Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Απάντηση
dimitris savva

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από dimitris savva »

ANTROS BREDA έγραψε:αν δεν κατεβουν αγωνες καποιοι κυριοι που τα πουλοσκυλλα τσιλουν λαους χαμε και βαλουν βιτεο εγω να αλαξω ονομα :lol:
Αντρο φιλε μου ας μην αρχησουμαι βλαφτει εκεινο και τουτο
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Γιατρός »

Τα σέττερ κάνουν όλη τη ζημιά εμένα δεν μου το βγάζετε από το νου
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Γιατρός έγραψε:Τα σέττερ κάνουν όλη τη ζημιά εμένα δεν μου το βγάζετε από το νου
Σεττερ vs Μπασταρτολυκος σημειωσατε 1
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Anthimos »

Αποψη μου ειναι οτι η συνοδεια του κυνηγου απο σκυλο θα πρεπει να επιτραπει απο Σεμπτεβριο μεχρι Φεβρουαριο ανεξαρτητου φυλής. Θα πρεπει ο οποιοσδηποτε να μπορει αν θελει να κυνηγησει ορτυκι το φθινωπορο η μπεκατσα τον χειμωνα χωρις να ειναι υπόλογος σε κανενα . ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ. Ή νοοτροπια του προστατευω τον λαγο αρα υποχρεωνω τους κυνοφιλους κυνηγους να εχουν σκυλια για να κυνηγουν μαζι τους στην καλυτερη περιπτωση 10 μερες ΜΟΝΟ τον χρονο αποτυπωνει ακριβως την κουλτουρα μας. ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ τον ιδιο κακο μας εαυτο. Η ΚΟΚ και ΔΑΖ αντι να βγει μπροστα και να εισηγηθει τροπους φερνει αντιρρησεις για να εκσυγχρονιστει το κυνηγι στην Κυπρο. Αντι να βγει να απαιτησει ποινες , να ζητησει ν αφαιρειτε η αδεια κυνηγιου και η αδεια κατοχης χρησης οπλου σε οποιοδηποτε παρεκλινει ενα χιλιοστο απο τους νομους αναλωνεται σε συζητησεις που για οποιον γνωστη εκτος Κυπρου τις ακουσει θα νομισει οτι εχει να κανει με καθυστερημενα.1. Ν ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ Ν ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. 2 ΝΑ ΘΕΣΠΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΕΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΕΣ. 3 ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑΣ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑΤΟΣ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΤΕ ΑΔΕΙΑ ΘΗΡΑΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΕΡΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΟΠΛΟΥ. Αμα τα πετυχουμε τουτα και πεισουμε τους δικαστες και τους νομοθετες να σεβαστουν το θηραμα να δεις που τα πιο πολλα θα φτιαξουν

Στο τέλος τα σκυλια που κανουν για μπεκατσα κι ορτυκι θα κριθουν απο το πόσα πουλια βαζουν στη βουρκα και πόσες συγκινησεις προσφερουν

Σιγουρα καποιοι θα πανε στο ξηφωτι να παιξουν 2 μπεκατσες και να βαλουν κι ενα λυκοσκυλο διπλα αλλα σε ολη την ευρωπη δεν ειναι καθολου τυχαιο που ολοι κυνηγουν ορτυκι και μπεκατσα και λοιπα φτερωτα με σκυλια του Group 7 (σκυλια δεικτες)

Την αγωνιστικη κυνοφιλια και του αγωνες αφηστε τους εξω γιατι δεν εχουν ιδιαιτερη σχεση με το αντικειμενο
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.
ΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.
ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΦΕΡΜΑΣ -ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΑΣ -ΘΗΡΑΜΑΤΟΦΟΒΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΣΤΗΜΕΝΟ Η ΑΓΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑ ,ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΗ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΤΑΧΘΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΛΙ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΕΦΥΠ.
ΟΠΟΤΕ ΕΞΥΗΠΑΚΟΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.
ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΦΥΠ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΡΑΨΟΥΝ ΣΑΝ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΟΝΕΑΣ.
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από Priest+++ »

Εγώ είμαι βέβαιος οτι δεν είναι τα σκυλιά που πρεπει να περάσουν απο εξεταστική επιτροπή, αλλά όλοι οι κυνηγοί!!!! Εαν γίνει αυτό, το θήραμα θα πολλαπλασιαστή και οι νόμιμοι κυνηγοί θα μειωθούν αντιστρόφος ανάλογα!!! Τοτε θα κυνηγουμε και μπεκατσα με σκύλους και ορτύκι :idea:
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Priest+++ έγραψε:Εγώ είμαι βέβαιος οτι δεν είναι τα σκυλιά που πρεπει να περάσουν απο εξεταστική επιτροπή, αλλά όλοι οι κυνηγοί!!!! Εαν γίνει αυτό, το θήραμα θα πολλαπλασιαστή και οι νόμιμοι κυνηγοί θα μειωθούν αντιστρόφος ανάλογα!!! Τοτε θα κυνηγουμε και μπεκατσα με σκύλους και ορτύκι :idea:
Η καλύτερη κουβέντα τούτη! Το πρόβλημα πάτερ μου είναι ότι εν θα περάσει σχεδόν κανένας :ugeek:
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

dimitris savva έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:αν δεν κατεβουν αγωνες καποιοι κυριοι που τα πουλοσκυλλα τσιλουν λαους χαμε και βαλουν βιτεο εγω να αλαξω ονομα :lol:
Αντρο φιλε μου ας μην αρχησουμαι βλαφτει εκεινο και τουτο
αστιευομενος το ειπα Δημητρη γιατη ξερω οτι ορισμενη θα προσπαθησουν να γελασουν τους αλλους αλλα αν γινει σε εππαγγελματικα πλαισια θα ειναι ενα πολλα καλο βημα!!!και μακαρι να γινει αν και δεν εχω σκυλλο φερμας!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MsgJack
Full Member
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Φεβ 2012, 01:12

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από MsgJack »

miky55 έγραψε:ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.
ΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.
ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΦΕΡΜΑΣ -ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΑΣ -ΘΗΡΑΜΑΤΟΦΟΒΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΣΤΗΜΕΝΟ Η ΑΓΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑ ,ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΗ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΤΑΧΘΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΛΙ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΕΦΥΠ.
ΟΠΟΤΕ ΕΞΥΗΠΑΚΟΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.
ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΦΥΠ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΡΑΨΟΥΝ ΣΑΝ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΟΝΕΑΣ.
ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΓΩΝΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΔΙΚΟΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΔΟΣΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΚΑΘΑΤΟΑΙΜΙΑς ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΤΟΥΣ
Hunt, Search, Track, Avast, Retrieve?
Get a D. Drahthaar...
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Κυνηγι μπεκάτσας με σκύλο τον Ιανουάριο και Φεβρουάριο!

Δημοσίευση από miky55 »

MsgJack έγραψε:
miky55 έγραψε:ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.
ΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.
ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΦΕΡΜΑΣ -ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΑΣ -ΘΗΡΑΜΑΤΟΦΟΒΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΣΕ ΣΤΗΜΕΝΟ Η ΑΓΡΙΟ ΘΗΡΑΜΑ ,ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΗ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΤΑΧΘΕΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΛΙ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΕΦΥΠ.
ΟΠΟΤΕ ΕΞΥΗΠΑΚΟΥΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.
ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΦΥΠ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΡΑΨΟΥΝ ΣΑΝ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΟΝΕΑΣ.
ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΓΩΝΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΔΙΚΟΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΔΟΣΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΚΑΘΑΤΟΑΙΜΙΑς ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΤΟΥΣ
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΛΑΘΟΣ .ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥΠ 7 ,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΕΡΜΑΡΜΑΡΟΥΝ ,ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΟΣΑ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.
ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΦΥΛΕΣ ΜΟΝΟ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ.ΨΑΞΕΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ .
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ”