοκινητο η να κτυπησε στα καλωδια της ηλεκτρικης. Το παθενουν αρκετα αποδημητικα πουλια.
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Laurona »

Στην μεση της πολης, μεσα απο εναςαπο τους πιο κυριους και πολυσυχναστους δρομουσ της λεμεσου, που το τσιμεντο ειναι παντου και δυσκολα μπορεις να δεις χωμα?
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από giorgos80 »

Laurona έγραψε:Στην μεση της πολης, μεσα απο εναςαπο τους πιο κυριους και πολυσυχναστους δρομουσ της λεμεσου, που το τσιμεντο ειναι παντου και δυσκολα μπορεις να δεις χωμα?
που θελεις να καταληξεις???
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Konstantinos P »

Laurona έγραψε:Στην μεση της πολης, μεσα απο εναςαπο τους πιο κυριους και πολυσυχναστους δρομουσ της λεμεσου, που το τσιμεντο ειναι παντου και δυσκολα μπορεις να δεις χωμα?
Φίλε Laurona πριν καμια 15ρια μέρες στον Κάψαλο ένα δρόμο πιο κάτω που το σπίτι μου είδα μια να χαμηλοπετά και ενα κάττο να την βουρά που πίσω.
Ίσως να πρόκειται για πουλιά που μπαίνουν κουρασμένα και απλά σταματούν όπου έβρουν. Εν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Phinix »

φιλε λαουρονα,

που λεμεσο???
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από titosblaser »

πριν 2 χρονια βρηκα και εγω ενα μαυροπουλο σεκκο πανω στο πεζοδρομιο και κατω απο τα σιρματα της ηλεκτρικης
Dietitian&Nutritionist
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από cyprohunter »

Φίλε να σου πω εγώ κάτι που μου έτυχε το 2010 να γελάσεις! Θυμάμε πολυ καθαρά είμουν στο παππου μου και τη γιαγιά στο χωριό (Περβόλια-Λάρνακα) όπου οι φραγκολίνες τζαμε στο φάρο κοντα στο πύργο της ρίγαινας εν ΠΑΡΑ πολλές εφαίφκαμε που την θάλασσα όπου εκάμναμε το τροχάδι μας τζαι εβουτούσαμεν κατα τις 6 το πρωί. Τελοσπάντων... Σαν εφαίφκαμεν με τ αυτοκίνητο σηκώνεται μια φραγκολίνα που την άκρια του δρόμου φρρρρρ ΜΠΑΜ!! Πάει τζαι κολλά πάνω σε ένα τοιχούι κάποιου σπιτιού! "Πάεννε φέρτην ρε Αναστάση!" λαλεί μου! Χαχαχαχαχαχαχα επείε τζαι έδωκε πάστο τοιχούι τζαι εψόησε!!! :o
Εε στο τέλος το ένα έφερε το άλλο κ το μεσημέρι εκάμαμε την αμπέλι! Χαχαχα :lol: :lol: :lol:
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα μας απ το γραφειο.
Απλα μου φανηκε παραξενο μπεκατσα στην λεωφορο μακαριου παιδια.
Πιστεψα οτι καποιος πεταξε μια βασιλισσσ στο δρομο.
οτι δηποτε αλλο πουλι ισως να το δεχομουν.να βρεθει στην πολη.
Αλλα μπεκατσα στο τσιμεντο νεκρη απο ατυχημα..?
Μου φανηκε παραξενο.
Υπαρχουν ομως καλωδια οποταν ισως να συνεβηκε κ αυτο.

Αυτο ηθελα να πω γιωργο 80 που ρωτησες.

Ευχαριστω ολους που μοιραστηκαν τις εμπειριες τους.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Anthimos »

Laurona έγραψε:Καλημερα μας απ το γραφειο.
Απλα μου φανηκε παραξενο μπεκατσα στην λεωφορο μακαριου παιδια.
Πιστεψα οτι καποιος πεταξε μια βασιλισσσ στο δρομο.
οτι δηποτε αλλο πουλι ισως να το δεχομουν.να βρεθει στην πολη.
Αλλα μπεκατσα στο τσιμεντο νεκρη απο ατυχημα..?
Μου φανηκε παραξενο.
Υπαρχουν ομως καλωδια οποταν ισως να συνεβηκε κ αυτο.

Αυτο ηθελα να πω γιωργο 80 που ρωτησες.

Ευχαριστω ολους που μοιραστηκαν τις εμπειριες τους.

Φιλε οταν εμενα Στροβολο ειδα 2 φορες μπεκατσα στα φωτα της " Κληματαριάς" στη καρδια του Στροβόλου την ωρα που πηγαινα στις τζικλες και μια φορα στο παρκο κατω που το διαμερισμα μου μερα μεσημερι!!!

Επειδη ειχε αποδημια μαλλον εν καμια κουρασμενη
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: ΜΠΕΚΑΤΣΑ !

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Ακόμα 2 περιστατικά...(εκτός πόλης όμως)

Φυλάκιο: Χάραμα...σβιιιιννννν σφυρά το σύρμα του κεπίκ, λαλώ βάλλουν μας...ώσπου να καταλάβω τι γίνεται, ένας πέρτικος βουνάριν μες τα πόθκια μου (ήταν ο πρώτος που έφαα τηανιτός) (Μέλιν!)

Φυλάκιο: Ένα κοπάδι περτίτζια πόξω που το ττέλι, θωρούν με, φφρρρρρρρρρ καπνός. Μόνο που το ένα, αντί να πετήσει προς τα έξω έδωκε πας το ττέλι τζαι εζαλίστηκε...
Για κακήν του τυχη είδεν το ο "Jimmys"...! Εβούρησεν το, ετσίλλησεν το μες στην σοινιά... ήταν το δεύτερο που έφαα τηανιτό...Μέλιν!!! (ας όψονται οι πείνες μας!)

Σημ: Jimmys--> αγνώστου ράτσας μπασταρτόσιηλλος του φυλακίου, απόγονος της "Λύκας"
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ”